Results 1 to 4 of 4

Thread: колата ми забива

  1. #1
    Запален алфист seik00's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Varna
    Posts
    358

    Exclamation колата ми забива

    колеги здравеите имам мн странен проблем колата ми в алфа ромео 145 1.9жтд със ремап и проблема ми е следния когато натисна педала на колата до долу на всички скорости на 4000 оборота забива и неще повече преди не правеше така и когато смених двигатела стана така ако някои може да даде причина мн ще му бъда благодарен
    Alfa Romeo 145 1.9jtd ex / alfa romeo 156 2.4jtd ex / fiat coupe 1.8 16v ex / alfa romeo 156 2.4 jtd ex / alfa romeo 156sw 2.4 jtd ex / alfa romeo 145 1.9jtd ex/ alfa romeo 166 2.4jtd

  2. #2
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by seik00 View Post
    колеги здравеите имам мн странен проблем колата ми в алфа ромео 145 1.9жтд със ремап и проблема ми е следния когато натисна педала на колата до долу на всички скорости на 4000 оборота забива и неще повече преди не правеше така и когато смених двигатела стана така ако някои може да даде причина мн ще му бъда благодарен
    Айде да почнем от начало.
    Колата преди смяната на двигателя ли е ремапвана?
    Защо си сменял двигател?
    Турбината и тя ли е сменена заедно с двигателя?
    ЕКУ-то пипано ли е при смяната?
    Турбината,ако е нова,настройвана ли е адекватно на мапа?
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  3. #3

    Default

    еми стига 1,5 намалете я малко от гейта и готово

  4. #4
    Запален алфист seik00's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Varna
    Posts
    358

    Default

    ами колта е ремапвана преди смяната на двигателя причината е че стопи буталото на единия цилиндар поради проблем с едната диуза и когато сложихме новия мотор нищо не е пипано и колата спира на 4000 оборота турбината е оригиналната и пика и е на 1.3
    Alfa Romeo 145 1.9jtd ex / alfa romeo 156 2.4jtd ex / fiat coupe 1.8 16v ex / alfa romeo 156 2.4 jtd ex / alfa romeo 156sw 2.4 jtd ex / alfa romeo 145 1.9jtd ex/ alfa romeo 166 2.4jtd

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •