Page 4 of 6 FirstFirst ... 23456 LastLast
Results 46 to 60 of 77

Thread: колеги къде мога да рециклирам тампоните на носачите на алфа 166 в София

  1. #46
    Tormentvm In Dvm Demens nightroller's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,233

    Default

    Quote Originally Posted by didko_boy View Post
    обявената "промоция" включваше и цена за труд монтаж - демонтаж на носачите и избиване - набиване на тампоните цените в сайта са си истински и тампоните си имат 1 година гаранция !!! Парите са си ваши и колите са си ваши никой не може да ви каже какво да правите . Някой беше писал че 156 и 166 нямат нищо общо освен моторите ДА АМА НЕ окачването отпред е почти идентично 2 тампона надлъжно усукващи се (мек отзад и твърд отпред) 1 тампон в средата за вилката на амортисьора и шарнир с ябълката нагоре , горните носачи са лееееееко изменени но тампона и шарнира са идентични КЪДЕ Е РАЗЛИКАТА ??? принципа е еднакъв визуално се различават - факт. Отзад НЯМАТ НИЩО ОБЩО факт

    П.П. ФАКТ е че съм силно пристрастен към полиуретана но почнахте да се изказвате неподготвени
    ако някой примерно Ники, ми докаже и ме накара да си сложа полиуретанови тампони ама да ме убеди (мен) ще си сложа
    на база проучване. мислене, пресмятане и опит от приятели знам че полиуретанови тампони на 166 са тотално безмислени освен този за държача на крайното гърне - факт

    Колега, да викаш и да не викаш все тая - тука сме малко по-други пушки

    да ме убедиш да си сложа полиуретанови тампони на колата е все едно да убедиш големия лош вълк да преяде с плюшени играчки с формата на червената шапчица - еднакво безмислено и прогнозируемо безрезултатно е
    Last edited by nightroller; 20-03-2012 at 23:41.

  2. #47
    монтьорче венерист didko_boy's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Стара Загора
    Age
    45
    Posts
    539

    Default

    Quote Originally Posted by nightroller View Post
    ако някой примерно Ники, ми докаже и ме накара да си сложа полиуретанови тампони ама да ме убеди (мен) ще си сложа
    на база проучване. мислене, пресмятане и опит от приятели знам че полиуретанови тампони на 166 са тотално безмислени освен този за държача на крайното гърне - факт

    Колега, да викаш и да не викаш все тая - тука сме малко по-други пушки

    да ме убедиш да си сложа полиуретанови тампони на колата е все едно да убедиш големия лош вълк да преяде с плюшени играчки с формата на червената шапчица - еднакво безмислено и прогнозируемо безрезултатно е
    никой не може да те убеди ако ти сам не искаш аз също не съм те карал да си слагаш полиуретан "парите са си твой колата си е твоя ще правиш каквото искаш" НАЛИ го писах ??? "виках" защото неподготвени "пушки" изкараха 166 космически кораб а 156 танк от войната а те само задниците различни (за окачване и мотори говоря)
    146 ti пилена сгъстена и портната ежедневка
    145 jtd венера полиуретанс ендуранс тиим

  3. #48
    Tormentvm In Dvm Demens nightroller's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,233

    Default

    Quote Originally Posted by didko_boy View Post
    никой не може да те убеди ако ти сам не искаш аз също не съм те карал да си слагаш полиуретан "парите са си твой колата си е твоя ще правиш каквото искаш" НАЛИ го писах ??? "виках" защото неподготвени "пушки" изкараха 166 космически кораб а 156 танк от войната а те само задниците различни (за окачване и мотори говоря)
    гледаш на нещата много поляризирано, задницата на 156 е чекрък от огънати ламарини и макферсонови пружинни стойки, на 166 е сбор от носачи, щанги и тампони - в сравнение със 166 окачването на 156 е просто като войнишко канче, какво да си говорим повече?
    всъщност цялата постановка на 156 е сбор от огънати евтини ламарини много пластмаса и тук там истинско джелезо
    Last edited by nightroller; 21-03-2012 at 00:11.

  4. #49
    монтьорче венерист didko_boy's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Стара Загора
    Age
    45
    Posts
    539

    Default

    задния тампон на гърнето го направи от ангренажен ремък много по здрав е от полиуретана ХАХАХАХА ще надживее колата . комфорта на всеки автомобил идва от задницата ако щеш 30 точково окачване на предницата да имаш ако задницата е тръба с 2 макферсона и спорни пружини ще караш каруца и обратно спортен макферсон отпред и многоточково "меко" отзад ефектът е -лимузина от мен да го знаеш
    146 ti пилена сгъстена и портната ежедневка
    145 jtd венера полиуретанс ендуранс тиим

  5. #50
    Tormentvm In Dvm Demens nightroller's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,233

    Default

    Quote Originally Posted by didko_boy View Post
    задния тампон на гърнето го направи от ангренажен ремък много по здрав е от полиуретана ХАХАХАХА ще надживее колата . комфорта на всеки автомобил идва от задницата ако щеш 30 точково окачване на предницата да имаш ако задницата е тръба с 2 макферсона и спорни пружини ще караш каруца и обратно спортен макферсон отпред и многоточково "меко" отзад ефектът е -лимузина от мен да го знаеш
    извинявай, колега ама почти нищо не ти разбрах, а не е като да не съм опитал

  6. #51

    Default

    Quote Originally Posted by didko_boy View Post
    "виках" защото неподготвени "пушки" изкараха 166 космически кораб а 156 танк от войната а те само задниците различни (за окачване и мотори говоря)
    кажи кои визираш че и аз като nightroller нищо не разбрах?
    Аз никъде не съм видял някои да плюе 156 и да хвали 166.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  7. #52
    монтьорче венерист didko_boy's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Стара Загора
    Age
    45
    Posts
    539

    Default

    предница на GOLF 2 задница на алфа 166 = лимузина и обратно предница на 166 задница на голф 2 = каруца
    146 ti пилена сгъстена и портната ежедневка
    145 jtd венера полиуретанс ендуранс тиим

  8. #53
    Tormentvm In Dvm Demens nightroller's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,233

    Default

    Quote Originally Posted by didko_boy View Post
    предница на GOLF 2 задница на алфа 166 = лимузина и обратно предница на 166 задница на голф 2 = каруца
    опа, тука май те схванах - не си прав ама никак - това което описваш е за VW при нас нещата са бая различни като постановки и замисъл - мноого различни при Алфа между модел и модел има разлика светлинни години и то не само в правилната посока

  9. #54
    монтьорче венерист didko_boy's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Стара Загора
    Age
    45
    Posts
    539

    Default

    Quote Originally Posted by nightroller View Post
    точно!
    моля всички да правят разлика между 156 и 166, между тези два модела нищо общо няма освен моторизациите - факт.
    еи туй визирам
    човека питаше за тампони ние го обърнахме на война между моделите много ясно че 166 е по добра по висок клас е
    146 ti пилена сгъстена и портната ежедневка
    145 jtd венера полиуретанс ендуранс тиим

  10. #55

    Default

    абе човек какви ги пишеш?и отзад напред да чета пак не ти разбирам мислите

    -------------
    а стига бре...никой никакви воини не е правил.... нещо не си разбрал
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  11. #56
    Tormentvm In Dvm Demens nightroller's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,233

    Default

    Quote Originally Posted by didko_boy View Post
    еи туй визирам
    човека питаше за тампони ние го обърнахме на война между моделите много ясно че 166 е по добра по висок клас е
    не е точно така - ние го обърнахме на това - дали аджеба полиуретановите (найлонови) тампони са добра алтернатива за риплейсмънт?!

    е.. ние всички знаем че не са - за някой са (после сменят с гумени) за някой не са - всичко е относително...

    при 156 или 145/6 може всичко - тези коли са безумно тунингируеми но 166 не е - дали защото е добра, дали защото тези , които я имаме знам какво имаме, или поради друга причина не мога да кажа - да кажем, че 166 е зряла Алфа за зрели хора ... не знам дали правилно го формулирах ама и да не съм това (моето) мнение е едно от многото едва ли ще има значение ...

  12. #57
    монтьорче венерист didko_boy's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Стара Загора
    Age
    45
    Posts
    539

    Default

    разликата във комфорта между 156 и 166 идва от по доброто задно окачване при 166 и увеличеното междуосие предниците са еднакви и при двата модела. опитах се да обясня че комфорта на всяка кола идва от задното окачване
    146 ti пилена сгъстена и портната ежедневка
    145 jtd венера полиуретанс ендуранс тиим

  13. #58
    Tormentvm In Dvm Demens nightroller's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,233

    Default

    Quote Originally Posted by didko_boy View Post
    разликата във комфорта между 156 и 166 идва от по доброто задно окачване при 166 и увеличеното междуосие предниците са еднакви и при двата модела. опитах се да обясня че комфорта на всяка кола идва от задното окачване
    съгласен!

  14. #59
    монтьорче венерист didko_boy's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Стара Загора
    Age
    45
    Posts
    539

    Default

    свят широк хора всякакви затова има 145/6 и 156 и 166 виж кой са повече и се замисли кой на какво мнение е
    146 ti пилена сгъстена и портната ежедневка
    145 jtd венера полиуретанс ендуранс тиим

  15. #60
    Tormentvm In Dvm Demens nightroller's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,233

    Default

    Quote Originally Posted by didko_boy View Post
    свят широк хора всякакви затова има 145/6 и 156 и 166 виж кой са повече и се замисли кой на какво мнение е
    това кои са повече никога не е било показателно ако мнението на повечето е показателно нещата отиват към поп-фолк

Page 4 of 6 FirstFirst ... 23456 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •