Results 1 to 8 of 8

Thread: Поправка моторче на задна чистачка Алфа 147

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Враца
    Age
    40
    Posts
    221

    Default Поправка моторче на задна чистачка Алфа 147

    Здравейте колеги,
    Мисля че доста често срещан проблем при нашите хубавици е "забиването" на задната чистачка. Според мен проблема идва от разположението на чистачката и това, че лостчето на моторчето се зацапва и ръждясва. Когато е мръсно задното стъкло чистачката започва да се движи по-бавно или директно "забива" по средата на стъклото. Мисля че не е решение втора употреба, защото не се знае в какво състочни ще бъде. Някой ако има опит нека каже как може да се рециклира и почисти добре моторчето. Най вече как да се освободи лостчето, за да може да се прочисти от ръжда. Аз мисля да направя тази интервенция утре и ще пиша допълнително.

  2. #2
    Младши алфист
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    ПЕРНИК
    Posts
    11

    Default

    Колега не е трудно аз оправях на моята 156ца имаше толкова кал и ръжда че едвам извадих лоста но с повечко търпение и wd-40 се получават нещата.Успех в ремонта

  3. #3
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by niki_future View Post
    Здравейте колеги,
    Мисля че доста често срещан проблем при нашите хубавици е "забиването" на задната чистачка. Според мен проблема идва от разположението на чистачката и това, че лостчето на моторчето се зацапва и ръждясва. Когато е мръсно задното стъкло чистачката започва да се движи по-бавно или директно "забива" по средата на стъклото. Мисля че не е решение втора употреба, защото не се знае в какво състочни ще бъде. Някой ако има опит нека каже как може да се рециклира и почисти добре моторчето. Най вече как да се освободи лостчето, за да може да се прочисти от ръжда. Аз мисля да направя тази интервенция утре и ще пиша допълнително.
    Сваляш моторчето,разглобяваш пластмасовата част от която страна има винтчета,оттам започва едно юнашко чукане по оста отвън навътре и трябва да излезе когато излезе-почистваш с шкурка хубаво докато блесне,смазваш и монтираш по обратния ред
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Враца
    Age
    40
    Posts
    221

    Default

    Благодаря колеги Утре се захващам

  5. #5
    Младши алфист Delta II's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    София
    Posts
    11

    Default

    Здравейте колеги. Извинявам се, че ползвам стара тема, но проблема ми е същия. Въпроса ми е за свалянето на кората на петата врата за да достъпя моторчето. Развих 4-ри винтчета и с малко напъване излязоха и 4-ри щифта от първата линия. И от тук нататък няма повече никакво движвние - нито кората пада нито мога да достъпя последните два щифта скрити по-навътре. Има едни издутини, които влизат в кухините на вратата и пречат да падне кората. Ако някой е правил процедурата моля ви да споделите опит при свалянето на кората. Ако имате и снимки ще е супер. Предварително благодаря на отзовалите се.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails wiper147.jpg  
    Last edited by Delta II; 12-07-2015 at 20:46.
    Alfa 147 1.9 JTD 2002

  6. #6

    Default

    Аз успях от втория път (първия път се отказах). Трябва леко да я напънеш нагоре (по посока на стъклото), и с дърпане излиза. Щипките изглеждат малко калпави, но трудничко се чупят, освен ако не напъваш хептен хамалската, така че давай спокойно.



  7. #7
    Младши алфист Delta II's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    София
    Posts
    11

    Default

    Успях да сваля кората днес ползвайки една по-голяма отверка увита с хартиена лепенка. Проблема с моторчето на задната чистачка е същия като на всички - яко ръжда. След почистване и смазване на оста, чистачката вече работи
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 20150719_1.jpg   20150719_2.jpg  
    Alfa 147 1.9 JTD 2002

  8. #8
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    52

    Default

    И моята е зацепила по средата

    Веднага отивам да я чистя

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •