Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 35

Thread: Причини да избера Алфа 147 1.9JTD 2002,2003 :) ?

  1. #16
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    След като веднъж си имал "Алфа", за теб има две опции:
    1) или продаваш по най-бързия начин тоя италиански трошлив скъп кенеф и повече никога (ама никога) не се качваш в нещо произведено в Италия, или
    2) за теб вече не съществува друга кола освен "Алфа".

    Тия дето си ги питал и са ти дали акъл, че не става сещаш ли се от кой тип са в най-добрия случай? Този тип обикновено си търсят кола която струва средно 5 бона, ако може да я вземат за макс 2 и после се почва какъв кенеф е марката и т.н...

    Или пък са от тип 3, които никога не са сядали в това возило, обаче една жена им е казала, че e чула от един друг, дето бил гледал трети как си купил такава кола, че била трошлива и много скъпа за подръжка и... Абе не е кола за тях (и за теб)...

    Верно е, че "Алфата" в сравнение с други прогнили каруци, които се продават на същата цена е доста скъпа за поддръжка и ремонт и може би по-трошлива от "нормалното"...
    Само, че в сравнение с кола от същия клас (и поколение), поддръжката и ремонтите и са на съвсем нормални цени...
    Надявам се, че разбра.
    Много хора трябва да го разберат това, не само той
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  2. #17

    Default

    в моето обкръжение трима младежа карат алфи,155,146 и 156 и винаги едната е в сервиз.ясно е 4е 147 е готина но според опита ми бих предложил това и останалите пари за ремонти,защото заклевам се ще ги има
    сhttp://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...480&f1=details

  3. #18
    Къръджия Liminat's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Варна
    Posts
    638

    Default

    Quote Originally Posted by djambazovv View Post
    ... и бюджетът ми е 3800лв.. И най-накрая на същественото бихте ли ми помогнали в избора ..да ми каже някой че съм прав за избора и да ме убеди ?
    Ако не е достатъчно това, че за тия пари няма по-красива кола, не знам какви още доводи са необходими. Пежо 206 срещу алфа 147... Къде е на Томбул джамия минарето, къде е на магарето оная работа
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD

  4. #19
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by Liminat View Post
    Ако не е достатъчно това, че за тия пари няма по-красива кола, не знам какви още доводи са необходими. Пежо 206 срещу алфа 147... Къде е на Томбул джамия минарето, къде е на магарето оная работа
    Малко са му парите за хубаво и читаво
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  5. #20
    Старши алфист Derry's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Карайсен, Великотърновско
    Age
    44
    Posts
    759

    Default

    Взимай си 147 и стига си размишлявал, единственото което можеш да направиш е да намериш още малко пари.

    Сърцата са по-капризни от умовете.

  6. #21

    Default

    Отиваш,сядаш,палиш,слушаш(ако знаеш какво),даваш 20км каз,кефи те,вземаш.......не те кефи,слизаш и се качваш на следващата АЛФА....кво толкова...много праи,малко пари...и за двете суми можеш както и да се прецакаш,така можеш и да нацелиш кьоравото.....тук можеш единствено да прочетеш нещо повече за самия автомобил,но не и да разбереш какво ти се кара.....
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  7. #22
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    Отиваш,сядаш,палиш,слушаш(ако знаеш какво),даваш 20км каз,кефи те,вземаш.......не те кефи,слизаш и се качваш на следващата АЛФА....кво толкова...много праи,малко пари...и за двете суми можеш както и да се прецакаш,така можеш и да нацелиш кьоравото.....тук можеш единствено да прочетеш нещо повече за самия автомобил,но не и да разбереш какво ти се кара.....
    Подкрепям
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  8. #23
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    Отиваш,сядаш,палиш,слушаш(ако знаеш какво),даваш 20км каз,кефи те,вземаш.......не те кефи,слизаш и се качваш на следващата АЛФА....кво толкова...много праи,малко пари...и за двете суми можеш както и да се прецакаш,така можеш и да нацелиш кьоравото.....тук можеш единствено да прочетеш нещо повече за самия автомобил,но не и да разбереш какво ти се кара.....

    Мноооооо точно казано.......

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  9. #24
    и аз алфист angelovi69's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Kazanlak, no ot Veliko Tarnovo
    Age
    54
    Posts
    784

    Default

    Нека и аз да пиша тук. Не знам как ще гледаш на колата си, като я купиш. За болшинството от хората във форума, Алфата е религия. Без значение кой модел. Обаче да знаеш , че 147 е кола на годината за 2001 г., а 156 е за 1998 г., а 159, сравнена с коли от средния клас, т.е от нейния клас, е най - добрата. Аз карах преди Рено Клио - кола на годината за 91 г. Сега съм с 156 - пак кола на годината. Има значение. После, Алфите са рядко срещани по пътищата, не са кой знае колко масови коли. Чувството е, че караш бутикова кола. Днес си излязох от колата и говорих на десетина метра от колата с едни колеги - е всички, които минаха край колата, я загледаха. Чувството е особено и гъделичка, ей тъй , отвътре. Малко хора чуват от Алфи, тъй , че взимай с теб Алфаджия, като дойде време за покупката и мини и през сервиз. И късмет. И после да се похвалиш. Отсега ти казвам - добре дошъл в отбора.

  10. #25
    Запален алфист tur4in's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Асеновград
    Posts
    475

    Default

    ама хубава лоша после вървят пари по тоя кола. за толко малка сума дори и да се вместиш после ква е гаранцията че няма да изникне нещо което струва да кажем 150 лева и тая кола да се остави в гаража да летува? освен тва ще харчи 7-8 нафта на 100. то купуването на колата е най лесното. данъка и ще в пъти по скъп от на пежото. всяка година ще трябва 1 хубава заплата само за да е в движение по документи тая кола. най обикновен термостат да се наложи да се смени може да е затруднение.
    аз фащам бас че повечето от форума които те надъхвт че алфата е номер 1 , им свети лампата за резервата почти постоянно
    JTDm 170+

  11. #26
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by tur4in View Post
    ама хубава лоша после вървят пари по тоя кола. за толко малка сума дори и да се вместиш после ква е гаранцията че няма да изникне нещо което струва да кажем 150 лева и тая кола да се остави в гаража да летува? освен тва ще харчи 7-8 нафта на 100. то купуването на колата е най лесното. данъка и ще в пъти по скъп от на пежото. всяка година ще трябва 1 хубава заплата само за да е в движение по документи тая кола. най обикновен термостат да се наложи да се смени може да е затруднение.
    аз фащам бас че повечето от форума които те надъхвт че алфата е номер 1 , им свети лампата за резервата почти постоянно
    Уау, добро откровение.Това последното е вярно - имам такова наблюдение и аз. Но ако вземе бензинка и сложи газ ....
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  12. #27
    Старши алфист Derry's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Карайсен, Великотърновско
    Age
    44
    Posts
    759

    Default

    ... или ако издъни тотото.

    Сърцата са по-капризни от умовете.

  13. #28

    Default

    ха ха ,тука вече ми заприлича на селска седянка,за коя мома да си оженим ергена.Любов на сила нестава.

  14. #29
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Quote Originally Posted by tur4in View Post
    ама хубава лоша после вървят пари по тоя кола. за толко малка сума дори и да се вместиш после ква е гаранцията че няма да изникне нещо което струва да кажем 150 лева и тая кола да се остави в гаража да летува? освен тва ще харчи 7-8 нафта на 100. то купуването на колата е най лесното. данъка и ще в пъти по скъп от на пежото. всяка година ще трябва 1 хубава заплата само за да е в движение по документи тая кола. най обикновен термостат да се наложи да се смени може да е затруднение.
    аз фащам бас че повечето от форума които те надъхвт че алфата е номер 1 , им свети лампата за резервата почти постоянно
    От наблюденията ми при нас са сравнително малко тия дето ги описваш, докато при други марки е доста по-често срещано.

    Автора, повече от 20% от годишния доход тотално за автомобил е самое*ачка без педали... ако можеш да я вместиш в тия пари (начална цена, обслужване, консумативи, данъци, ремонти и гориво разпределени примерно на 4 - 5 години) вземай и се кефи, ако не търси по-евтин вариант (146/155/164 ако ще е Алфа).
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  15. #30

    Default

    Малко или много няма значение, ако има нещо да й се прави ще го направи с времето (ако не е належащо). Автомобил "втора" ръка е нещо като да си купиш жилище в лошо състояние, което с времето ще го направиш така както искаш.
    ex Алфа 147 1.9 JTD 8V 115CV "+" 140CV


Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •