Page 13 of 31 FirstFirst ... 3111213141523 ... LastLast
Results 181 to 195 of 456

Thread: Още една Alfa Romeo 75 3.0 24V

  1. #181

    Default

    Баси колко жица.......ако Зашев земе да ми гласува едно доверие, мога без особенни усилия да отстраня поне 40% от кабеляка по добре изпитан мой метод - пали се колата, закача се диагностиката и се почват с резачките подред кабелите дето не излизат директно от екуто - реже се кабела, ако двигателя не изгасне или не се запише грешка - кабела е напълно ненужен и може и без него......орязва се веднага всичко дето е свързано с тоя кабел и се отива към следващия.......изпитано е и работи......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  2. #182
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Posts
    462

    Default

    Quote Originally Posted by ne0 View Post
    има и добра новина. Съдейки по родствените връзки на инж. Енев и корпорация БАЛКАНТОН.. то жизнения цикъл на въпростният висококвалифициран кадър се измерва във векове... т.е. ти и да се замръзяваш и да не се он (Балкантон) ще доживее, а ти дали или е друг въпрос. Споко глей Лили ша издава нов албум
    Проекта ми е като Ферари в Ф1 - от години обещавам, че следващата година най-сетне ще има КОЛА!

    Quote Originally Posted by Venci View Post
    Те Ви на пламен жиците!
    Возя ги в БМВ-то заедно с 10 долни носача от 75, за да привикват със задното предаване. Иначе може Алфата да ги отхвърли. Буа ха ха ха ха
    Мммм...блага, шарена карантия...ама как се ориентираш в тия жици не знам...
    Кви са тия носачи, цялата световна наличност си събрал, монополист...
    Теловете хубаво да свикват със задно, ама маторя като ги подуши, че са били в БМВ, да не вземе да абортира от погнуса?

  3. #183
    Запален алфист Член на клуба dellltata's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    софия
    Age
    51
    Posts
    483

    Default

    абе кога ще издава кака ЛИЛИ нов албум че ми се ще да ида да зяпам ..пък взема науча нещо ...песен двее
    75 2.0 т.с 146HP ланча делта 1.6 16 103 HP
    kavasaki zzr-600 100 жребеца
    147 1.9 JTD 115 HP тел.0899 80 80 54

  4. #184

    Default

    Quote Originally Posted by dellltata View Post
    абе кога ще издава кака ЛИЛИ нов албум че ми се ще да ида да зяпам ..пък взема науча нещо ...песен двее
    Батка видя ли - мълчи си и не казва откъде е тва бялото казанче........хем толкова деликатно го попитах.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  5. #185
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Posts
    462

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Батка видя ли - мълчи си и не казва откъде е тва бялото казанче........хем толкова деликатно го попитах.....
    Не четеш внимателно - виж пост номер 163, ред 3...

  6. #186
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Posts
    462

    Default

    Експерименталното полиуретаново каре, което трябва да го играе и "преходник" от маховик за голямо каре, към малък кардан /от ТС/. Снимал съм и оригинално предно "голямо" каре за сравнение.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 02112013390.jpg   02112013391.jpg   02112013392.jpg  

  7. #187
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    хъммм... интересно...
    Alfa Romeo 75 24V

  8. #188
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Posts
    462

    Default

    Дано освен да е интересно и да върши работа...
    Днес вече са пристигнали и унибали за биелетки, щанги и т.н. Може да се каже, че всичко, което е необходимо го има и остава да се нареди, монтира, навърже, окабели и...газ!!! Със сигурност щом тръгне да се движи бангията, ще има нещо да скърца, стърже, тегли, тресе, капе, но пък ако няма странни и неподозирани дразнители, къде остава удоволствието да препсуваш талянската техническа мисъл?
    А, да попитам има ли някой ключ за гайки за койловъри? Готов съм за една такава разумна инвестиция...но ако няма, ще трябва Пепи да произведе някаква кука...

  9. #189
    Deadliest Catch Dexer's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    978

    Default

    Aз имам естествено, казва се секторен ключ. Кажи какъв диаметър ти трябва, за да ти го приготвя.

    === 75 1.8 T '86 ===
    === 156 SW 2.4 JTD '01 ===

    If Rust Is Lighter Than Carbon Fibre, My 75 Is A Superleggera!

  10. #190
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,409

    Default

    Quote Originally Posted by pla_y_men View Post
    Експерименталното полиуретаново каре, което трябва да го играе и "преходник" от маховик за голямо каре, към малък кардан /от ТС/. Снимал съм и оригинално предно "голямо" каре за сравнение.
    Дано да е достатъчно еластичен този материал.
    Мислил ли си за някакво укрепване на болтовете един към друг три по три от към страната на гайките?С нещо като поорязана дебела ламарина на дупки .Или пък да го стегнеш по периферията със скоба.След този преход има вероятност болтовете които са по по-големия диаметър да тръгнат да се гънат навън .

    Баланса и "ЦЕНТРИРАНЕТО" на карданите в каретата е жизнено важно за да нямаш вибрации на ниски обороти,а на високи да не влизаш във филм дето не е готин .
    P.S. Това последното си го знаеш ,но нали е форум и секи дава акъл.
    Last edited by 546; 06-11-2013 at 14:26.

  11. #191

    Default

    Инжинер Зашев, не че съм най-голямият специалист, но съм сигурен че това, което си го замислил с тези карета ще тресе от 1 та чак до 7000 оборота. Сложи нещо изпитано.

  12. #192

    Default

    Някой ги подсилват така ->
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 2222.jpg  
    Alfa 145 1.3, 75 TS, 166 2.4 mjet

  13. #193
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,409

    Default

    Quote Originally Posted by JJJ View Post
    Някой ги подсилват така ->
    Баш нещо такова имах и аз наум,ама тенекетата да са захванати от към другата страна,та втулките да си легнат директно на тройниците.
    Друго дето ми се върти в главата е некаква магария със съчмени карета за полуоски.
    Last edited by 546; 06-11-2013 at 20:43.

  14. #194
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    На другаря Пламен инсталацията за новия двигател. Вече отделена от жиците на 166. Половината вече мина. Сега трябва да се елимитират 3 куплунга. Да се запоят, изолират и коригират на дължина малко проводници. Тоест вече съм готов с кабелите... остава да довърша, буа ха ха ха. Интересно, какво ли ми е подготвил този път знаменитият инжинер Тоци Бегали.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 2013-11-06_21-22-25_836536295701.jpg  
    Alfa Romeo 75 24V

  15. #195
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Posts
    462

    Default

    Quote Originally Posted by Dexer View Post
    Aз имам естествено, казва се секторен ключ. Кажи какъв диаметър ти трябва, за да ти го приготвя.
    Много благодаря, ще разчитам, само че не знам диаметъра - колата е при другия Тони - инж. Енев, та той ако залегне с един шублер под талигата... Всъщност, ако има някакви стандарти - предните са от спортно окачване за ФВ Поло, а задните са от спортно окачване за ФВ Голф 4...
    Quote Originally Posted by 546 View Post
    Дано да е достатъчно еластичен този материал.
    Мислил ли си за някакво укрепване на болтовете един към друг три по три от към страната на гайките?С нещо като поорязана дебела ламарина на дупки .Или пък да го стегнеш по периферията със скоба.След този преход има вероятност болтовете които са по по-големия диаметър да тръгнат да се гънат навън .

    Баланса и "ЦЕНТРИРАНЕТО" на карданите в каретата е жизнено важно за да нямаш вибрации на ниски обороти,а на високи да не влизаш във филм дето не е готин .
    P.S. Това последното си го знаеш ,но нали е форум и секи дава акъл.
    Материала е еластичен, но доста твърд, което смятам, че премахва нуждата от допълнителни метални елементи. Самото каре е разпробито много точно на машина, демек биене от недобра съосност на кардана към маховика по вина на карето няма да има. Кардана се "подвежда" и центрира към маховика с един унибал, който не позволява радиално изместване. Преди време съм карал с гумени карета от Лада вместо предно каре. Те са просто един гумен шестоъгълник, без металната сърцевина и трите метални "лъча" на сниманото оригинално каре. Много по-меки от полиуретановото каре, обаче са изкарвали по около година без никакви вибрации, докато не се скъсат. На 99,99% съм убеден, че карето от полиуретан няма да предизвиква вибрации и че ще е много по-дълговечно от оригиналното каре.
    Няма проблем, пишете смело във форума - отворен съм за всякакви идеи, но съм магаре и правя моите си магарии
    Quote Originally Posted by JJJ View Post
    Някой ги подсилват така ->
    Ми...може и да греша, ама с тия сапунерки освен да утежнят конструкцията и да утепат демфериращия ефект на карето, друго не постигат
    Quote Originally Posted by 546 View Post
    Баш нещо такова имах и аз наум,ама тенекетата да са захванати от към другата страна,та втулките да си легнат директно на тройниците.
    Друго дето ми се върти в главата е некаква магария със съчмени карета за полуоски.
    Това за съчмените карета и на мен ми се върти, но е много по-сложно приключение...там ще трябва да се реже кардана в края, задължително да се балансира новата конструкция...Ако някога допълзят охлюви по маторя и вземат да го надуват към 4-500 коня, вече задължително ще трябва да се преработи цялата трансмисия. Засега хич не мисля за такива работи, ама винаги мога да оглупея още...

    ---------- Post added at 20:50 ---------- Previous post was at 20:43 ----------

    Quote Originally Posted by Venci View Post
    На другаря Пламен инсталацията за новия двигател. Вече отделена от жиците на 166. Половината вече мина. Сега трябва да се елимитират 3 куплунга. Да се запоят, изолират и коригират на дължина малко проводници. Тоест вече съм готов с кабелите... остава да довърша, буа ха ха ха. Интересно, какво ли ми е подготвил този път знаменитият инжинер Тоци Бегали.
    Оооо, батка, трифазно щастие ме сполетя от гледката! Бравос! Ако требе утепай 6 куплунга, само да кихне и да запали пущината!
    Пепино днес каза, че е спретнал стойката за датчика отпред и го е дал на Тони. Оня ден изтръгнахме горивопровода от 166 и съм го метнал вътре в бангията - остава пак Тони да изпълни операцията "Южен поток" и да тръгне гориво от багажника към коша... Демек всичко требе да е точно...

Page 13 of 31 FirstFirst ... 3111213141523 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •