Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 77

Thread: колеги къде мога да рециклирам тампоните на носачите на алфа 166 в София

  1. #1
    започва да се пристрастява krum_iliev's Avatar
    Join Date
    Mar 2012
    Age
    32
    Posts
    39

    Question колеги къде мога да рециклирам тампоните на носачите на алфа 166 в София

    ако някои знае моля кажете!!?

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by krum_iliev View Post
    ако някои знае моля кажете!!?
    с какви с обикновени или полиретан ?

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    с какви с обикновени или полиретан ?
    Ами кажи за едните и за другите
    156 AR67601 BN 1.6TS 16V CF2 BASE
    Bosch Motronic M2.10.4 MPFi

  4. #4

    Default

    Вентура работят с Ферариста, виж в платени обяви за координати.

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by Pepo View Post
    Ами кажи за едните и за другите
    колегата над мене ме е изпреварил

  6. #6
    започва да се пристрастява krum_iliev's Avatar
    Join Date
    Mar 2012
    Age
    32
    Posts
    39

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    с какви с обикновени или полиретан ?
    ми с обикновени съм какви да сложа...а и отзат нещо ми тропа от какво може да е?

  7. #7
    heartbeat: 166 kbps kpmaster's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    София
    Posts
    178

    Default

    Аз сложих полиуретанови месец май 2010-а - от Ферариста в Стара Загора.
    Все още съм с тях - предни долни. Всеки сезон трябва да се смазват иначе скърцат много дразнещо (поне за мен) От есента на 2011-а имат половин сант (може и вече да е повече) луфт и сега като я вкарвавм за смяна на масло ще си сложа пак обикновенни, защото возията е много по различна. Полиуретановите са по-твърди и искам да си припомня как беше като я купих
    Возя се с 159 1.9 JTDm 150
    Първата алфа любов: 166 2.4 JTD '99 - EX

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by kpmaster View Post
    Аз сложих полиуретанови месец май 2010-а - от Ферариста в Стара Загора.
    Все още съм с тях - предни долни. Всеки сезон трябва да се смазват иначе скърцат много дразнещо (поне за мен) От есента на 2011-а имат половин сант (може и вече да е повече) луфт и сега като я вкарвавм за смяна на масло ще си сложа пак обикновенни, защото возията е много по различна. Полиуретановите са по-твърди и искам да си припомня как беше като я купих
    5 mm луфт?! Какво ще рече това, колега - износиха ли се? Колко километра си минал за това време? Сподели, моля, че ми стана интересно.
    156 AR67601 BN 1.6TS 16V CF2 BASE
    Bosch Motronic M2.10.4 MPFi

  9. #9
    Трайно ПрИсТРастЕН Zafo_84's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Rudozem
    Age
    39
    Posts
    729

    Default

    Quote Originally Posted by krum_iliev View Post
    ако някои знае моля кажете!!?
    колега Аз знам в Бистрица,като се качваш по Симеоновско шосе и стигнеш вече на високото на бистрица има едим десен завой и спускане та като спуснеш баира от ляво има една малка бензиностанция и сервиз та там знам че ги правят ама незнам за цени,Успех
    Аlfa Romeo 145 1.4 16V TS Junior EXXXX.....
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD FACELIFT '03 116HP
    Всички екстри Мултиволан и Калорифер

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by krum_iliev View Post
    ми с обикновени съм какви да сложа...а и отзат нещо ми тропа от какво може да е?
    Отзад имаш и унибали, казах ти къде да идеш поне за диагностика да я качат на стенда. Тук никой не може да ти отговори от какво ти тропа, може и тампон на стабилизираща щанга да е.

  11. #11
    heartbeat: 166 kbps kpmaster's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    София
    Posts
    178

    Default

    Quote Originally Posted by Pepo View Post
    5 mm луфт?! Какво ще рече това, колега - износиха ли се? Колко километра си минал за това време? Сподели, моля, че ми стана интересно.
    Не мога да ти отговоря на 100% - като си говорих с колегата хамел1 в началото (когато са ми ги направили) не са били изчистили процеса напълно и затова не държат много дълго време. Вече се оправили нещата и новите сигурно и по-дълго ще издържат.... Изминати километри - около 35-40к
    Возя се с 159 1.9 JTDm 150
    Първата алфа любов: 166 2.4 JTD '99 - EX

  12. #12
    започва да се пристрастява krum_iliev's Avatar
    Join Date
    Mar 2012
    Age
    32
    Posts
    39

    Default

    Quote Originally Posted by Доко View Post
    Отзад имаш и унибали, казах ти къде да идеш поне за диагностика да я качат на стенда. Тук никой не може да ти отговори от какво ти тропа, може и тампон на стабилизираща щанга да е.
    да ще трябва да отида на една профилактика! мерси

  13. #13
    Баш Душманин Член на клуба Коки's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    1,692

    Default

    Quote Originally Posted by kpmaster View Post
    Не мога да ти отговоря на 100% - като си говорих с колегата хамел1 в началото (когато са ми ги направили) не са били изчистили процеса напълно и затова не държат много дълго време. Вече се оправили нещата и новите сигурно и по-дълго ще издържат.... Изминати километри - около 35-40к
    Не мисля, че е само това. Виждал съм оригинален Пауърфлекс също с половин сантиметър луфт, а са карани по-малко от година. Вярно, навъртяни са бая километри, но това дето разправяха, че като ги смениш забравяш просто не е вярно.

    ---------- Post added at 19:48 ---------- Previous post was at 19:47 ----------

    Quote Originally Posted by krum_iliev View Post
    да ще трябва да отида на една профилактика! мерси
    Колега, няма "профилактика", има смяна на износени части били те тампони, унибали или нещо друго. Обаче май не всички тампони се продават отделно и понякога се налага смяна на целия носач.

    За сведение, полиуретановите тампони са 3-4 пъти по-скъпи от гумените, а и втвърдяват возията.
    Last edited by Коки; 19-03-2012 at 19:53.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - R.I.P. | Mercedes E 320 CDI
    Маркетинг в интернет


  14. #14
    Tormentvm In Dvm Demens nightroller's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,233

    Default

    Quote Originally Posted by Коки View Post
    За сведение, полиуретановите тампони са 3-4 пъти по-скъпи от гумените, а и втвърдяват возията.
    точно!
    истинските полиуретанови тампони имат борд който повишава зацепването между двете тампонирани части - така тампона не може да превърти посмъртно, както и да се разскърца, за съжаление тези тампони тука са просто риплейсмънт на гумените но са от полиуретан малко хора го имат предвид ...

  15. #15
    започва да се пристрастява krum_iliev's Avatar
    Join Date
    Mar 2012
    Age
    32
    Posts
    39

    Default

    Quote Originally Posted by Коки View Post
    Не мисля, че е само това. Виждал съм оригинален Пауърфлекс също с половин сантиметър луфт, а са карани по-малко от година. Вярно, навъртяни са бая километри, но това дето разправяха, че като ги смениш забравяш просто не е вярно.

    ---------- Post added at 19:48 ---------- Previous post was at 19:47 ----------



    Колега, няма "профилактика", има смяна на износени части били те тампони, унибали или нещо друго. Обаче май не всички тампони се продават отделно и понякога се налага смяна на целия носач.

    За сведение, полиуретановите тампони са 3-4 пъти по-скъпи от гумените, а и втвърдяват возията.
    ми аз носачите ги имам щото скоро ги сменявах!!! но май пак са заминали...а маи амортисиьорите за заминали щото скърца мн от лявата страна... та се чудех какво да направа ако са тампоните какви по-точно да сложа !!!???
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD (136hp )

Page 1 of 6 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •