Results 1 to 10 of 10

Thread: Meagsquirt на 33ката (не-performance тунинг)

  1. #1
    започва да се пристрастява racer666's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    София, Пазарджик
    Age
    46
    Posts
    52

    Default Meagsquirt на 33ката (не-performance тунинг)

    Здравейте, от доста време се каня да навържа останалия ми от старата кола Мегаскуирт 1 на 33ката. Идеята е не да се изкара някаква невероятна мощност от двигателя,а просто да работи прилично на бензин с цел придвижване от т.А до т.Б когато свърши газта .... Защо не си ползвам оригиналното ЕКУ? Защото "изгоряха" 3 подред. Не ми стана ясно какъв е точно проблема, но след известно време започват да работят само на празен ход и то работят е силно казано. Та и без това мразя комбинацията Бош + дебитомер - ще разкарам и 2те. Идеята ми е - понеже знам, че има хора които карат боксери на Мега тук във форума - ако може да помогнат с VE таблици и .msq файлчета ако не е търговска тайна де . Та колата е 33 '92 - бивша 1.5 i.e. - понастоящем 1.6 с ревизирано сърце от 146. Мегата е единичка купена от тук : http://www.diyautotune.com/catalog/m...ase-p-172.html . Накупил съм си кабели, датчика за темп. на охлаждащата течност ще си е оригиналния, за темп. на входящият въздух - от Lancia Kappa 2.0 16v Turbo (такъв ми изпадна), TPS-а е от Ланча Делта 2.0 16в. Имам си и 2 метра вакуум маркуч за вградения мап. Само трябва да измисля къде по всмукателя да навия IAT сензора. Отворен съм за всякакъв хелп и съвети.

  2. #2
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    такива идеи ме кефят. запалването как го мислиш, с делко ли ще го оставиш. иат сензора го бодваш някъде преди дросела.
    точка

  3. #3

    Default

    с риск да оцапам темата но и аз мисля за напред нещо такова мисля че ще се отрази супер на тези баби и ще изключи много от безмислено скъпите и вече трудно намиращи се компоненти,нека ако може изпълнението се документира със снимки и обяснения и да се сложи като важна,да може да помага малко от малко и на други меракли.....
    Успех с реализацията !
    Alfa 145 1.4 t.s

  4. #4
    Алфист-газ в кръвта RaIDeR's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Велико Търново
    Posts
    603

    Default

    Идеята е супер ,само дето не е много евтина като реализация но съм чувал че е по-евтино ако го вземеш на части и сам го зглобяваш .
    Alfa Romeo 33 IMOLA 1.4 i.e. 90hp. 1351 cc. 93 г. (907A)

  5. #5
    кара на Зсссгъстен въздух drigata's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    софия
    Age
    46
    Posts
    1,573

    Default

    С кой маховик ще е колата,на 33 или на 145/6 защото има разлика.

    Единия двигател е предвиден да има вр датчик на маховика,а другият е с делко.

    Ако ползваш делкото е по лесно.

    Ако ползваш вр дачика е доста по сложно защото трябва да нагласиш тригера и ти трябва двоина бобина два комутатора.

    А и с вр датчика ще береш ядове.

    Ако слагаш делко ти трябва такова с датчик хол и което е без аванс коректор или центробежен регулатор.

    Първо трябва да я окабелиш,да я запалиш и тогава следват финните настройки.

  6. #6
    започва да се пристрастява racer666's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    София, Пазарджик
    Age
    46
    Posts
    52

    Default

    @kolev : Да,мисля да си остане оригиналното запалване и Мегата да е във Fuel only режим . А като всичко се настрои добре, черешката на тортата е да се мине към управление на газови дюзи като се използва dual table възможността на
    Мегата. Таблиците и дюзите може да си ги превключвам с едно цека ключе дето се вика. А защо IAT-а да е преди дросела? Той нали по принцип си седи по колектора някъде?Аз мисля да използвам някой съществуващ отвор - може би тези отпред откъм радиатора.

    Иначе да - мисля да снимам какво правя.А за цената на Мегата - има доста ефтини варианти. Много хора вече ги произвеждат и то добре в България. Аз също не съм го купил директно от USA, купих го от човека който го е купил от там и цената беше по-скромна

    ---------- Post added at 13:07 ---------- Previous post was at 13:00 ----------

    @drigata : Колата е със 33ковия маховик - всъщност със всичко 33ково като се изключи блока който е от 146. Делкото е с вакум регулатор и хол датчик,те си остават - ще вземам сигнал от минуса на бобината. Да попитам : последно четох, че реално няма знчение как групирам инжекторите по банки при batch режим - те нали си пръскат едновременно - но все пак предполагам е добре да се групират по ред на запалване ?

  7. #7
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    сензора за температурата на въздуха стои обикновено между филтъра и дросела или е направо в дебитомера. на 33 е в дебитомера , на 145 1,6 е на гумената тръба преди дросела, на 33 1,4 пак е преди дросела на металната тръба.
    за инжекторите зависи как ти е инсталацията и нова ли ще правиш. на 33 са фул груп - демек 4-те на един канал. на 145 1,6 са 2х2. по принцип като са фул груп празния ход е по-добре.
    за газта е сложна работата щото количеството газ едно зависи от налягането в рейката и второ от температурата и. такива корекции мисля няма в мега и сместа ти на газ винаги ще бяга.
    трябва да помислиш и горивото по какво ще е - по тпс или по мап щото казват че вакума на боксера шавал и не ставало добре по него.
    точка

  8. #8
    кара на Зсссгъстен въздух drigata's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    софия
    Age
    46
    Posts
    1,573

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    сензора за температурата на въздуха стои обикновено между филтъра и дросела или е направо в дебитомера. на 33 е в дебитомера , на 145 1,6 е на гумената тръба преди дросела, на 33 1,4 пак е преди дросела на металната тръба.
    за инжекторите зависи как ти е инсталацията и нова ли ще правиш. на 33 са фул груп - демек 4-те на един канал. на 145 1,6 са 2х2. по принцип като са фул груп празния ход е по-добре.
    за газта е сложна работата щото количеството газ едно зависи от налягането в рейката и второ от температурата и. такива корекции мисля няма в мега и сместа ти на газ винаги ще бяга.
    трябва да помислиш и горивото по какво ще е - по тпс или по мап щото казват че вакума на боксера шавал и не ставало добре по него.
    Мегата има всички корекции които и трябват за газ и за бензин.

    Но невиждам смисъл да я използваш фуел онли при положение ,че можеш да направиш и две таблици за аванс и да ги превключваш заедно с горивните!

    Така или иначе взимаш сигнал за обороти ,направи си я да ти управлява и запалването и си пей сърце.

    Не пускаш повече от два кабела за запалване с делко.

    Един за сигнала от делкото и един за към комутатора!

  9. #9
    започва да се пристрастява racer666's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    София, Пазарджик
    Age
    46
    Posts
    52

    Default

    Ами смисъла е да е по-лесно като за начало, после може да променя инсталацията и да управлявам и запалването след като веднъж се настрои като гориво. Просто не съм ги правил тези неща и малко са ми мъгливи понеже само с четене на документация не става - трябва и да се тества

    @kolev : Инсталацията ще е изцяло нова - не искам да разчитам на 20 годишни кабели със увеличено съпротивление и влошени качества на изолацията.
    Last edited by racer666; 16-03-2012 at 15:55.

  10. #10
    започва да се пристрастява racer666's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    София, Пазарджик
    Age
    46
    Posts
    52

    Default

    Ето така мисля да изглежда инсталацията. А за главно реле и това за бенз. помпа мисля да си ползвам съществуващите с инсталацията им. Другата причина да искам засега мегата да не управлява запалването е,че това ми е единствената кола в движение докато не си сглобя Дедрата и експерименти мога да си правя само докато не преча на безпроблемното движение в момента на LPG.

    P.S. Оправих качеството на прикачения файл.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails v3ext_wiring.jpg  
    Last edited by racer666; 16-03-2012 at 21:08.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •