Page 8 of 31 FirstFirst ... 67891018 ... LastLast
Results 106 to 120 of 456

Thread: Още една Alfa Romeo 75 3.0 24V

  1. #106

    Default

    Quote Originally Posted by pla_y_men View Post
    След това вече ще се сложат мотор, радиатори, щанги, окачване и т.н.
    ...и най-накрая тоците...ужас...
    Абе за Серес по - догодина ще е готова, аз съм оптимист.......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  2. #107
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Абе за Серес по - догодина ще е готова, аз съм оптимист.......
    Коя, коя година? 2020г. ли? Пламенеее, айде, че време не остана. Досега трябваше да е запалила и да върви. Вече и времето ще се оправя, време е за тестови обиколки и много скъсани гуми.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  3. #108
    Deadliest Catch Dexer's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    978

    Default

    Ей веселяци, много газ давате на човека у темата

    === 75 1.8 T '86 ===
    === 156 SW 2.4 JTD '01 ===

    If Rust Is Lighter Than Carbon Fibre, My 75 Is A Superleggera!

  4. #109
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    Quote Originally Posted by Dexer View Post
    Ей веселяци, много газ давате на човека у темата
    Мене ако питаш човека си кара на ръчна, та и газ да му дават......

  5. #110

    Default

    Аз понеже почти не поглеждам тука, че днес се присетих.....
    г-н Зашев какво става, ще те зарадват ли за Коледа......или поне за следващата.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  6. #111

    Default

    Трудна работа.... той не подкастри асмата кога му беше времето...

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  7. #112
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Posts
    462

    Default

    Бре-бре, какъв широк обществен интерес...сърце не ми дава да ви държа в неведение...
    Та асмалъка от 15-на дена е при бай тенекиджия и бояджия. Вчера го чух - не е започнал още...
    Не знам към коя Коледа ще е готова...може дотогава човечеството вече да е забравило що е то Коледа...
    Малко снимки на извадения мотор с колекторите - вижда се как минават на пичи косъм от стартера. Зад алтернатора се вижда едно лъскаво алуминиево нахуйство - нанизано е на мястото на масления филтър и от него ще има маркучи към новото място на масления филтър. Те такива работи...
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 22042013268.jpg   22042013269.jpg   22042013270.jpg   22042013271.jpg   22042013272.jpg  


  8. #113

    Default

    E значи копчето на балтона е готово....
    Пламене тоз мотор изгни да го еба....

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  9. #114
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Posts
    462

    Default

    Мда, с нужната доза въображение, може да се каже, че до копче съм го докарал...
    Маторя верно брадясва...ако някой не го мързи, да го взима и да ръчка, докато ми стане кошницата...

  10. #115

    Default

    Quote Originally Posted by pla_y_men View Post
    Маторя верно брадясва...ако някой не го мързи, да го взима и да ръчка, докато ми стане кошницата...
    Мда бе, и после като стане кошницата да вземе да е позатегнал мотора и още 2-3 години да търсиш части за него......че са кът да знаеш, ако лъхне гарнитура и трябва нейде из Европа да търсиш, да не говорим кво става ако надереш ризичка......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  11. #116
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Posts
    462

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Мда бе, и после като стане кошницата да вземе да е позатегнал мотора и още 2-3 години да търсиш части за него......че са кът да знаеш, ако лъхне гарнитура и трябва нейде из Европа да търсиш, да не говорим кво става ако надереш ризичка......
    Не му треперя толкова на тоя мотор, носи на тормоз...Ако не те мързеше, щех ти го дам да го ръчкаш доде си събереш твоя скрап...сипваш му от твоето, ЯКОто масло и местиш без грижа...
    Днес, в момент на гузна съвест, провокирана от авторитетните забележки на безкомпромисните автомобилни безхаберници Нено и Феро, реших да зема да свърша нещо...и спазарих те тия периферни устройства - http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...s&slink=2wsic8
    Оказа се, че са на Живко от "Дракон"...Имайки предвид, че внимателно следя какво правят Нено и Феро и се съобразявам много сериозно с тях, кат видех, че Ферко минава от 17 на 18-ки, вече знаех, че за да е всичко ОК, трябва да направя точно обратното - и от 16 минах на 15 цола!!!
    Мда, вижте кво правят тия двамата и никога нема да сгрешите, като правите обратното!!!
    Иначе, тия джантета са с ЕТ около 20 и имайки предвид, че са 8 инчови, ще излизат към 2 санта по-навън от сегашните галоши на Америката...с което съм ОК и ме изпълва кротко удовлетворение...

  12. #117
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by pla_y_men View Post
    Бре-бре, какъв широк обществен интерес...сърце не ми дава да ви държа в неведение...
    Та асмалъка от 15-на дена е при бай тенекиджия и бояджия. Вчера го чух - не е започнал още...
    Не знам към коя Коледа ще е готова...може дотогава човечеството вече да е забравило що е то Коледа...
    Малко снимки на извадения мотор с колекторите - вижда се как минават на пичи косъм от стартера. Зад алтернатора се вижда едно лъскаво алуминиево нахуйство - нанизано е на мястото на масления филтър и от него ще има маркучи към новото място на масления филтър. Те такива работи...
    Кво бе не можахте да се справите с масления филтър ли бе-неможачи,та ще го извеждате настрани с маркучи
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  13. #118

    Default

    Quote Originally Posted by pla_y_men View Post
    Имайки предвид, че внимателно следя какво правят Нено и Феро и се съобразявам много сериозно с тях, кат видех, че Ферко минава от 17 на 18-ки, вече знаех, че за да е всичко ОК, трябва да направя точно обратното - и от 16 минах на 15 цола!!!
    Мда, вижте кво правят тия двамата и никога нема да сгрешите, като правите обратното!!!
    Батка аз минавам от 2.5 на 3.0, другия и на него му малее енджина, в тоя дух на мисли си мисля че ще е добра идея да се огранизираме 3-4 добри хорица и да ти вземем втора ръка едно 1.4 от 145чка, леко двигателче, може дори и с свински опашки да го прихванем в коша, ще туриш едни по високи галоши на тия 15ки и с тая лека комбинация ще си фелдмаршал на пистата.......а и няма да станат нещата до коледа, по бързо ще е.......
    Ся верно че може и да те баннат от тоя подфорум, но все пак ще е уникално......
    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Кво бе не можахте да се справите с масления филтър ли бе-неможачи,та ще го извеждате настрани с маркучи
    Малко тегаво им е било явно от тръбите на новия колектор, а и генератор като кофа има пльоснат там, предполагам заради това уж.......
    Last edited by ФЕРАРИСТ; 10-05-2013 at 08:43.
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  14. #119

    Default

    Quote Originally Posted by pla_y_men View Post
    Не му треперя толкова на тоя мотор, носи на тормоз...Ако не те мързеше, щех ти го дам да го ръчкаш доде си събереш твоя скрап...сипваш му от твоето, ЯКОто масло и местиш без грижа...
    Днес, в момент на гузна съвест, провокирана от авторитетните забележки на безкомпромисните автомобилни безхаберници Нено и Феро, реших да зема да свърша нещо...и спазарих те тия периферни устройства - http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...s&slink=2wsic8
    Оказа се, че са на Живко от "Дракон"...Имайки предвид, че внимателно следя какво правят Нено и Феро и се съобразявам много сериозно с тях, кат видех, че Ферко минава от 17 на 18-ки, вече знаех, че за да е всичко ОК, трябва да направя точно обратното - и от 16 минах на 15 цола!!!
    Мда, вижте кво правят тия двамата и никога нема да сгрешите, като правите обратното!!!
    Иначе, тия джантета са с ЕТ около 20 и имайки предвид, че са 8 инчови, ще излизат към 2 санта по-навън от сегашните галоши на Америката...с което съм ОК и ме изпълва кротко удовлетворение...
    Браво, стягай се... Един нюз да ти кажа, че тъй като съм благодадел и съпричастен и аз към една 75-ца... с малък 1.8 матор... да знаеш, че съм и приготвил гуми дето тая кола не е виждала и та чака на ТКСЗ-то да видим ...

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  15. #120
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Posts
    462

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Кво бе не можахте да се справите с масления филтър ли бе-неможачи,та ще го извеждате настрани с маркучи
    В сиромашкия кош на 75-ца няма място за масления филтър, както си е по схема на 166...Бат Венцо го изигра по друг начин - само филтър /без конзолата...голем топуз алуминий.../ и с друг, по-малък алтернатор. Без маслен радиатор е по този начин, ама си има един картер, дето е като танкер При мен заради алтернатора /позна тоя Феро...да му се ненадяваш.../ и заради опцията маслен радиатор, филтъра се изнася хипермодерно и технологично с маркучи зад десен фар...
    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Батка аз минавам от 2.5 на 3.0, другия и на него му малее енджина, в тоя дух на мисли си мисля че ще е добра идея да се огранизираме 3-4 добри хорица и да ти вземем втора ръка едно 1.4 от 145чка, леко двигателче, може дори и с свински опашки да го прихванем в коша, ще туриш едни по високи галоши на тия 15ки и с тая лека комбинация ще си фелдмаршал на пистата.......а и няма да станат нещата до коледа, по бързо ще е.......
    Ся верно че може и да те баннат от тоя подфорум, но все пак ще е уникално......

    Малко тегаво им е било явно от тръбите на новия колектор, а и генератор като кофа има пльоснат там, предполагам заради това уж.......
    Не се намират тия 1.4 матори...народа е нахитрял, знае че са най-доброто за тунинг...
    Колектора не пречи - само алтернатора и тесноватото кошче - ти си насади мотора в хола на гарсониерката и ти е широко около врата...място бол
    Quote Originally Posted by ne0 View Post
    Браво, стягай се... Един нюз да ти кажа, че тъй като съм благодадел и съпричастен и аз към една 75-ца... с малък 1.8 матор... да знаеш, че съм и приготвил гуми дето тая кола не е виждала и та чака на ТКСЗ-то да видим ...
    Кат те знам към си пед...ъъъъ...велосипедист, гумите ще да са велосипедни...
    Не ме чакайте, както е видно, скоро няма да излизам на нивата...

Page 8 of 31 FirstFirst ... 67891018 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •