Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 35

Thread: Причини да избера Алфа 147 1.9JTD 2002,2003 :) ?

  1. #1

    Default Причини да избера Алфа 147 1.9JTD 2002,2003 :) ?

    Така... Избирам каква кола да си купя ... допитах се до доста хора и всички ме разубеждават за избора ми да купя алфа ромео въобще като марка.. което мисля ,че ви е ясно все пак алфа си носи едно лошо име... вероятно за тези ,които нямат опит с по-новите алфи или не знам и аз... Но въпреки всички има нещо ,което мнооогоо ме привлича в тая кола бе мамка му :Д И така другият ми избор на ,който съм се спрял е Peugoet 206 1.9d ili 2.0hdi ..2001,2002 . Но просто не ме привлича това пежо избрал съм го по-скоро заради ниския разход и защото предпочитам малки коли и бюджетът ми е 3800лв.. И най-накрая на същественото бихте ли ми помогнали в избора ..да ми каже някой че съм прав за избора и да ме убеди ?

  2. #2
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Най-важното го имаш....
    Желание и Кефа за тази кола........
    Всичко останало го има описано у форумо.......


    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=54776


    И още много други полезни теми......

    Успех!

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  3. #3

    Default

    Алфа не се купува с разум,а със сърце!
    156/2.0 Selespeed - Alfa Romeo 156 2.5 v6 24v --> http://vbox7.com/play:m1d6507527

  4. #4
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by JoRiX View Post
    Алфа не се купува с разум,а със сърце!
    Ха тъй, нема ко да му мислиш.......

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  5. #5
    Трайно ПрИсТРастЕН Zafo_84's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Rudozem
    Age
    39
    Posts
    729

    Default

    Quote Originally Posted by djambazovv View Post
    Така... Избирам каква кола да си купя ... допитах се до доста хора и всички ме разубеждават за избора ми да купя алфа ромео въобще като марка.. което мисля ,че ви е ясно все пак алфа си носи едно лошо име... вероятно за тези ,които нямат опит с по-новите алфи или не знам и аз... Но въпреки всички има нещо ,което мнооогоо ме привлича в тая кола бе мамка му :Д И така другият ми избор на ,който съм се спрял е Peugoet 206 1.9d ili 2.0hdi ..2001,2002 . Но просто не ме привлича това пежо избрал съм го по-скоро заради ниския разход и защото предпочитам малки коли и бюджетът ми е 3800лв.. И най-накрая на същественото бихте ли ми помогнали в избора ..да ми каже някой че съм прав за избора и да ме убеди ?
    Алфата,Алфата........,качиш ли се веднъж на алфа,вече няма друга марка,но аз бих взел 156,успехххх!!!!!!!!
    Аlfa Romeo 145 1.4 16V TS Junior EXXXX.....
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD FACELIFT '03 116HP
    Всички екстри Мултиволан и Калорифер

  6. #6
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Аз ще те разубедя - читава Алфа за твоята сума няма. Инфо от днес, от обиколка по Горубляне и околовръстното. Гледах една хубава 147, но ... е имала удар отдолу отзад. За 4700, '02г. И най-интересното е, че отговаряше километража по ЕКУ и дисплей. Но отзад клопаше. И отпред откъм ремъците се чуваше едно леко чак,... чак,....
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  7. #7

    Default

    Лоша работа...

  8. #8
    Запален алфист tur4in's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Асеновград
    Posts
    475

    Default

    вземи си пежото. тука който си е купил алфа не се е вместил никва първоначална сума. не че с пежото ще се вместиш в тая сума, но поне няма да обвиняваш нас после
    JTDm 170+

  9. #9
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    София
    Posts
    115

    Default

    И аз първоначално търсех 147-ца или 206. Бюджета ми също беше толкова ама след времето разбрах, че по-добре да изчакам малко и да си взема по-читава. Екстрите си струваха а и сега имам по-малко разходи за ремонти. Виж темата с цените за подобрения на алфите да си сметнеш бюджета понеже само консумативите да си смениш сигурно е 2 пъти повече от на 206. Няма смисъл да си взимаш 147-ца ако ще я буташ само.

    А и си намери маѝстор да му носиш коли да ти прави диагностика преди покупка, коѝто също ще ти я ремонтира като я купиш. Няма нужда да казвам, че трябва да е свестен и да му имаш доверие.

    Успех!
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD '03 (Distinctive)

  10. #10
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    София
    Posts
    151

    Default

    Е, пежото няма какво да го сравняваш с Alfa изобщо. И мен всички познати се опитваха да ме разубедят да не взимам Alfa, но като я видяха и им останаха очите в нея. И не смтам, че е по-чуплива от други коли, аз на моята още не съм и правил нищо по ходова част, двигател или електроника, но я карам от 6 месеца все пак, а и е сравнително млада. Но виж имам колеги и познати с BMW-та, там си е ужас с поддръжката по мои наблюдения. Както и да е, мен лично много силно впечатление ми направиха алфите със качествените материали използвани в салона, визия отвътре и отвън... Също и усещането при шофиране - не возят много добре защото с твърдото си окачване не са за нашите пътища (то май още няма лека кола създадена за такива условия), но като реакция, стабилност на пътя и тнт са страшни.

    Така... сега имат си и лоши страни - ако се счупи нещо не е от най-евтините коли за правене, а с колите по автокъщите у нас шанса да намериш нещо читаво е малък. За сметка на това като слушам колеги и приятели мисля, че имаме най-добрите сервизи, хората са компетентни и знаят какво правят и тук във форума колегите помагат много, което е голям плюс за някой като мен който не разбира от автомобили освен базови познания.

    Друго нещо - аз като си търсех кола гледах и Ford Focus до 2005та 1.8 дизел, че от 2005 нагоре цените ставаха съвсем други - доста здрава кола, икономична и евтина за поддръжка, но като я видя от вътре и ми призлява (интериора на тази след 2005та беше добър). Мисълта ми е ако интериора на фокуса не е в разрез с чувството ти за естетика се поогледай, за мен това е класи над пежото.

    П.С. Диагностиката и оглед на колата при Сашо/Lisan Service е безплатна, стига да можеш да закараш колата, не знам дали е така и в другите сервизи на форума.
    Last edited by hayho; 18-03-2012 at 23:10.

  11. #11
    Запален алфист Spunky's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Пловдив
    Posts
    288

    Default

    Значи и аз като теб исках да си взема кола. Бях се прибрал от студентска бригада и си викам хайде и на мен ми дойде времето да си имам собствено возило.
    Аз разполагах с около 5к лв, но въпреки това в този ценови диапазон нямаш много избор за кола. Лично аз си бях набелязал 147цата. Голф 4 също беше вариант за мен, също и Астра (полицейската) и може би Пежо 206.
    Та тръгнах по автокъщите. Условието ми беше , ако е алфата да е дизел с 4 врати, кожа, климатроник (дизелова алфа с екстрите стува над 6000лв). Обикалях аз в търсене на такова чудо, като гледах и другите марки. Още на първия ден в една от автокъщите в Дупница видях една алфа(моята 147) Имаше всичко по нея и то доста запазена (кожа,климатроник, темпомат), само дето беше 1.6 бензин и то с италиански газов инжекцион. Качих се покарах я малко, направо не ми се слизаше. Бях се разбрал да огледам и една дизелка на частно лице, но не ми хареса беше чипната 115коня базов модел и то за 5500 лв(с леки забележки по салон и купе). Върнах се и купих бензинката (4900лв) без да разбирам от коли, без да я карам на сервиз(любов от пръв поглед). Вече 6 месеца я карам около 6к км и не съжалявам грам, че точно на тази се спрях. Хем ми е икономична (на газ), хем хваща окото, хем си пълни километража има хубава музика. Разбира се не минах и без разходи, около 320лв (ролки, ремъци, филтри, масло) 60лв термостат и 80лв гарнитура на капака на клапаните.

    Така, че ако взимаш алфа трябва да знаеш, че трябва да имаш едно 500 лв след това за консумативи.
    Alfa Romeo 147, 1.6 - 120hp (ГИ - Emer Frank Plus OBD)

  12. #12

    Default

    Благодаря за отзивите

  13. #13
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    Аз ще те разубедя - читава Алфа за твоята сума няма. Инфо от днес, от обиколка по Горубляне и околовръстното. Гледах една хубава 147, но ... е имала удар отдолу отзад. За 4700, '02г. И най-интересното е, че отговаряше километража по ЕКУ и дисплей. Но отзад клопаше. И отпред откъм ремъците се чуваше едно леко чак,... чак,....
    Глупости, намират се и за по-малко пари читави.....
    Стига да гледаш ВНИМАТЕЛНО.......

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by haljscho View Post
    Глупости, намират се и за по-малко пари читави.....
    Стига да гледаш ВНИМАТЕЛНО.......
    За тези пари търсенето му ще бъде като да търси игла в купа сено
    ex Алфа 147 1.9 JTD 8V 115CV "+" 140CV


  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by djambazovv View Post
    Така... Избирам каква кола да си купя ... допитах се до доста хора и всички ме разубеждават за избора ми да купя алфа ромео въобще като марка.. което мисля ,че ви е ясно все пак алфа си носи едно лошо име... вероятно за тези ,които нямат опит с по-новите алфи или не знам и аз...
    Ако и ти споделяш това,че алфа си носела лошо име, направо грабвай пежото и изобщо не се замисляй Още повече щом държиш и на нисък разход

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •