Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 27 of 27

Thread: Аудио вход Алфа 166

  1. #16
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    При първоначално стартиране на двигателя на монитора трябва да имаш само приветствия С кой бутон излизаш от приветствията та да си видиш информацията на монитора
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  2. #17
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by iveli View Post
    При първоначално стартиране на двигателя на монитора трябва да имаш само приветствия С кой бутон излизаш от приветствията та да си видиш информацията на монитора
    Това с приветсвията не е ли само когато има навигация?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #18
    Алфа Кентавър gorbi's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Варна/Одеса
    Posts
    416

    Default

    Не знам какво е приветствието, защото колата си остана при собственика, обаче нормално се включва и изключва от копчето, сменят се станциите, отстрани копчетата работят... Когато е изключена при изваден ключ от контакта, натиснахме лявото копче, излезе май емблемата на алфа и после си показа температурата и радиото май.. Т.е. всичко освен долния ред копчета.... Мислихме че има някаква комбинация от клавиши за да тръгне trip-а, защото собственика е малко по-възрастен човек и не ги разбира, но нищо не стана... Каза че ще пробва с контактен спрей днес

    Вече имам план какво да правя с аудиото като намеря "моята" Алфа Имам авто DVD Sony с два AUX-a, един отпред 3,5мм жак и един отзад на чинчове. Задния ще ползвам за ICS, а предния за таблет, телефон, MP3-ка.
    Ще закача всички колони (усилватели) на Sony-то, а ICS-a ще ползвам като MP3-ка В този случай няма да ми трябва вход към ICS, а изход от него, което е по-лесно като вариант до колкото четох.... На мен дисплея не ми трябва особено, защото имам хубав таблет 8``, който съм го купил само за колите да си зяпам там филми и да си пускам музика и да си интернетствам. Дисплея ще го ползвам за трип-а, климатика и радиото.
    Единственото което трябва да измисля е къде да сложа DVD-то... на първо четене ми хрумва да е под седалката, ама като я има колата ще го мисля.....
    AR 166 2,4 jtdm
    NT II 2,7 tdi
    Peugeot 206 1,1
    AR 155 1,6 ex, AR 145 1,9 jtd ex, MB 124 CE ex

  4. #19
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Аз съм с навигация и имам приветствия Незнаех че се различавам от тези без навигация
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  5. #20
    Запален алфист nvladev's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    201

    Default

    Quote Originally Posted by gorbi View Post
    Не знам какво е приветствието, защото колата си остана при собственика, обаче нормално се включва и изключва от копчето, сменят се станциите, отстрани копчетата работят... Когато е изключена при изваден ключ от контакта, натиснахме лявото копче, излезе май емблемата на алфа и после си показа температурата и радиото май.. Т.е. всичко освен долния ред копчета.... Мислихме че има някаква комбинация от клавиши за да тръгне trip-а, защото собственика е малко по-възрастен човек и не ги разбира, но нищо не стана... Каза че ще пробва с контактен спрей днес

    Вече имам план какво да правя с аудиото като намеря "моята" Алфа Имам авто DVD Sony с два AUX-a, един отпред 3,5мм жак и един отзад на чинчове. Задния ще ползвам за ICS, а предния за таблет, телефон, MP3-ка.
    Ще закача всички колони (усилватели) на Sony-то, а ICS-a ще ползвам като MP3-ка В този случай няма да ми трябва вход към ICS, а изход от него, което е по-лесно като вариант до колкото четох.... На мен дисплея не ми трябва особено, защото имам хубав таблет 8``, който съм го купил само за колите да си зяпам там филми и да си пускам музика и да си интернетствам. Дисплея ще го ползвам за трип-а, климатика и радиото.
    Единственото което трябва да измисля е къде да сложа DVD-то... на първо четене ми хрумва да е под седалката, ама като я има колата ще го мисля.....
    Малко ще ти е трудно да използваш таблета за трипа на компа.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD /99/

  6. #21
    Алфа Кентавър gorbi's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Варна/Одеса
    Posts
    416

    Default

    Нищо такова не съм писал
    И таблета и ICS -a се ползват отделно, като и двете използват като крайно стъпало DVD-то... Просто като ми е нужна навигация, музика, да гледам филм, снимки или да ползвам и-нет си включвам допълнително и таблета... Естествено може да се гледат филми и на ICS-а, но тогава трябва да са записани на dvd...
    AR 166 2,4 jtdm
    NT II 2,7 tdi
    Peugeot 206 1,1
    AR 155 1,6 ex, AR 145 1,9 jtd ex, MB 124 CE ex

  7. #22
    Алфист, не алфаджия andro88's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Sofia, Brussels
    Age
    35
    Posts
    615

    Default

    Quote Originally Posted by iveli View Post
    Аз съм с навигация и имам приветствия Незнаех че се различавам от тези без навигация
    Абе какви са тези приветствия? Освен емблемата в началото и Абревиатурата на ICS има ли друго? Аз съм без нави и ченджър
    Skoda Superb II 2.0TDI Laurin&Klement EX-Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99 Edizione Sportiva EX-Volvo S80 2.5D Summum

    EX-Alfa Romeo 33 1.3 Boxer

  8. #23

    Default

    Приветствия от производителите на резервни части!
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  9. #24
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by andro88 View Post
    Абе какви са тези приветствия? Освен емблемата в началото и Абревиатурата на ICS има ли друго? Аз съм без нави и ченджър
    Когато си с навигация, излиза един ферман в който се казва, че навигацията ще те отведе и до края на света ако трябва..............и ако има карти де...


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #25
    Алфист, не алфаджия andro88's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Sofia, Brussels
    Age
    35
    Posts
    615

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Когато си с навигация, излиза един ферман в който се казва, че навигацията ще те отведе и до края на света ако трябва..............и ако има карти де...
    Ей , кога ли сиромаха е имал късмет , та сега...
    Skoda Superb II 2.0TDI Laurin&Klement EX-Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99 Edizione Sportiva EX-Volvo S80 2.5D Summum

    EX-Alfa Romeo 33 1.3 Boxer

  11. #26

    Default

    Може да звучи еретично, но да гледаш сменящи се картинки на дисплея в колата е меко казано неадекватно.
    Качествена музика - да, но всичко друго отвлича вниманието.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  12. #27
    Алфа Кентавър gorbi's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Варна/Одеса
    Posts
    416

    Default

    Не само сменящи се картинки - аз гледам по 8-9 серии филми...
    Естествено зависи с колко и как караш, колко опит имаш, какъв е пътя, в каква част на денонощието. Случвало ми се е в месеца да ходя по 2-3 пъти на място, което е 700 км. далеч... толкова ми е опротивял пътя, че ако не са филмите - не знам как щях да издържа... Освен това имам над милион километри зад гърба си, без да съм тираджия или професионален шофьор и опитът много ми помага, не препоръчвам на колеги с 5-6 години стаж да пробват.. ))
    Въобще - не е правилно да се обобщава, светът е много разнообразен и изпълнен с противоречия


    А сега по темата....
    Пазарих си днес една хубавица фейслифтната, всичко си има, ама пусти колони отзад - няма ги. Като си я закарам у дома ще мятам проекта с аудиото, а допълнително ще трябва да сложа и активен съббуфер и още две колони отзад.
    AR 166 2,4 jtdm
    NT II 2,7 tdi
    Peugeot 206 1,1
    AR 155 1,6 ex, AR 145 1,9 jtd ex, MB 124 CE ex

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •