Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 77

Thread: колеги къде мога да рециклирам тампоните на носачите на алфа 166 в София

  1. #16

    Default

    Quote Originally Posted by Коки View Post
    За сведение, полиуретановите тампони са 3-4 пъти по-скъпи от гумените, а и втвърдяват возията.
    Моляяяя??? В голяма грешка си

  2. #17

    Default

    Сложи си пак гумени тампони!
    Рециклирането на шарнири е при Жан,на Окръжна болница /не познава парите,както и неговите лакей/.Другото място където се справят перфектно на половин цена е в Модерното.
    АХМ-ма продават всички тампони барабар с унибала..
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  3. #18

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    Моляяяя??? В голяма грешка си
    Живе, за втвърдяването е така, а за цената не знам.
    Има теория, че са толкова твърди, че понякога износват метала.
    От моя скромен опит - трябва да се разглежда предницата или задницата като цяло.
    Отделните елементи и връзки трябва да са равномерно износени, еднакво нови или с относително еднакво качество, за да действат като цяло продължително време.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  4. #19
    Tormentvm In Dvm Demens nightroller's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,233

    Default

    Quote Originally Posted by old alfist View Post
    Живе, за втвърдяването е така, а за цената не знам.
    Има теория, че са толкова твърди, че понякога износват метала.
    От моя скромен опит - трябва да се разглежда предницата или задницата като цяло.
    Отделните елементи и връзки трябва да са равномерно износени, еднакво нови или с относително еднакво качество, за да действат като цяло продължително време.
    проблема е, че като се втвърди окачването усилията отиват все някъде т.е. някоя връзка се натоварва над разчетите и се скапва ... за мен полиуретановите тампони са изключително подходящи за офф-роуд машини но са нашите и специално за 166 си е неоснована интервенция...

    @ Живчо, мама ти като пускаш такива твърдения па докажи ги, ма дай цена за гумени тампони и за полиуретанови - сравни ги и тогава ще те вземем на сериозно

  5. #20

    Default

    Quote Originally Posted by nightroller View Post
    проблема е, че като се втвърди окачването усилията отиват все някъде т.е. някоя връзка се натоварва над разчетите и се скапва ... за мен полиуретановите тампони са изключително подходящи за офф-роуд машини но са нашите и специално за 166 си е неоснована интервенция...
    Това са основни закони в динамиката, кинеманиката и съпромата.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  6. #21
    Tormentvm In Dvm Demens nightroller's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,233

    Default

    Quote Originally Posted by old alfist View Post
    Това са основни закони в динамиката, кинеманиката и съпромата.
    ами да.
    значи Алфа 166 има перфектна возия и много добро пътно поведение, тази кола не е резачка и не е за рацери.
    Всяко "подобрение" е наложително да се осмисли добре - пример - любимите на Вальо хАмортисьори Билщайн вадят тампоните при основата не че е лошо возията става яко стабилна ама има ли нужда

    айде, спирам да пиша, че ще отнеса някой бан заради моите пуристки идеологии

  7. #22

    Default

    Quote Originally Posted by nightroller View Post
    ами да.
    значи Алфа 166 има перфектна возия и много добро пътно поведение, тази кола не е резачка и не е за рацери.
    Всяко "подобрение" е наложително да се осмисли добре - пример - любимите на Вальо хАмортисьори Билщайн вадят тампоните при основата не че е лошо возията става яко стабилна ама има ли нужда

    айде, спирам да пиша, че ще отнеса някой бан заради моите пуристки идеологии
    Ние си пишем, кой каквото мисли, пък всеки да си вади заключения.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  8. #23
    започва да се пристрастява krum_iliev's Avatar
    Join Date
    Mar 2012
    Age
    32
    Posts
    39

    Exclamation

    Quote Originally Posted by old alfist View Post
    Ние си пишем, кой каквото мисли, пък всеки да си вади заключения.
    а бе че вадат возиа и си вървът много даже!!!
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD (136hp )

  9. #24

    Default

    Quote Originally Posted by nightroller View Post

    @ Живчо, мама ти като пускаш такива твърдения па докажи ги, ма дай цена за гумени тампони и за полиуретанови - сравни ги и тогава ще те вземем на сериозно
    Полиуретан:

    - горен носач тампон - 18лв
    - долен носач тампон - 30лв (заден), 25лв (централен), 30лв (преден)

    - заден носач тампон - 30лв
    - тампон за заден шенкел - 25лв
    - тампон за малката щанга отзад - 16лв

    - рециклиране на шарнир - 25лв

    Айде сега ти кажи цените на обикновени и докажи че полиретановите са 3-4 пъти по скъпи!!!
    Last edited by Jivko7777; 20-03-2012 at 02:12.

  10. #25
    Старши алфист leshoiad's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Стара Загора
    Age
    47
    Posts
    622

    Default

    Абе Живчо, къде тия цени бе братле??? Преди 10-на дена ходих при Хамел, съвсен друга промоция обяви.......
    "Свини! Вечно ли искате да живеете?!" Фридрих Велики — 1757 г.


  11. #26
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    стрелча
    Age
    51
    Posts
    296

    Default

    http://gumatrade.alle.bg/ Не е в София ,но работят с куриер.Лично за мен са най добрите.

  12. #27

    Default

    Quote Originally Posted by андон.маслев View Post
    http://gumatrade.alle.bg/ Не е в София ,но работят с куриер.Лично за мен са най добрите.
    В каталога им не излиза марката Алфа Ромео.

  13. #28

    Default

    Quote Originally Posted by андон.маслев View Post
    http://gumatrade.alle.bg/ Не е в София ,но работят с куриер.Лично за мен са най добрите.
    Quote Originally Posted by Доко View Post
    В каталога им не излиза марката Алфа Ромео.
    Изливат всичко на място. Ако е нещо, което не са правили досега, трява да им се занесе мостра, за да вземат размерите. Поръчвал съм елементарни цилиндрични тампони с втулка, но не за окачване - изглеждаха прилични. Направиха ми ги за около 20 мин.
    156 AR67601 BN 1.6TS 16V CF2 BASE
    Bosch Motronic M2.10.4 MPFi

  14. #29

    Default

    Quote Originally Posted by leshoiad View Post
    Абе Живчо, къде тия цени бе братле??? Преди 10-на дена ходих при Хамел, съвсен друга промоция обяви.......
    Е как къде при него, аз не си ги измислям тука си ги пише ама чакам по горните философи нещо по въпроса да кажат
    http://www.polyurethan.me/166.htm

  15. #30
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Над две години съм с полиуретан, страхотни тампони. Смазвам си ги на 12 месеца профилактично, не е кой знае каква работа и не скърцат.
    Возията става една идея по твърда, по-директна. На мен ми харесва повече.
    Преди два месеца мисля проверявах вс и тампоните бяха чук, шарнирите също. Правени от посочените хора от Живко.
    Нз какво се оплаквате. Минал съм над 20к км със сигорност. Шарнирите бяха все едно са нови на долните носачи а са правени през октомври 2010 година.
    На над две години са ми тампоните на горните носачи и не са мърдали, нито има следи от износване на метала. На стаб. щанга тампоните са на откакто започнаха да правят тази дейност мисля преди три години ги сложиш и са чук. А преди това си купих Феби от добър магазин и издържаха 6 месеца.
    Last edited by rusiq86; 20-03-2012 at 15:28.

    Gulfstream G650 with Italian design...

Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •