Page 2 of 9 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 128

Thread: HHO Системи (Водородни с-ми за Икономия на гориво)

  1. #16

    Default

    Коментари от сорта на: един приятел; имало едно време 7 джуджета и т.н. са абсолютни глупости. Моите наблюдения и факти идват от логиката. Замислете се в/у това: Моят автомобил в момента (лятото) гори извънградско 5-5,5дизел, ако е вярно това което се говори за този газ, след като го сложа трябва да ми падне разхода на 2-3литра, та като помисля малко на трезва глава звучи фантастично. Единственото нещо, което не се връзва е, че е прекалено фантастично, за да е истина, защото като отворите нета и прочетете малко за най-модерните и икономични двигатели ще разберете, че в момента те горят толкова 3/100, та с моя 10г. двигател е невъзможно да е истина. По пътя на логиката също така, ако това беше вярно цяла България за година всеки щеше да си монтира тази простотия, както бе станало с АГУ-тата.
    ex Алфа 147 1.9 JTD 8V 115CV "+" 140CV


  2. #17
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by Omni View Post
    Коментари от сорта на: един приятел; имало едно време 7 джуджета и т.н. са абсолютни глупости. Моите наблюдения и факти идват от логиката. Замислете се в/у това: Моят автомобил в момента (лятото) гори извънградско 5-5,5дизел, ако е вярно това което се говори за този газ, след като го сложа трябва да ми падне разхода на 2-3литра, та като помисля малко на трезва глава звучи фантастично. Единственото нещо, което не се връзва е, че е прекалено фантастично, за да е истина, защото като отворите нета и прочетете малко за най-модерните и икономични двигатели ще разберете, че в момента те горят толкова 3/100, та с моя 10г. двигател е невъзможно да е истина. По пътя на логиката също така, ако това беше вярно цяла България за година всеки щеше да си монтира тази простотия, както бе станало с АГУ-тата.
    Бъркаш в разсъжденията просто...
    Елементарно погледнато в двигателят, освен нафтата влиза и горим газ, заедно с въздуха. За да коригира нещата електрониката намалява нафтата влизаща в дизеловия двигател и така горенето пак е оптимално.


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  3. #18

    Default

    Това го знам, но колкото и газ да вкарва то не е гориво, нито пък е газово бутилка
    ex Алфа 147 1.9 JTD 8V 115CV "+" 140CV


  4. #19
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by Omni View Post
    Това го знам, но колкото и газ да вкарва то не е гориво, нито пък е газово бутилка
    е... няма да споря повече - противоречиш си!


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  5. #20
    CrAzY fAn :) kompir's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    В.Търново
    Posts
    202

    Default

    Колеги,да изкажа и аз наблюдения.
    Тази зима бачках малко в магазин за акумулатори и авто части.Правехме и пълно обслужване на акумулатори(стари) също.Та имаше едни пичове които всяка седмица идваха и вземаха по 20л. дистилирана вода.Един ден се заприказвахме и ми казаха,че я вземат точно защото се занимават с поставянето на такива водородни системи.Та по-възрастния(баш майстора) ми обясни,че ефекта е осезаем само или единствено при двигатели над 2,5-3л. и то повече при бензините.Същия майстор караше Мерцедес с 3,0л. бензин мотор и ме заведе да видя за какво ставаше въпрос,докато ми обясняваше,че разхода(зимата) му е с 3л. безин надолу.При по-големи мотори ефекта даже бил по-голям-"уоу"
    Alfa Romeo146 1.6i BOXER 96г.

  6. #21
    започва да се пристрастява krum_iliev's Avatar
    Join Date
    Mar 2012
    Age
    32
    Posts
    39

    Default

    Quote Originally Posted by Zafo_84 View Post
    Здравейте на Всички!!!
    имам едно наблюдение от известно време за ННО системи за икономия на гориво,някои от форума сблъсквал ли се е с това конкретно и дали има ефект че аз се навивам да си монтирам такава на мойта 145 ца че много километри минавам на месец и взе да ми тежи на бюджета с тези цени на горивата.
    дали конкретно е монтирал такава с-ма на алфа и какви са наблюденията?
    Цената е 600 лв.с гаранция и се използва вода и натриева основа хората които ги предлагат пледират за икономия на гориво от порядъка на 10-35 процента?

    ето и един саит за такива

    http://www.vim-fresh.com/?page_id=487

    Моля ви не го обръщаите на заяждане и общи приказки и пишете контретно,които не се чувства компетентен,ще го разбера

    Благодаря Ви!!!
    колега това прави икономия ама важи само за извън града за града не важи!!! защото извън града караш почти през цялото време с едни обороти и едни киометри за тази система HHO трябва постоянни обороти а в града неможе да ги правиш защото си постоянно в задръстване !!! това го знам от хора които я имат тази система иначе и аз исках да си сложа но ме разобедиха но това си е мое мнение само споделям ако си бензин сложи си газов ижекцион и забраваш за всичко!!
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD (136hp )

  7. #22
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Абе тука се опитвате да правите някакви измислени разсъждения кое колко как...
    Колко водорот се отделяло и тн... Аз ви пиша от личен опит!!! Не си правете някакви изводи и сухи сметки само по четене и мислене в нета!!!
    Четете като искате тука колко от истинското гориво реално изгаря в горивната камера и колко отиват чиста загуба... http://hho-hydrogensystems.com/10-%D...%81%D0%B8.html

    Сайта е просто примерен... Има много такива... Поинтересуваите се по принцип колко от горивовъздушната смес реално се ползва в двигателя по предназначение...
    Сега виждам че са написали ,че един литър вода се превръща в 1866 литра газ, това как ще го разтълкувате!?!?

    ---------- Post added at 09:26 ---------- Previous post was at 09:14 ----------

    Quote Originally Posted by Omni View Post
    Това го знам, но колкото и газ да вкарва то не е гориво, нито пък е газово бутилка
    Как реши само че тоя газ нее гориво?!?!!?
    Аз лично извадих един от маркучите на въпросната кола докато работи и му драснах клечката По-силен гърмеж толкова близо до мен несъм чувал дори и в казармата когато правихме учения по 500 човека и се мятаха бомби и какво ли не!!!
    Не изхождаите само от това че щяло да ви свали по 3-4-5 литра може да ви свали и 100 грама само ,но колата да е по-жива в същия момент!
    Last edited by mimouzunov; 23-03-2012 at 09:18.
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  8. #23
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    Тонов, до кога ще ги толерирате тия бълбукатори. във всички раздели се нацвъкаха вече. накрая и тия ще се окажат от бранша.
    БЪЛБУКАТОРА НЕ ДАВА ИКОНОМИЯ ЩОТО ПРОТИВОРЕЧИ НА ОСНОВНИ ФИЗИЧНИ ЗАКОНИ. НЯМА БЕЗПЛАТЕН ОБЯД, НЯМА УСТРОЙСТВО КОЕТО ПРОИЗВЕЖДА ПОВЕЧЕ ЕНЕРГИЯ ОТКОЛКОТО КОНСУМИРА.
    точка

  9. #24
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    Тонов, до кога ще ги толерирате тия бълбукатори. във всички раздели се нацвъкаха вече. накрая и тия ще се окажат от бранша.
    БЪЛБУКАТОРА НЕ ДАВА ИКОНОМИЯ ЩОТО ПРОТИВОРЕЧИ НА ОСНОВНИ ФИЗИЧНИ ЗАКОНИ. НЯМА БЕЗПЛАТЕН ОБЯД, НЯМА УСТРОЙСТВО КОЕТО ПРОИЗВЕЖДА ПОВЕЧЕ ЕНЕРГИЯ ОТКОЛКОТО КОНСУМИРА.
    Явно не взимаш насериозно и моите писания...
    Ти лично имал ли си досег някога до кола с такава система!?!? Карал ли си кола преди и след като и се монтира такава система!?
    Вообще наясно ли си за какво става въпрос!?
    И аиде обясми ми като ми говориш за енергия защо един климатик консумира примерно 1 киловат а отдава топлина като за 3 киловата!?
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  10. #25
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Явно не взимаш насериозно и моите писания...
    Ти лично имал ли си досег някога до кола с такава система!?!? Карал ли си кола преди и след като и се монтира такава система!?
    Вообще наясно ли си за какво става въпрос!?
    И аиде обясми ми като ми говориш за енергия защо един климатик консумира примерно 1 киловат а отдава топлина като за 3 киловата!?
    не бе баце, чел съм си учебниците по физика в средното
    климатика е термопомпа - ползва 1 киловат ел. енергия за де ПРЕНЕСЕ 3 киловата топлина, НЕ Я СЪЗДАВА. капиш
    бълбукайте си там в заблуда, блажени са верующите
    точка

  11. #26
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,409

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Явно не взимаш насериозно и моите писания...
    Ти лично имал ли си досег някога до кола с такава система!?!? Карал ли си кола преди и след като и се монтира такава система!?
    Вообще наясно ли си за какво става въпрос!?
    И аиде обясми ми като ми говориш за енергия защо един климатик консумира примерно 1 киловат а отдава топлина като за 3 киловата!?
    Батка ,да не взема аз да ти взема поста под внимание ,че ако ти липсва чувство за хумор ще ми се обидиш.Климатика отнема топлина в режим отопление и съответно отделя топлина в режим охлаждане от въздуха който циркулира през външното тяло и едновременно с това я отделя или отнема за съответния режим чрез вътрешното тяло и от там се получава посочения от теб ефект.Бълбукатора е нещо подобно-отнема парите на невежия и ги отделя в джоба на по-умния от него -нищо повече.

  12. #27

    Default

    Аз не споря с никого. Единствено си изказвам мнението, ако съм разочаровал хората, които искат да мисля еднакво с тях, съжалявам няма как да стане това. А тези, които са толкова убедени в действието му нека си го купят вместо да убеждават тези, които невярват в действието му.

    ---------- Post added at 11:53 ---------- Previous post was at 11:53 ----------

    Quote Originally Posted by 546 View Post
    Батка ,да не взема аз да ти взема поста под внимание ,че ако ти липсва чувство за хумор ще ми се обидиш.Климатика отнема топлина в режим отопление и съответно отделя топлина в режим охлаждане от въздуха който циркулира през външното тяло и едновременно с това я отделя или отнема за съответния режим чрез вътрешното тяло и от там се получава посочения от теб ефект.Бълбукатора е нещо подобно-отнема парите на невежия и ги отделя в джоба на по-умния от него -нищо повече.
    ex Алфа 147 1.9 JTD 8V 115CV "+" 140CV


  13. #28
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by 546 View Post
    Батка ,да не взема аз да ти взема поста под внимание ,че ако ти липсва чувство за хумор ще ми се обидиш.Климатика отнема топлина в режим отопление и съответно отделя топлина в режим охлаждане от въздуха който циркулира през външното тяло и едновременно с това я отделя или отнема за съответния режим чрез вътрешното тяло и от там се получава посочения от теб ефект.Бълбукатора е нещо подобно-отнема парите на невежия и ги отделя в джоба на по-умния от него -нищо повече.
    Поне стана въпрос за енергия и имаше питанки от къде идва енергията на бълбукатора... Аз дадох пример с климатика защото говорихме за енергия нали!?
    Климатика реално харчи 1 киловат (примерно говоря) а отдава 3 киловата (примерно) Не ме интересува как го прави а какво се получава като краен ефект нали!?
    Разбирам за повечето от вас ,че тая система (бълбукатора ) все още е тъмна индия!
    Кои от вас е карал кола преди и след като и е поставено такова нещо?! Аз съм...
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  14. #29
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    закона за запазване на енергията не прави изключение за бълбукатора и не го интересува какво си карал.
    точка

  15. #30
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,409

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    закона за запазване на енергията не прави изключение за бълбукатора и не го интересува какво си карал.
    Не се хаби,човека е карал преди и след и явно му допада да има такова чудо в колата.Бих му предложил да си сложи още два такива и ще е още по-доволен.Алтернатора може да ги понесе ,ако не включва и други консуматори.

Page 2 of 9 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •