Page 5 of 31 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast
Results 61 to 75 of 456

Thread: Още една Alfa Romeo 75 3.0 24V

  1. #61
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Бат Вас, аз само ще добавя, че при 75 В6 количеството на маслото е 7 литра или такъв ми е спомена . На Пламен колата ще има и маслен радиатор - оригиналния от 166 донора. Така, че според мен няма да има проблеми, ако ли не винаги могат да сложат по-голям радиатор за сметка на картера.
    Alfa Romeo 75 24V

  2. #62
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Posts
    462

    Default

    Сметката е "на око", но с "обрязването" на картера да се е загубил няма и половин литър. И както каза Венци, ще си зашия масления радиатор от 166. Има вариант да се удължи челно картера и да се компенсира тази липса на няколкостотин грама масло, но не мисля, че е фатално. А и всяко рязане, алуминий, заваряване си е кинти - ще пропусна този път
    Друго нещо да попитам - колко е дълга правата част о предната стаб. щанга? Това, което се държи с тампоните към коша, преди да "завие" към рамената? Нямам наблизо 75-ца, за да видя сам Защо питам - след като варианта със стаб. щанги или торсиони от бусове или джипове не се реализира /никой не намери или не показа нещо такова/, днес се чух със завода в с. Крън. Могат да закалят тел/прът с дължина до 90 см. Въпроса е, дали това е достатъчно? Ако е ОК, ще поръчам едно парче 29мм. за отпред и едно 25мм. за задна. Ще се направят рамена от плоски шини и може и да се получи. Знам, че задната е крива, ама се мисли по някакви схеми за наместване и на права стаб. щанга. При оригинални предна 24мм и задна 21 мм, един скок на 29 и на 25 ще е интересен По широкия свят играят с такива размери...

  3. #63
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Пламене, за предната щанга ще стане супер така с правото парче. Този път аз те пускам напред да правиш пътека. Не искам да звуча като многознайко или черна станция, но за отзад забрави с право парче да минеш. Скоростната кутия се "впива" много нависоко в задната част на тунела на купето. За това на щангата и се налага да я обикаля.
    Alfa Romeo 75 24V

  4. #64
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Posts
    462

    Default

    Батка, съвсем прав си за задната и за скоростите...но идеята е да се премести и да "лагерува" на друго място - не зад седалката, а по-назад, на пода на багажника. В този случай "рамената" ще сочат напред, не назад. Разбира се, за да стане трябва да стъпи на нещо здраво, иначе само пода на багажника ще се суче и накрая ще се разцепи Малко тръбна конструкция ще има и към задния мост, към конзолите на "уат" щангите към купето. Та някъде по тия тръби ще трябва да лагерува задната щанга. По принцип мисля да пробвам на 2 фази - първо само предната и със оригиналната задна. Гледам тук-там и такива опити, като са втвърдили само пружините отзад. Ако се изкофти ситуацията, вече се отива на втора фаза - намстване на друго място на "права" задна стаб шанга. Налудничаво е, ама съм достатъчно тъп и упорит да опитам

  5. #65
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Posts
    462

    Default

    Най-сетне прасето се прибра в кочината!
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 22122012156.jpg   22122012157.jpg   22122012158.jpg   22122012159.jpg   22122012160.jpg  

    22122012161.jpg  

  6. #66
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Хвала на такиви дела!!! По Коледа се случват други неща на прасетата, но и това се приема . Хайде, че на пролет трябва да се дава газ. Тоя мотор ръждяса от седене
    Alfa Romeo 75 24V

  7. #67
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Posts
    462

    Default

    Влизаме в 2013г. с малко новости Готов е колектора, който е над стартера. За съжаление го снимах вече монтиран и не се вижда добре целия... Има снимки само на него и като ги взема ще ги кача. Завъртян е добре, минава на няколко милиметра от стартера От 42.4 мм. тръби е, ще влиза в 63 мм. тръба.
    Днес /14 януари/ добавям тук малко снимки на колекторите и отдолу. Пространството е уплътнено добре...скобата е на пичи косъм от картера и от коша!
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 05012013162.jpg   05012013163.jpg   05012013164.jpg   14012013169.jpg   14012013170.jpg  

    14012013171.jpg   14012013172.jpg   14012013173.jpg   14012013174.jpg  
    Last edited by pla_y_men; 14-01-2013 at 21:03.

  8. #68
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by pla_y_men View Post
    Влизаме в 2013г. с малко новости Готов е колектора, който е над стартера. За съжаление го снимах вече монтиран и не се вижда добре целия... Има снимки само на него и като ги взема ще ги кача. Завъртян е добре, минава на няколко милиметра от стартера От 42.4 мм. тръби е, ще влиза в 63 мм. тръба.
    А термолента ще има ли отгоре? Че според мен ще му стане жега на тоя стартер.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  9. #69
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Posts
    462

    Default

    Термолентата е задължителна.

    Онзи ден съм направил запитване по мейл до завода в Крън за производство на прът/торсион, който да послужи за производство на стаб. щанга. Днес обаче ми попадна пред очите една стаб. щанга от Ауди 4 и я напазарувах. Мисля, че при всички случаи част от нея, а при някакъв голям късмет и цялата може да свърши работа. Качвам снимки, за да видите и прецените и вие за себе си. Не е плътна, от тръба е. Диаметър 29мм. Дължина 92 см. от рамо до рамо външно. Разстояние между плоските краища на рамената - 100 см. Дължина на рамото, мерено от отвора в плоския край, до средата, центъра на дългата тръбна част - около 15 см. На снимките се вижда, че в двата края, малко преди да започнат рамената има леки чупки, но мисля, че няма проблем да заспи отпред. Нямам шублер, но дебелината на плоската част в края на рамото е около 9-9,5 мм. , което би трябвало да означава 4,5 - 5мм. дебелина на стената на тръбата....доста глиганска щанга! Нямам в момента свалена предна стаб. щанга от 75 и пиша всички тези размери, та ако някой има под ръка щанга от алфа, да измери и да си прецени, дали ще му се получи с такава от Ауди 4. Накрая, аз я напазарувах за 60 кинта, а ето тук http://prodavalnik.com/stabilizirasc...di-a4-i4803477 има за 25 кинта...
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 12012013165.jpg   12012013166.jpg   12012013167.jpg   12012013168.jpg  

  10. #70
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Posts
    462

    Default

    Най-сетне отговор от завода в Крън. Прилагам тук тяхната оферта. В размисъл съм, но по-скоро няма да се възползвам. Следващата седмица имам път към Казанлък, може на място да мина и да поговоря. Иначе цена 73 кинта без ДДС, за едно парче 82 санта...малко дебело идва. Още повече, може да се окаже, че поради материал, обработка и т.н., една евентуална новоизбачкана стаб. щанга да не е по-корава от оригиналната... Явно ще се търсят и преправят готови стаб. щанги от други кочини...
    Намерих други интересни неща, но до няколко дни ще са при мен и ще кача снимки
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 011.jpg  

  11. #71
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by pla_y_men View Post
    Най-сетне отговор от завода в Крън. Прилагам тук тяхната оферта. В размисъл съм, но по-скоро няма да се възползвам. Следващата седмица имам път към Казанлък, може на място да мина и да поговоря. Иначе цена 73 кинта без ДДС, за едно парче 82 санта...малко дебело идва. Още повече, може да се окаже, че поради материал, обработка и т.н., една евентуална новоизбачкана стаб. щанга да не е по-корава от оригиналната... Явно ще се търсят и преправят готови стаб. щанги от други кочини...
    Намерих други интересни неща, но до няколко дни ще са при мен и ще кача снимки
    Е че нали взе вече от Халди..............
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  12. #72
    Къръджия Liminat's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Варна
    Posts
    638

    Default

    Quote Originally Posted by pla_y_men View Post
    ... Накрая, аз я напазарувах за 60 кинта, а ето тук http://prodavalnik.com/stabilizirasc...di-a4-i4803477 има за 25 кинта...
    Дето за 25 лв, че и като нова.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD

  13. #73
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Пламене, аз имам няколко свалени стаб щанги от 75 в мазето. Ако искаш донеси желязото до нас да го наложим. Аз ще се опитам да притъпя отвращението от немската техника.
    Alfa Romeo 75 24V

  14. #74
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Posts
    462

    Default

    Импотентната, подла, некадърна немска инжинерна мисъл е направила така стаб. щангата на Ауди, че кривото в двата края се пада точно на конзолите, които държат щангата към коша. Обаче, напук на нещастния тевтонски саботаж, нещата ще станат още по-добре. Ще се използва пак немската щанга, но ще се направят нови конзоли, по към средата на колата с по 2-3 санта и по-надолу/назад по двата рога. По този начин ще стъпи и ще лагерува точно на роговете, където е много по-здраво като основа, ще е с 3-4 санта по-назад, т.е. по-близо до носачите=>рамената ще са по-къси=> ще доведе до ефект от още по-твърда щанга. Прилагам снимка, за да се види сегашната ситуация и дано да сте успяли да си представите по-горните ми дрънканици
    Прилагам и снимка от още малко кражби от немците. Напазарувах койловъри от Фолксваген Поло. Махат се амортисьорите и ще се използват пружините, гайките , тялото/тръбата с резбата и ще се насадят върху жълтото Кони. Понеже външния диаметър на пружините е към 85 мм., няма да мога да мина с оригиналните горни носачи...ще се произведе тръбен носач тип "Банан", който ще "заобикаля" амортисьора с пружината Изобщо, не им се вижда края на простотиите, които ще натворя!
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 19012013185.jpg   19012013189.jpg  

  15. #75

    Default

    ене са простотий---реално изпълнимо е
    браво!!!!!!!!
    алфа 75 1.8 карбове

Page 5 of 31 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •