Page 1 of 9 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 128

Thread: HHO Системи (Водородни с-ми за Икономия на гориво)

  1. #1
    Трайно ПрИсТРастЕН Zafo_84's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Rudozem
    Age
    39
    Posts
    729

    Default HHO Системи (Водородни с-ми за Икономия на гориво)

    Здравейте на Всички!!!
    имам едно наблюдение от известно време за ННО системи за икономия на гориво,някои от форума сблъсквал ли се е с това конкретно и дали има ефект че аз се навивам да си монтирам такава на мойта 145 ца че много километри минавам на месец и взе да ми тежи на бюджета с тези цени на горивата.
    дали конкретно е монтирал такава с-ма на алфа и какви са наблюденията?
    Цената е 600 лв.с гаранция и се използва вода и натриева основа хората които ги предлагат пледират за икономия на гориво от порядъка на 10-35 процента?

    ето и един саит за такива

    http://www.vim-fresh.com/?page_id=487

    Моля ви не го обръщаите на заяждане и общи приказки и пишете контретно,които не се чувства компетентен,ще го разбера

    Благодаря Ви!!!
    Аlfa Romeo 145 1.4 16V TS Junior EXXXX.....
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD FACELIFT '03 116HP
    Всички екстри Мултиволан и Калорифер

  2. #2

    Default

    Да имам наблюдения, че това са абсолютни лъжи. В Германия се разработват автомобили, които ще използват водорода за гориво, а вместо изгорели газове ще се отделя вода, но в нашите автомобили това няма как да стане.
    ex Алфа 147 1.9 JTD 8V 115CV "+" 140CV


  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Враца
    Age
    40
    Posts
    221

    Default

    И на мен ми е интересно за тези системи и по-скоро за монтиране на дизел?

  4. #4
    Трайно ПрИсТРастЕН Zafo_84's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Rudozem
    Age
    39
    Posts
    729

    Default

    Quote Originally Posted by niki_future View Post
    И на мен ми е интересно за тези системи и по-скоро за монтиране на дизел?
    В сайта които съм го дал има описано всичко,точно при дизела има най холям ефект!!!

    ---------- Post added at 16:51 ---------- Previous post was at 16:48 ----------

    Quote Originally Posted by Omni View Post
    Да имам наблюдения, че това са абсолютни лъжи. В Германия се разработват автомобили, които ще използват водорода за гориво, а вместо изгорели газове ще се отделя вода, но в нашите автомобили това няма как да стане.
    Защо мислиш че няма как да стане колега и от каде си сигурен че е ЛЪЖА,(говори с Факти!)помолих без празни приказки,и без да се обеждаваме кои е по по най,ОК!

    Защото колата на баща ми шкода октавиа 1.9 ТДИ свали 2л и извънградско харчи 3/100 при 90-120км/ч

    Благодаря,наистина това е сериозна тема за мен ,а надявам се и за други а които иска да си прави тренировка на пръстите пишейки има раздел Общи пеиказки
    Last edited by Zafo_84; 22-03-2012 at 18:55.
    Аlfa Romeo 145 1.4 16V TS Junior EXXXX.....
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD FACELIFT '03 116HP
    Всички екстри Мултиволан и Калорифер

  5. #5
    Бродяга
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Добрич
    Age
    46
    Posts
    378

    Default

    Много е просто имам доста монтирани клетки!Икономия няма и няма как да има!Клетката дърпа около 30ампера-това което произвежда динамото го лапа!Не се занимавай с глупости!

  6. #6
    монтьорче венерист didko_boy's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Стара Загора
    Age
    45
    Posts
    539

    Default

    прави ми впечатление, че на всички автомобили и с малки и с големи двигатели икономията е 1.5 - 2 литра а на пасата 1.9 тди 110 коня който извън града при нормално извънградско каране дава 4-5 литра няма данни Защо ли ??? може би защото трябва да напишат 2-3 литра нафта не ми се вярва ! просто си казвам мнението иначе ефект ще има със сигурност
    146 ti пилена сгъстена и портната ежедневка
    145 jtd венера полиуретанс ендуранс тиим

  7. #7
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Ето ви достатъчно изчерпателна информация по въпроса:
    http://clubalfaromeo.com/forum/showt...E4%EE%F0%EE%E4
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  8. #8
    Трайно ПрИсТРастЕН Zafo_84's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Rudozem
    Age
    39
    Posts
    729

    Default

    Quote Originally Posted by tonov View Post
    Ето ви достатъчно изчерпателна информация по въпроса:
    http://clubalfaromeo.com/forum/showt...E4%EE%F0%EE%E4

    колега Тонов мерси тия теми съм ги чел,затова съм пуснал темата иначе се въздържам от преповтаряне на едни и същи въпроси,Та конкретно ме интересува дали някои е слагал на Алфа а на мен ми е пределно ясно колко ампера дърпа и на какъв принцип работи,Благодаря!

    Не ме интересуват другите марки.....................
    Аlfa Romeo 145 1.4 16V TS Junior EXXXX.....
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD FACELIFT '03 116HP
    Всички екстри Мултиволан и Калорифер

  9. #9
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Quote Originally Posted by Zafo_84 View Post
    колега Тонов мерси тия теми съм ги чел,затова съм пуснал темата иначе се въздържам от преповтаряне на едни и същи въпроси,Та конкретно ме интересува дали някои е слагал на Алфа а на мен ми е пределно ясно колко ампера дърпа и на какъв принцип работи,Благодаря!
    ОК, с това уточнение съм съгласен. Мислех, че не си я видял.

    Призив и от мен - моля постове само по темата и конкретните въпроси на автора.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  10. #10
    Трайно ПрИсТРастЕН Zafo_84's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Rudozem
    Age
    39
    Posts
    729

    Default

    Quote Originally Posted by tonov View Post
    ОК, с това уточнение съм съгласен. Мислех, че не си я видял.

    Призив и от мен - моля постове само по темата и конкретните въпроси на автора.
    Тонов,Благодаря
    Аlfa Romeo 145 1.4 16V TS Junior EXXXX.....
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD FACELIFT '03 116HP
    Всички екстри Мултиволан и Калорифер

  11. #11
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by tonov View Post
    ОК, с това уточнение съм съгласен. Мислех, че не си я видял.

    Призив и от мен - моля постове само по темата и конкретните въпроси на автора.
    Мои добър приятел монтира на Ситроена си (бившата наша служебна кола) такава система. Минал е доста километри с нея и определено ИМА ефект! В началото имаше малко ядове докато се оптимизира всичко но в момента си деиства безгрижно!
    Докато беше Берлингото при мен с него съм навил лично аз към 2000км като съм го ползвал само за лични нужди и знам точно колко и как върви! Откакто му го продадохме и в последствие тои монтира системата, пак съм му го взимал за да си върша работа и мога да кажа ,че тая система работи, колата е по-жива а разхода с 1 литър надолу!
    Които си мисли че това не работи да вземе и да запали ако иска газта която излиза от генератора аз пробвах.... Доста силно си гръмна!!!
    С две думи:
    Системата работи наистина но е необосновано скъпа за това което представлява всъщност (това е според мен)
    След време като им паднат цените и аз слагам със сигурност!!
    Попрочетете за брауновия газ...

    Колата за неразбралите е Ситроен Берлинго 1.8 дизел без турбина на 210000км
    Last edited by mimouzunov; 22-03-2012 at 21:16.
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  12. #12
    Запален алфист donMirkoni's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Плевен
    Posts
    124

    Default

    аз доста съм чел,или поне докато разбрах миналата година лятото и от тогава живо се интересувам,та миналата година за малко да си сложа такава система за икономия,но окачването беше по на зор така че го отмених,та по въпроса....един приятел който невярвам да ме излъже понеже няма задкулисни% намерения е монтирал на неговия Форд галакси,такава,поръчал е клетката по нета и с останалите части му е стъпила около 250 - 300 лева,монтажа е направил сами според него е свалила разхода с около 40% според неговите думи от 7 литра нафта е почнала да гори около 4,5 литра,та мислъта ми е следната,и аз съм изчел всички писания че няма как да има икономия след като генератора товари двигателя и би следвало вместо да има икономия разхода да се покачино и той не може да си го обясни,само това ще кажа и че ако ми останат някакви финанси и аз бих си сложил такова нещо
    ако ще и да не работи
    Алфа 156 2.4 JTD 136 катъра-бивша
    Алфа 145 1,9 JTD - настояща

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Мои добър приятел монтира на Ситроена си (бившата наша служебна кола) такава система. Минал е доста километри с нея и определено ИМА ефект! В началото имаше малко ядове докато се оптимизира всичко но в момента си деиства безгрижно!
    Докато беше Берлингото при мен с него съм навил лично аз към 2000км като съм го ползвал само за лични нужди и знам точно колко и как върви! Откакто му го продадохме и в последствие тои монтира системата, пак съм му го взимал за да си върша работа и мога да кажа ,че тая система работи, колата е по-жива а разхода с 1 литър надолу!
    Които си мисли че това не работи да вземе и да запали ако иска газта която излиза от генератора аз пробвах.... Доста силно си гръмна!!!
    С две думи:
    Системата работи наистина но е необосновано скъпа за това което представлява всъщност (това е според мен)
    След време като им паднат цените и аз слагам със сигурност!!
    Попрочетете за брауновия газ...

    Колата за неразбралите е Ситроен Берлинго 1.8 дизел без турбина на 210000км
    Една кола няма как да е по пъргава от това - разграждането е такова че дори да има ефект от системата то тя не може да доведе до ускорение , а по скоро до поддържане на константна скорост.
    Към автора :
    уж баща ти си я е монтирал и има 2 литра надолу а ти пак питаш , сори ама дали е алфа или шкода !!!
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD 8v 115 cv + STEINHOF SPORT

  14. #14
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Много лесно всичко може да се сметне. Ако тази кола за 1000км изгори 300-400гр вода то която се е получил водород. Аджеба колко водород е влязъл в двигателя че да изгори и оптимизира сместа с толкова че да даде икономия и да има файда (влизат 30-40 грама водород) При положение че за тези 1000км колата е изгорила примерно 70л нафта това са 55000 грама гориво. Еми не ми добре ама с тоя добавка от няма и 0,1 процента допълнително водород е има файда що да няма.
    Като се замисля ако похапне човек добре узрял врял боб и пръдне във въздушния филтър ще има по голяма файда.
    Дори и да сметнеш като обем за тези 70л за да изгорят в двигателя им трябват някъде грубо 800 нормални кубически метра въздух. а от водорода ще се получат около 0,5 кубически метра.
    Е сам си прецени.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  15. #15
    Трайно ПрИсТРастЕН Zafo_84's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Rudozem
    Age
    39
    Posts
    729

    Default

    [
    уж баща ти си я е монтирал и има 2 литра надолу а ти пак питаш , сори ама дали е алфа или шкода !!![/QUOTE]

    колега,Шкодата е дизел,ЕКУ е много по различно от това на Алфите,затова Питам,и ТО КОнкретно дали е сложил някои и какъв е ефекта при бензиновите !!!

    ---------- Post added at 20:10 ---------- Previous post was at 20:04 ----------

    Доколкото до количеството газ което се произвежда за 20 сек. от тая система е 0.5 литра(вземате елката и смятате че това е от 75 90 литра на час произведен газ) така че все едно влиза изпарен пропан бутан на обикновенна газова уредба,а те не вървят ли?

    http://www.youtube.com/watch?v=Kyp2b...ayer_embedded#!

    Това са факти а не измислици че от 300 400 грама вода се произвежда 30 40 мл газ!!!!
    Last edited by Zafo_84; 22-03-2012 at 22:31.
    Аlfa Romeo 145 1.4 16V TS Junior EXXXX.....
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD FACELIFT '03 116HP
    Всички екстри Мултиволан и Калорифер

Page 1 of 9 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •