Page 8 of 9 FirstFirst ... 6789 LastLast
Results 106 to 120 of 128

Thread: HHO Системи (Водородни с-ми за Икономия на гориво)

  1. #106
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Quote Originally Posted by Zafo_84 View Post
    колега ако се загледаш малко кой е автора на темата преди да раздаваш правосъдие ще разбереш че това съм аз,така че..............,ти влизаш с "бутонките" системата е изпробвана на дизел и намали разхода с 2 л.на дълъг пробег,а Аз питам за Алфа,явно те е домързяло да четеш от началото а си решил просто да пишеш ей така без да си запознат!
    ключ......................
    Колега, чета темата от началото. Просто не харесвам, когато някой се изявява като собственик на въздуха - извинявам се за сравнението. Има кой да прецени дали спамим и да заключи темата. А ако рекламираш/продаваш нещо, мисля, че е друг раздела. Ако наистина се интересуваше това "чудо" дали работи щеше да изчакаш mimouzunov да даде резултати.

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Ситроен Берлинго (баничарка товарна)произведен 1998-ма 1.9 дизел на 240000 (по километраж) оборудван с клетка от тез хорица http://hydroxsystems.com/product/1/h...-komplekt.html според собственика на колата дава спокоино половин до литър надолу в разхода (варира в зависимост от някакви настроики на клетката и тн)!!!
    И аз не вярвам принципно, но лично съм я карал колата и съм наливал нафта и гледам километрите изминати!!!
    За да се убедя и аз а не да си живея със заблудата в момента се тества както си му е реда!
    Така като гледам съм единствения тук които има допир до такава клетка без да съм се набутал с една торба пари за нея, имам възможност да я тествам и пак има недоволни...
    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Ти вообще четеш ли какво става тук!?
    От това писание което даваш като цитат до тоя момент мина доста време и писане и мислене и заяждане и тн...
    Понеже виждам ,че не си чел ще ти кажа че в момента точно това се прави... тества се въпросна клетка!!!
    Давай, колега, макар и да съм убеден, че това не работи, с интерес чакам резултатите. Предимно градско ли карате? Това също може да допринесе за различни резултати. А и времето вече се стопля - пак може да "олекне" разхода в сравнение от преди.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  2. #107
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by rossenvn View Post
    Давай, колега, макар и да съм убеден, че това не работи, с интерес чакам резултатите. Предимно градско ли карате? Това също може да допринесе за различни резултати. А и времето вече се стопля - пак може да "олекне" разхода в сравнение от преди.
    Собственика живее в Сливница но работи в София по обекти, стига времето да е подходящо (санира згради)...
    До момента за една седмица е навил малко над 400км (лесно му е като и аз давам зелено за нафта )
    В понеделник се закача клетката и пак наново... Тои е убеден на 100% ,че ако я настрои да харчи около 16 ампера има икономия от половин литър... ще видим..
    Last edited by tonov; 02-04-2012 at 00:09.
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  3. #108
    Запален алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    496

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    http://www.youtube.com/watch?v=BRTZ1r-BsFU
    http://www.youtube.com/watch?v=8B1Pk3ym1eo

    ... и все още нее ясен състава на получения газ

    До момента сме навили около 250км без клетката, още 150 и я закачаме...
    Все още не Ви е ясен състава на получения газ щото сте бягали от час по химия, физика, математика....само физическо сте посещавали(не че е лош предмета, някой станаха коджа политици с образование по физическа). На нас ни е ясен. Ако кажеш какъв бълвоч слагаш за електролиза може и да ти кажем какви ла*на си вкарваш в двигателя.
    Алфа 156 1,8ТС 1998г


  4. #109
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by Alamo View Post
    Все още не Ви е ясен състава на получения газ щото сте бягали от час по химия, физика, математика....само физическо сте посещавали(не че е лош предмета, някой станаха коджа политици с образование по физическа). На нас ни е ясен. Ако кажеш какъв бълвоч слагаш за електролиза може и да ти кажем какви ла*на си вкарваш в двигателя.
    Недеи така остро да коментираш кои къде е ходил и какво е учил или пък не е!
    А за това какви "бълвочи" слага собственика за електролизата и да вади ла... Няма да коментирам!
    Ако все още не ти е ясно (а виждам че е така) собственика на колата несъм аз! Аз съм този които налива в момента пари за да се кара и да се даде ясно становище какво се получава с разхода на гориво!
    Сега изясни ли ти се положението!?
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  5. #110

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Ти вообще четеш ли какво става тук!?
    От това писание което даваш като цитат до тоя момент мина доста време и писане и мислене и заяждане и тн...
    Понеже виждам ,че не си чел ще ти кажа че в момента точно това се прави... тества се въпросна клетка!!!
    Хубаво де- нека се тества. Аз залагам пари срещу това, че няма да се икономиса гориво. До колкото разбирам от тези тестове според тестващия ще се икономиса до половин литър. Като как точно установява, че тая смешна икономия е от този бълбукатор, а не щото си е сменил гумите с летни примерно, или щото вяръта е бил попътен?
    Lexus IS200

  6. #111
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by Mind_Control View Post
    Хубаво де- нека се тества. Аз залагам пари срещу това, че няма да се икономиса гориво. До колкото разбирам от тези тестове според тестващия ще се икономиса до половин литър. Като как точно установява, че тая смешна икономия е от този бълбукатор, а не щото си е сменил гумите с летни примерно, или щото вяръта е бил попътен?
    Ами точно затова ще се навият поне по 400км със и без системата (летни зимни гуми са с един размер при него)!
    Остават не много за минаване
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  7. #112

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Ами точно затова ще се навият поне по 400км със и без системата (летни зимни гуми са с един размер при него)!
    Остават не много за минаване
    Макар и с един диаметър, съпротивлението на летните гуми е далеч по- ниско от зимните. Та ето ти я икономията...
    Lexus IS200

  8. #113
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,409

    Default

    Нещо ново?Ако не помогне предлагам да пробвате с два броя фотонни ускорителя от по 50 вата всеки. Не е необходимо да са маркови,има ефтини китайски на пазара ,е ако искате нещо качествено има и немски,но са неоправдано скъпи.Монтират се на задната броня,захранват се през реле от акумулатора и излъчват насочен лъч фотони със скорост 300 000 км/сек (със скоростта на светлината ! ) в пространството зад автомобила,който тласка превозното средство напред.Силата на отблъскване не е особено голяма,но гарантирано икономията на гориво е по-голяма отколкото с Брауновия генератор.
    Last edited by 546; 14-04-2012 at 05:17.

  9. #114
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Sliven
    Posts
    251

    Default

    в тази тема се начетох на тапи изказвания....

  10. #115
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by Coyota View Post
    в тази тема се начетох на тапи изказвания....
    Базикате се ама за момента след минати над 1100км (от както тече замерването) има малко под половин литър надолу (0.46л) в разхода!
    Колата си е все с неините гуми и нищо не се пипа друго...
    Така или иначе замерването си продължава....
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  11. #116
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Базикате се ама за момента след минати над 1100км (от както тече замерването) има малко под половин литър надолу (0.46л) в разхода!
    Колата си е все с неините гуми и нищо не се пипа друго...
    Така или иначе замерването си продължава....
    тука вече нещата от комични стават яко трагични. сам се навиваш да докараш че работи,ама да ти кажа че пак няма да успееш.
    точка

  12. #117

    Default

    Quote Originally Posted by 546 View Post
    Нещо ново?Ако не помогне предлагам да пробвате с два броя фотонни ускорителя от по 50 вата всеки. Не е необходимо да са маркови,има ефтини китайски на пазара ,е ако искате нещо качествено има и немски,но са неоправдано скъпи.Монтират се на задната броня,захранват се през реле от акумулатора и излъчват насочен лъч фотони със скорост 300 000 км/сек (със скоростта на светлината ! ) в пространството зад автомобила,който тласка превозното средство напред.Силата на отблъскване не е особено голяма,но гарантирано икономията на гориво е по-голяма отколкото с Брауновия генератор.
    И аз съм се насочил към тази алтернативна технология. Мисля, че ще докара икономия от порядъка на -14 до +25 л/100км
    ex Алфа 147 1.9 JTD 8V 115CV "+" 140CV


  13. #118
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by Coyota View Post
    в тази тема се начетох на тапи изказвания....

    Напротив, много са умни!
    Има обаче проблем с изказа.
    Аз например харча само 50 гр. бензин на 1 000 км, защото имам една система, която изпарява едно вещество( ама няма да ви кажа какво)
    което го вкарвам в смукателния колектор.
    Въпроса е какво гориво се използва в тоя случай.
    Да седне някой да ми обяснява, че с проста електролиза на водата ще направи икономия....
    Горивото задвижва мотора, той динамото, после регулатора на тока, после електролизата и накрая ако не гръмне колектора или мотора....
    Имаме КПД на мотора, после резултата по КПД на динамото, след това по КПД на регулатора, на електролизата, на....
    Бас държа, че ще излезе пълно заблуждение, поне във вида, в който ни се представя.
    Чест прави на Узунов, че поне е дал шанс на човека.
    Ако само отричаме, няма начин нещо ново да се направи.
    Иначе и аз следя темата.
    Чукам по клавиатурата...
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  14. #119
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Напротив, много са умни!
    Има обаче проблем с изказа.
    Аз например харча само 50 гр. бензин на 1 000 км, защото имам една система, която изпарява едно вещество( ама няма да ви кажа какво)
    което го вкарвам в смукателния колектор.
    Въпроса е какво гориво се използва в тоя случай.
    Да седне някой да ми обяснява, че с проста електролиза на водата ще направи икономия....
    Горивото задвижва мотора, той динамото, после регулатора на тока, после електролизата и накрая ако не гръмне колектора или мотора....
    Имаме КПД на мотора, после резултата по КПД на динамото, след това по КПД на регулатора, на електролизата, на....
    Бас държа, че ще излезе пълно заблуждение, поне във вида, в който ни се представя.
    Чест прави на Узунов, че поне е дал шанс на човека.
    Ако само отричаме, няма начин нещо ново да се направи.
    Иначе и аз следя темата.
    Чукам по клавиатурата...
    Факт е ,че с помоща на тая система има половин литър надолу в разхода! Незнам кое е трагичното или комичното в случая... Незнам какъв шанс съм давал аз на човека (намерил си е фирмата и си я е монтирал)...
    По-скоро е интересно за мен да се разбере от къде идва тоя половин литър надолу с пуснатата клетка!?
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  15. #120
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Факт е ,че с помоща на тая система има половин литър надолу в разхода! Незнам кое е трагичното или комичното в случая... Незнам какъв шанс съм давал аз на човека (намерил си е фирмата и си я е монтирал)...
    По-скоро е интересно за мен да се разбере от къде идва тоя половин литър надолу с пуснатата клетка!?
    какъв факт бе колега ! тука ми говориш за 460 МИЛИЛИТРА на 100 километра разлика !!!!
    това мизерно количество може да е както и грешка , може да е от гумите , налягането в тях и дори чисто психологически да ти е паднала средната скорост с 5-10км, колко е натоварена колата, дали двигателя е стигнал по-бързо работна температура, дали си пуснал фаровете и така нататък.
    говорите за някакви икономии от 20-40%, сваляне на разхода с 2-4-5 литра и накрая било факт че разхода паднал с 0,46литра на 100 км..... евентуално.........
    дори и да приемем че това е така, а то не е, и "клетката" е от най-евтините за по 500лв, значи че ще я избиеш само за 40 .... ХИЛЯДИ километра. аиде усвестете се вече
    точка

Page 8 of 9 FirstFirst ... 6789 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •