Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 35

Thread: Съска турбото (оказа се пробита връзка) оправено

  1. #1

    Default Съска турбото (оказа се пробита връзка) оправено

    ей дайбеш лисица нещо почна да съска турбината - не свири, а съска (като на скъсан маркуч), струва ми се, че евентуално някое съединение или клапа се е преебала, но пък уж турбото надува...

    НО дава много висок разход, при постоянна скорост е ок, но от вчера, онзи ден, градско ми дава 15-16 разход....


    отивам на диагностика след 1 час, предположения ?


    отново фактите:

    -набира добре (може би една идея не достатъчно, но може да си въобразявам)
    -звука при натискане на газта е съскане, не свирене или виене
    -буустметъра в купето ми показва, че си надува нормално
    -градско дава много висок разход от вчера - 10 литра ги изгори за по-малко от 60 км
    -не ми излизат съобщения или грешки на дисплея
    Last edited by Stoyan Georgiev; 16-03-2012 at 14:28.

  2. #2

    Default

    то като имаш скъсан маркуч е не огромна дупка, турбото ще компесира загубите и пак ще направи същото налягане, така че това не е показател! Затова ги прегледайте най-добре, почти сигурно е че е там причината!

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    то като имаш скъсан маркуч е не огромна дупка, турбото ще компесира загубите и пак ще направи същото налягане, така че това не е показател! Затова ги прегледайте най-добре, почти сигурно е че е там причината!
    и аз така си мислех, айде отивам към стенда, ще споделя след час два какво е станало

  4. #4

    Default

    такааа....

    закачихме я - 2 грешки - ниско налягане и една, която не я разпозна апаратурата

    като я огледахме и се оказа, че маркуча между турбината и филтъра по някакви неведеми пътища се е докоснал до ролките и единия ремък които са от долната страна на двигателя и са го протрили ...

    от там идва и съскащия звук

    интересното е, че на постоянна скорост колата харчи нормално, като се натисне съска и харчи грозно...

    така че ще сменям маркуч, утре ще я разглабят да видим точно какво е положението, дали може да се спаси по някакъв начин все пак, защото реално дупката е съвсем малка

    от цялата работа ме притеснява най-много факта, че този маркуч въобще е достигнал до ролката и ремъка, за да стане този филм явно някой тампон или държаща шина на двигателя може да са дали фира............

    :@
    Last edited by Stoyan Georgiev; 14-03-2012 at 17:08.

  5. #5
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by Stoyan Georgiev View Post
    такааа....

    закачихме я - 2 грешки - ниско налягане и една, която не я разпозна апаратурата

    като я огледахме и се оказа, че маркуча между турбината и филтъра по някакви неведеми пътища се е докоснал до ролките и единия ремък които са от долната страна на двигателя и са го протрили ...

    от там идва и съскащия звук

    интересното е, че на постоянна скорост колата харчи нормално, като се натисне съска и харчи грозно...

    така че ще сменям маркуч, утре ще я разглабят да видим точно какво е положението, дали може да се спаси по някакъв начин все пак, защото реално дупката е съвсем малка

    от цялата работа ме притеснява най-много факта, че този маркуч въобще е достигнал до ролката и ремъка, за да стане този филм явно някой тампон или държаща шина на двигателя може да са дали фира............

    :@
    Ако е след дебитомера е нормално да ти качи грешки и да харчи повече. Радвай се, че не е на високото налягане. И внимавай как ще го кърпиш да не се откъсне нещо и да го засмуче
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    Ако е след дебитомера е нормално да ти качи грешки и да харчи повече. Радвай се, че не е на високото налягане. И внимавай как ще го кърпиш да не се откъсне нещо и да го засмуче
    нямам идея къде по трасето се намира дебитомера, не съм я гледал досега отворена отдолу

    и аз за засмукването се сетих, единия от хората там каза, че самовулканизиращата лента, която могат да сложат ще издържи - т.е. няма да се засмуква... специално за тази лента съм виждал способностите й и мисля, че ще свърши работа

    поне 1 седмица ще издържи докато издрапам до софия, че тук вече не желая да я пипат, след последните глупости, които направиха преди месец два
    Last edited by Stoyan Georgiev; 14-03-2012 at 20:02.

  7. #7

    Default

    абе залепи си лентата сам и си свиркай бе

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    абе залепи си лентата сам и си свиркай бе
    бих я залепил сам, но трябва да се свали кората под двигателя, а там е голяма галимация - на стенда утре ще я вдигнат и ще я свалят за 30 минути работа


    а освен това искам и да се огледа защо са се допрели въобще, защото не е нормално - трябва да имат поне 3-4 санта разстояние... да не би нещо откачено да има или някой тампон на двигателя да се е преебал

  9. #9
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by Stoyan Georgiev View Post
    нямам идея къде по трасето се намира дебитомера, не съм я гледал досега отворена отдолу

    и аз за засмукването се сетих, единия от хората там каза, че самовулканизиращата лента, която могат да сложат ще издържи - т.е. няма да се засмуква... специално за тази лента съм виждал способностите й и мисля, че ще свърши работа

    поне 1 седмица ще издържи докато издрапам до софия, че тук вече не желая да я пипат, след последните глупости, които направиха преди месец два
    Самовулканизиращата лента се разтяга, не е за там, ако не подложиш нещо твърдо на дупката.И тая кора е гадна за сваляне, особено ако са ръждясали винтчетата
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  10. #10

    Default

    всъщност ви подведох, маркуча не е от филтъра към турбината ами от към радиатора идва, има нещо като фуния накрая пред радиатора


    .. абе утре ще я нащракам като я разлобя, да ви покажа какво е станало, че ебати калпавия коцуз

  11. #11
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Oх ква си шматка,спукан ти е маркуч на високото налягане,на тази кола кулера се намира пред радиатора/както обичат да го наричат тунерите-фронт кулер/,няма как да съска от маркуч на ниското налягане и да записва грешка за нсико нялагане.Ясно е къде ти е проблема,но дори и да го направят няма да изкара повече от седмица,тази кола си надува доволно и ще се пръсне пак.Трябва си нов маркуч,а за причината да се доппре до ремъка,не е лошо да видите закрепването на радиаторите,дали не се разхождат напред-назад.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  12. #12
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Oх ква си шматка,спукан ти е маркуч на високото налягане,на тази кола кулера се намира пред радиатора/както обичат да го наричат тунерите-фронт кулер/,няма как да съска от маркуч на ниското налягане и да записва грешка за нсико нялагане.Ясно е къде ти е проблема,но дори и да го направят няма да изкара повече от седмица,тази кола си надува доволно и ще се пръсне пак.Трябва си нов маркуч,а за причината да се доппре до ремъка,не е лошо да видите закрепването на радиаторите,дали не се разхождат напред-назад.
    А и се раздува тоя маркуч. Вземи си нов и не слагай тръби
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Oх ква си шматка,спукан ти е маркуч на високото налягане,на тази кола кулера се намира пред радиатора/както обичат да го наричат тунерите-фронт кулер/,няма как да съска от маркуч на ниското налягане и да записва грешка за нсико нялагане.Ясно е къде ти е проблема,но дори и да го направят няма да изкара повече от седмица,тази кола си надува доволно и ще се пръсне пак.Трябва си нов маркуч,а за причината да се доппре до ремъка,не е лошо да видите закрепването на радиаторите,дали не се разхождат напред-назад.
    е шо да съм шматка, не съм я виждал отворена, няма откъде да знам ...

    ще се сменя маркуч значи

    я кажете някакъв номер или линк на частта да ходя да поръчвам
    Last edited by Stoyan Georgiev; 15-03-2012 at 10:25.

  14. #14
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by Stoyan Georgiev View Post
    е шо да съм шматка, не съм я виждал отворена, няма откъде да знам ...

    ще се сменя маркуч значи

    я кажете някакъв номер или линк на частта да ходя да поръчвам
    Приготви се за цифра и .... чакане. В магазините имат каталог или си го виж по EPER онлайн
    Или изтегли от тук (copy -> paste):
    magnetxt=urn:btih:6f9cb802d9ba1eece47bb195d2a2975628ee4f cc&dn=Fiat+ePER+6.0+%282011%29&tr=udp%3A%2F%2Ftrac ker.openbittorrent.com%3A80&tr=udp%3A%2F%2Ftracker .publicbt.com%3A80&tr=udp%3A%2F%2Ftracker.ccc.de%3 A80
    Last edited by NightRider; 15-03-2012 at 10:48.
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  15. #15
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Stoyan Georgiev View Post
    е шо да съм шматка, не съм я виждал отворена, няма откъде да знам ...

    ще се сменя маркуч значи

    я кажете някакъв номер или линк на частта да ходя да поръчвам
    Чай ся,сигурно ли е че е маркуч,кой точно,ако застанеш пред колата предполагам този отляво нали/щом е при ремъците.Виж в Аутоиталия дали има/може и във Варна/ от време на време имат редки части на склад
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •