Page 19 of 31 FirstFirst ... 9171819202129 ... LastLast
Results 271 to 285 of 456

Thread: Още една Alfa Romeo 75 3.0 24V

  1. #271
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    Аз викам утре ще я пързаляме, па то нямаш накладки.....надявам се поне датчика за дъжд да сте вързали, че както вали


    А някои нещо против червения салон ли има???????

  2. #272
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by gigi View Post
    Аз викам утре ще я пързаляме, па то нямаш накладки.....надявам се поне датчика за дъжд да сте вързали, че както вали


    А някои нещо против червения салон ли има???????
    Гиги ще го даряваш за каузата ли?

    Щото ако така вървят нещата Змея ще трябва да дари и червен анцунг на Пламен.

    Пламене, до Серес имаш още 2 месеца - демек няма да има нормално човешко оправдание, ако не я завъртиш из гръцко.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  3. #273
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Posts
    462

    Default

    Quote Originally Posted by ne0 View Post
    Млагодаря за поздравлянията от колегите... като най-съпречастен към проекта!!!! Пак благодаря!!!!

    п.с. поръчах ти колодки

    п.с. Вече съм почти сигурен, че никой не чете тоя форум и само ние си пишем....

    не е ли автоматк и с червен салон не трупа овациииииии
    Аааа, то мрънкането съпричастност ли било?
    Благодарско за накладките, значи вече ще може и да се спира
    През шнура ми е кой чете форума...то и без динографика не съм атрактивен...
    Quote Originally Posted by Venci View Post
    Нено, по-добре е така, вЕрвай ми. Освен това, Пламене избери си ново заглавие за темата. Щото така вЕрно само 5 човека знаем за какво става въпрос.
    То пък чак чудо голямо, та да го чете цяла България Феро е поетична душа, той сменя заглавия - не мога да го стигна...
    Quote Originally Posted by gigi View Post
    Аз викам утре ще я пързаляме, па то нямаш накладки.....надявам се поне датчика за дъжд да сте вързали, че както вали

    А някои нещо против червения салон ли има???????
    Сега пък зор за пързаляне...аз си мислех, че счетоводството те влече повече...
    Quote Originally Posted by Bobi_33 View Post
    Гиги ще го даряваш за каузата ли?

    Щото ако така вървят нещата Змея ще трябва да дари и червен анцунг на Пламен.

    Пламене, до Серес имаш още 2 месеца - демек няма да има нормално човешко оправдание, ако не я завъртиш из гръцко.
    Много си прав Боби, ама имайки предвид от колко време се прави колата, аз и за миналата есен на Серес нямам оправдание...
    ))

    В тоя ред на мисли, за да вървят нещата напред, търся читав датчик, който да чете от гривната на коляновия вал, датчик за налягане на маслото, датчик за температурата на водата /за лампата на таблото/, един презервтив за фара /този кръглия, върху куплунга на крушката/. Все досадни дреболии...

  4. #274
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by pla_y_men View Post
    Много си прав Боби, ама имайки предвид от колко време се прави колата, аз и за миналата есен на Серес нямам оправдание...
    ))


    Абе в общи линии имате най-важното налице - работещ шистак в коша, останалите неща са по-скоро доизглаждане, отколкото конструиране, а пък вече е време да видят гърците какви 75-ци си имаме тук.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  5. #275
    Запален алфист Член на клуба dellltata's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    софия
    Age
    51
    Posts
    483

    Default

    Quote Originally Posted by Bobi_33 View Post
    Абе в общи линии имате най-важното налице - работещ шистак в коша, останалите неща са по-скоро доизглаждане, отколкото конструиране, а пък вече е време да видят гърците какви 75-ци си имаме тук.
    странно е като чета....все едно е тръгнала да ходи таз кола..съвземете се бре..

    ---------- Post added at 22:18 ---------- Previous post was at 22:16 ----------

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Баси ся гледах чек видеото и съм почти развълнуван от честа......абе нещо много за кратко я позапалихте - имаше ли масло изобщо, да не тече от някъде че тия маслени преходници нещо нали, а?.....
    не маслен преход ....направо липса на тапа беше хахахахха.все едно да си оставиш картера без пробка
    75 2.0 т.с 146HP ланча делта 1.6 16 103 HP
    kavasaki zzr-600 100 жребеца
    147 1.9 JTD 115 HP тел.0899 80 80 54

  6. #276

    Default

    Quote Originally Posted by ne0 View Post


    п.с. Вече съм почти сигурен, че никой не чете тоя форум и само ние си пишем....
    Направо представа си нямаш още колко народ четем тоя форум... Само че тука се правят предимно сериозни неща и някакси не върви кибиците много да се обаждат, ако нямат да кажат нещо полезно

  7. #277
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Quote Originally Posted by endeavour View Post
    Направо представа си нямаш още колко народ четем тоя форум... Само че тука се правят предимно сериозни неща и някакси не върви кибиците много да се обаждат, ако нямат да кажат нещо полезно
    Абсолютно и аз това мислех да напиша, но пак се въздържах. Форумът се чете, ама като няма какво да кажем, само благоговейно се наслаждаваме на постиженията на другите.

  8. #278
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Posts
    462

    Default

    Пичове, благодаря...ама чак ми стана неудобно - "сериозни неща", "постижения"...
    Не че в целия форум няма много народ, дето се взима много на сериозно...и искрено се забавлявам и аз с такива, които сериозно са си повярвали.
    Правя всичко за собствен кеф и далече не сериозно. А "постижението" за момента е придвижване с репатрак през 3-4 месеца
    Правя си експерименти, пък какво ще излезе...надявам се скоро да се разбере.
    Форума не е лекция на някой велик професор, та да се пази тишина...нека всеки да пита или да дава мнение - разбира се, глупостите са си за негова сметка
    Иначе малко днешни новини - охлаждащата система с бая сериозния радиатор е глътнала над 9 литра антифриз, мотора е побръмчал, стигнал е до към 100 градуса /не трепери, Феро!/, не е потекло отникъде засега...хидравликата нещо не е искала да си глътне масълцето, ама там имаме ремонтирана рейка, помпа от 166, допълнителен радиатор...произволна компилация, от която всичко може да се очаква

  9. #279
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Пламене, кво правим? Моята събра 13 литра охлаждаща течност, но беше напълно празна. В твоя блок имаше, ли течност? Двигателното масло колко литра е? Моята с преработен картер от 116та серия събра 10 литра.
    Alfa Romeo 75 24V

  10. #280

    Default

    9 литра,13 литра - аматьори.......23 литра си носим и ся сме много рахат.......понатежава малко, но даваме повечко газ.......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  11. #281
    Запален алфист Michelinov's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    София
    Age
    32
    Posts
    131

    Default

    Те 4 цилиндрвовите събират една вана охладителна течност. Тони да каже колко събираше точно турбото , че аз съм забравил. Но 9 литра на 6-так не ми се връзва ,и то с по-голям радиатор.
    . It's not what you drive. It's what drives you.

    75 Turbo -- Miata MX-5 -- Omega Dual Ram Automatic

  12. #282
    Deadliest Catch Dexer's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    978

    Default

    За 4 цилиндровите това няма значение, те са направени да издържат и без вода

    === 75 1.8 T '86 ===
    === 156 SW 2.4 JTD '01 ===

    If Rust Is Lighter Than Carbon Fibre, My 75 Is A Superleggera!

  13. #283
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Dexer View Post
    За 4 цилиндровите това няма значение, те са направени да издържат и без вода
    Че ако са с много вода,току виж им изгнили ризите
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  14. #284
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Posts
    462

    Default

    Quote Originally Posted by Venci View Post
    Пламене, кво правим? Моята събра 13 литра охлаждаща течност, но беше напълно празна. В твоя блок имаше, ли течност? Двигателното масло колко литра е? Моята с преработен картер от 116та серия събра 10 литра.
    Блока не съм го тръскал като Ферарист, изгаснал на пистата - туба...сигурно е имало нещо вътре... Някъде май гледах, че на 166 с тоя мотор дават 10,3 литра течност. И двамата с теб сме с по-сериозни радиатори, но пък по-къси маркучи от 166, не знам парното на 75 как е спрямо 166 като обем... Двигателното масло /преди да ти консервира балатума в гаража/, беше точно 5 литра, на макс. на пръчката, но при празен филтър и маслен радиатор. На 166 май го дават 5,9 литра. При мен като гледам май 5,2-5,4 и ще е на макс при пълен филтър, тръби и радиатор...картера ми е окастрен бая...
    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    9 литра,13 литра - аматьори.......23 литра си носим и ся сме много рахат.......понатежава малко, но даваме повечко газ.......
    Не ми се прави на непукист, заради тия 10-15 кила отгоре ще сънуваш кошмари една седмица...
    Кротко и с газта, че тия 70 градуса на маторя плашат...на ръба си да покапе разтопен алумин от некъде...

  15. #285
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Posts
    462

    Default

    Днес вече имаме "постижение" - движим се на собствен ход, а не с бутане или репатрак!
    http://www.youtube.com/watch?v=zm7V6...ature=youtu.be
    Днес биде монтиран кардан с експерименталното каре. Бай стругар го е избачкал много точно, наниза се точно на болтовете. Самото му завиране в камбаната обаче...приключение Важното е, че кардана заспа. Няма вибрации...поне на място. Монтирани са вече нов датчик за лампата за температурата на водата и за налягане на маслото. Масления обаче ще се смяня...уж е нов, а показва 1 бар още на контакт, а като заработи мотора малко над 4.
    Но всички уреди бачкат, даже новия /за темп. на маслото/ по едно време показваше 70 градуса.
    Пак го замотах Тони до 22.30ч....много кафета ще има да го черпя

Page 19 of 31 FirstFirst ... 9171819202129 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •