Page 26 of 31 FirstFirst ... 162425262728 ... LastLast
Results 376 to 390 of 456

Thread: Още една Alfa Romeo 75 3.0 24V

  1. #376
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Posts
    462

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Не е нужно да си представям - айбахската ми 26мм щанга когато е закачена на едната си страна, със собствената си сила мога да я огъна около сант и половина нагоре или надолу - говорим без да увисвам на нея, просто прилагам усилие на ръка......сори, ама при движение направо, няма как да се получи чак такова разминаване в ходовете на двете гуми, че това да окаже влияние......не че и при по голямо то си струва да се отбелязва, но все пак гледам че се втиляваш........
    Мързи ме да търся в една друга книжка каде пише че за да почне да работи един анти - рол - бар, първо трябва да имаме РОЛ......
    Абе къде ти бяга наляво - надясно колата - карал си със 100 по Цар Борис????
    Това си ти Феро, жива легенда на сръбската музика! Що са ти книжки, в които видиш ли, не искат да напишат изрично, че стабилките не бачкат при движение направо, ами смущаващо споменават "всяка динамична ситуация"? Къде си е по-авторитетно да сгънеш на ръка щангата, да се изцепиш аксиоматично "......сори, ама при движение направо, няма как да се получи чак такова разминаване в ходовете на двете гуми"...това "няма как" ми убягваше, що ли наивно съм вярвал, че има как...
    И с тоя РОЛ земи се скрий...РОЛ не е равнозначно на ЗАВОЙ!!! Тия, дето изправят разни кочини на две колела , как успяват да ги "ролнат" при движение направо...не знам...а,да, има там едни рампи, които бутат нагоре едната страна...що ли се "ролват" тия бангии, като не са в завой...цъ-цъ-цъ...необяснимо тайнство...
    П.П.
    Специален клип, поздрав за Феро-комбайнеро https://www.youtube.com/watch?v=P_ZKzuj5ZVQ
    Last edited by pla_y_men; 19-03-2014 at 00:46.

  2. #377

    Default

    Предавам се.......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  3. #378
    статус: Пътуващ pe6kata212's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Нови Искър
    Posts
    712

    Default

    Пламене, говорили сме си и продължавам да твърдя, че тази кола няма да може да се управлява. Гледаш ДТМските коли, че се вдигат на по две гуми, но това не е резултат само на стабилки, а на комплексен резултат от промяната на цялото окачване, като имам в предвид, промяна на ъгъла, типът и местоположението на амортесьорите, носачите и стабилките. Само със смяната на стоковите амортесьори с твърди такива, добавяне на пружини и яки стабилки, според мен няма да стане.До колкото знам има закономерност, която е с много тънка граница и ако я прескочиш не само няма подобрение, а напротив влошаване. Имам в предвид, че с яки стабилки и корави амортесьори в някой моменти ще губиш сцепление, а това е противопоказно за автомобил предназначен за управление на писта с МАХ натоварване.
    Като се заговори за управление направо знам, че за кола със задно ти трябва мека задница, а не корава, защото коравата задница е склонна да губи сцепление при рязко потегляне или в завой когато колата се накланя.Само шпера няма да е достатъчен за запазване на сцеплението.
    Не ми се изпада в подробности, но според мен трябва да преразгледаш концепцията си, а в това число и размерът гуми, все пак няма да участваш в КРОСС КЪНТРИ.
    Ф1 са с балонни гуми, но тези гуми, които използват нямат нищо общо с тези, които се продават по нашите пазари.
    Въпреки всичко се надявам да не съм прав
    Успех

    Alfetta GTV 2000TS 87г. Alfa Romeo 164 2.0TS 91г. Alfa romeo 155 1.8TS 93г. Honda VFR400 NC24

  4. #379
    Запален алфист Michelinov's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    София
    Age
    32
    Posts
    131

    Default

    Това дето го вика Пешката за ДТМ колите е вярно , окачването им няма нищо общо с на нормална кола. Въпреки това, окачването на адаша изглежда сериозно, според мен с правилните гуми и настройка ще седи доста на пътя. И тестове вместо приказки.
    . It's not what you drive. It's what drives you.

    75 Turbo -- Miata MX-5 -- Omega Dual Ram Automatic

  5. #380

    Default

    Алцхаймерчо.... проекта ти е изначално объркан... може да си срежеш вените на кръст.

    Закривай проекта!

    п.с. Тия гуми са олигофренски... ма ме кефят...

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  6. #381
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Posts
    462

    Default

    Пичове, адски се забавлявам...знаете ли защо не се чука пичка на мегдан? Защото тълпа знаещи кибици ще дават акъл - един ще вика"не така бе, тури и го отзад", друг "не така , сгъни я на три и ребри" , трети " абсурд, не така, по-добре и го набутай в човката" и т.н. И резултата е, че ако се слушат всички акъли, момата ще си остане ненатакована...
    Много мило, съветите какво не трябва да правя са направо чудесни, но ненавременни, защото аз знам какво /да/ правя
    При всички случаи съм отворен за примерно такива съвети - сложи опред пружини 200кг./см, защото......, сложи отзад пружини 65 кг/см. защото..........сложи еди-кви си амортисьори, защото........всичко това го има еди-къде си и т.н.
    И все пак умерено финансово, защото нямам ресурса на Бургаско крайбрежно въздухоплаване например...в клас мега-бакелит-2000-енд-ПВЦ бюджета си е сериозна цифра
    Иначе за идния уикенд отново ще има нови елементи, ще се тестват и ще чакат оценката на компетентната общественост

  7. #382

    Default

    Съвет 1.

    Смени тапицерията на тия ямболски кресла за да не ти трябва пудра срещу подсичане....... на възраст си пази си висналите меса

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  8. #383

    Default

    Брей, ако беше някой по лабилен, отдавна да си е посегнал......
    Ний ся си прайм гаргара, ама земе да стане некво чудо и тоз да даде някакво ниско едно и двайсе на Серес, и сиебало майката сичкото рацер тука.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  9. #384

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Ний ся си прайм гаргара, ама земе да стане некво чудо и тоз да даде някакво ниско едно и двайсе на Серес, и сиебало майката сичкото рацер тука.....
    Значи ако има 5 поне да дават 1.2..... ша са сцепя и аз от каране и кеф.... даже може и за смесите на гумите да помисля... нещо амбиция да ме хване

    Гумите ще му сменям ако дава и 1.35 даже....

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  10. #385

    Default

    Quote Originally Posted by ne0 View Post
    Гумите ще му сменям ако дава и 1.35 даже....
    Аз и бенз ще му наливам ако изобщо падне под 1.4...........ще си купя и семсеипетица и ще я направя като неговата.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  11. #386
    Болен алфист 1912's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    ПЛОВДИВ
    Posts
    1,039

    Default

    неска се засякахме с колегата в сервиза )
    имах честа да послушам якия звук на 6 така ))
    alfa 164 t.s ex
    tipo 2,0 16v turbo ex
    opel astra amnesia ex
    megane 2 ex
    alfa 159 jtd ех
    audi A6/S TQ 330+
    audi a4 b5 1,8 TQ 500++
    alfa romeo 147 1,9jtdm 16v cadamuro design

  12. #387
    Запален алфист Член на клуба dellltata's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    софия
    Age
    51
    Posts
    483

    Default

    момчета ...не бързайте да плюете.от днес колата вече се движи доста доволно...оправихме 80% от проблема...остава още много работа ..но като се има предвид вашите коли от колко време се правят и настройват и карат и мерят на писти..значи сме с биберон в устата още.
    но....нещата се променят към много добре и утре ще има цял ден работа и пак тестове....ако са добре нещата...ще си купувате 75 ....
    абе незнам защо ви харесвам ....но все още е така
    75 2.0 т.с 146HP ланча делта 1.6 16 103 HP
    kavasaki zzr-600 100 жребеца
    147 1.9 JTD 115 HP тел.0899 80 80 54

  13. #388
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Posts
    462

    Default

    Quote Originally Posted by ne0 View Post

    Гумите ще му сменям ако дава и 1.35 даже....
    [QUOTE=ФЕРАРИСТ;1311864]Аз и бенз ще му наливам ако изобщо падне под 1.4QUOTE]
    ...не било толкова трудно да се намират спонсори в днешни дни - благодаря за гумите и бензина...
    Иначе колата застана на пътя както трябва...дори без смяна на гумите!
    Quote Originally Posted by 1912 View Post
    неска се засякахме с колегата в сервиза )
    имах честа да послушам якия звук на 6 така ))
    Колега, успех с немската техника, ама и аз мисля, че 159 си е по-добре

  14. #389

    Default

    Абе байно ти нещо като покарване на писта тва онва макар и за малко преди Серес не мислиш ли да напрайш, че то едно е да застане на пътя, друго е да вземе и да стои по него за по дълго време........утре тракдей, после гледам класик незнамсикво - земи дай малко напрежение там, че ако нещо кюфне е по добре да стане тука, отколкото там......
    Добре ще е и ако си на регулир пружини отпред отзад да застанеш така малко на равно и да си опрайш височините, ама не по калниците, а по някой референ на шасито......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  15. #390
    Силно зарибен - облъчен Da_Fuse's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    873

    Default

    Отпред с регулирането на пружините ще е трудно...
    Аlfa 75 - 1.8 Turbo 155hp '87
    Lancia Dedra 2.0 Turbo Integrale 180hp '92

    България от векове за векове - НАД ВСИЧКО!

Page 26 of 31 FirstFirst ... 162425262728 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •