Page 27 of 31 FirstFirst ... 172526272829 ... LastLast
Results 391 to 405 of 456

Thread: Още една Alfa Romeo 75 3.0 24V

  1. #391
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Posts
    462

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Абе байно ти нещо като покарване на писта тва онва макар и за малко преди Серес не мислиш ли да напрайш, че то едно е да застане на пътя, друго е да вземе и да стои по него за по дълго време........утре тракдей, после гледам класик незнамсикво - земи дай малко напрежение там, че ако нещо кюфне е по добре да стане тука, отколкото там......
    Добре ще е и ако си на регулир пружини отпред отзад да застанеш така малко на равно и да си опрайш височините, ама не по калниците, а по някой референ на шасито......
    Прав си вуйче, много ми се иска да я опитам на писта, ама ще е сигурно в последния момент, на класика на 30-ти. За утре за малко няма да успеем...днес сме я започнали кочината от 11.00ч., та до 24.00ч. Има ново средно каре, вече трети комплект задни пружини , нови спешъл тампони на скоростната кутия, нов маншон на каре на полуоска, нови предни накладки ЕВС /принос на Бургаско крайбрежно въздухоплаване/, сменено масло в ск. кутия със 75w-140, четириточков колан. Останаха задните накладки и претакане на спирачната течност. Наложи се обаче да се свалят и обслужат задните сп. апарати...което закучи организацията.
    Когато се стигне до височините, ще се регулират и те.
    Ти утре ще търкаляш ли по Калояново?

  2. #392

    Default

    Quote Originally Posted by pla_y_men View Post
    Ти утре ще търкаляш ли по Калояново?
    Мда....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  3. #393
    Запален алфист Член на клуба dellltata's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    софия
    Age
    51
    Posts
    483

    Default

    продължава борбата с хидравл помпа .засега ремонта се оказа супер скъп хаха около 5 лева и некви стинки.остава да се види що прегрява или от какво по точно .и да се отстрани и този проблем щото засега е основна спънка за карането на 75-ка.днес ще местя казана -мястото му ....или ще го сменя с по модерен за мен от166
    75 2.0 т.с 146HP ланча делта 1.6 16 103 HP
    kavasaki zzr-600 100 жребеца
    147 1.9 JTD 115 HP тел.0899 80 80 54

  4. #394
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Кое прегрява? Хидравличното масло ли?
    Alfa Romeo 75 24V

  5. #395
    Запален алфист Член на клуба dellltata's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    софия
    Age
    51
    Posts
    483

    Default

    дам и образува мехури и грее и цвили кът испански кон.утре се слага другия казан на друго място и според мен трябва да се реши така проблема
    нямаме спирачки-сещай се що !!!ще я мъча пак утре за въздух
    а данооооо ама надалиииии
    75 2.0 т.с 146HP ланча делта 1.6 16 103 HP
    kavasaki zzr-600 100 жребеца
    147 1.9 JTD 115 HP тел.0899 80 80 54

  6. #396
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Posts
    462

    Default

    Тия дни яко екшън и макината вече добива собствен облик. Утре ще е деня "Х" на Калояново. Разджиткване днес по София - ОК, всичко е на 6, кеф голям, но утре ще види зор

  7. #397
    Простак Рацер tuxgt's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    574

    Default

    Малко снимки от неделя, откраднати от Валери
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails plamen4.jpg   plamen3.jpg   plamen2.jpg   plamen1.jpg  
    2 x 75TS / 75TS / 75 1.8ie / Berlina 1750 / 90v6 / 75v6 / 75 1.8carb



  8. #398

    Default

    на вид много зла... тия гадни гуми яко ретро бийст луук вадят... ама файда йок.

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  9. #399

    Default

    Баце, напиши нещо, кажи тва - онва......мълчанието ти ме убива......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  10. #400
    sedemdesetipetist alfonso_90's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Казанлък,св.Влас,
    Age
    33
    Posts
    623

    Default

    колата е супер .Споделете времена нещо
    ALFA ROMEO 75 2.0 ts
    ALFA ROMEO 75 2.5 V6
    ALFA ROMEO 146 2.0 TURBO

  11. #401
    Простак Рацер tuxgt's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    574

    Default

    Като виден семкаджия, да споделя малко мнение.
    Тестовете на течностите мисля, че минаха успешно.
    Нямаше течове, прегряваници. Колата седи доста сериозно на пистата, определено подобрение от последният път когато я видях.

    Като идея която бих пробвал аз с колата са по-ниски стегнати гуми /Пламен знам, че и той го мисли и ще го пробва/ и една /или две/ идеи по-мека задна стаб щанга. Дори бих пробвал със заводската, просто за сравнение на резултата.

    Предвид, че се правеха тестове за издръжливост, мисля че времената на тази кола не са от значение все още, но все пак

    http://dox.abv.bg/files/dw?a=33d943f9d1

    и да... бат Пламенски сподели усещанията кат шофьор
    2 x 75TS / 75TS / 75 1.8ie / Berlina 1750 / 90v6 / 75v6 / 75 1.8carb



  12. #402
    Запален алфист Член на клуба dellltata's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    софия
    Age
    51
    Posts
    483

    Default

    и мен гумите не ме кефят особено ....и тук идва "но" мисля че тая вечер видяхме един основен проблем който прави 80 процента от проблема с колата
    другия проблем с управлението идваше от рязко повреден накрайник на рейка-вътрешен
    75 2.0 т.с 146HP ланча делта 1.6 16 103 HP
    kavasaki zzr-600 100 жребеца
    147 1.9 JTD 115 HP тел.0899 80 80 54

  13. #403
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Posts
    462

    Default

    Пичове, кратката версия, за който не му се чете дългата:
    На Серес на 4,5,6 април няма да ходя с тази кола, защото в момента не става за каране.
    Дългата версия, хронологично:
    На отиване към Калояново, по магистралата със 140-160, за момент и 180 /гръмна ми главата, бучи през пода и багажника, 5-та скорост вие, а и да е имало нещо друго, просто не съм го чул/ Направо през неравности и връзките по мостовете - перфектно. В завоите - лигаво, с усещане за олекване... Температура 60-65 градуса на ДВГ, на масло 70, разход да си е*е макята...термостат капут.
    На Калояново - в резюме - почти никакви спирачки, тежък съединител, но добри температури на течностите. Хидравликата издеяни до последно, накрая странно затегна, но без щети. Няколко излизания, в първите две задника изпревари предницата и се насади в тревата срещу движението.
    Хванах някаква цака, за да не се върти, но за целта скороста е една идея над спряло положение. За 20 години каране на Алфа 75, НИКОГА, при никакви пътни и метео условия, калпави гуми, разбити шарнири, накрайници, втулки на предни носачи, натоварване и т.н., не ми се е случвало задницата да подмине предницата на Америката и на една 2,5 V6 преди нея. Колата е неадекватна при повече зор по завои, опасна за каране...никакъв кеф. И понеже в хипотезите съм аз срещу останалия свят /а само аз съм я напънал на писта/, пак ще кажа, че гумите, с които е в момента не са причината за това поведение.
    Най-малкото, което остава още да се направи /а може да излязат още неща/ е:
    -термостат
    -лагер на съединител
    -нещо по скоростите...2 хърка, 5 вие...класика за 75
    -друга Гърловина за резервоара, че подлизва през капачката и при под 50% в резервоара
    -поне един тампон за рейката - днес Тони видя, че десния е с липси...
    ...и след това играчка с УАТ щанги, стаб. щанги, до пълна победа Обаче нямам нито време, нито нерви, нито желание да занимавам себе си и останалите приятели с всичко гореизброено през следващите 3 дни...някак си не ми се мисли за управление на времето в следващите 72 часа, на фона на миналите 2 години и на ангажиментите ми в следващите дни... Не съм чул да правят ядрен полигон в Серес тия дни, та и в близкото бъдеще пистата ще си е там, все ще докарам "проекта" до нея, някога...
    Върти ми се една друга идея...ама ако реша, ще пиша в по-стара тема

  14. #404
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Америката ли ще разтриваш на Серес или някой Спарк
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  15. #405

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Америката ли ще разтриваш на Серес или някой Спарк
    Зимай на Балкантон ТС със сигурност, доказано бърз и издръжлив.... разтриван и от Тони и от Гиги.... ставай им спонсор и у джаза...

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

Page 27 of 31 FirstFirst ... 172526272829 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •