Page 9 of 9 FirstFirst ... 789
Results 121 to 128 of 128

Thread: HHO Системи (Водородни с-ми за Икономия на гориво)

  1. #121
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    какъв факт бе колега ! тука ми говориш за 460 МИЛИЛИТРА на 100 километра разлика !!!!
    това мизерно количество може да е както и грешка , може да е от гумите , налягането в тях и дори чисто психологически да ти е паднала средната скорост с 5-10км, колко е натоварена колата, дали двигателя е стигнал по-бързо работна температура, дали си пуснал фаровете и така нататък.
    говорите за някакви икономии от 20-40%, сваляне на разхода с 2-4-5 литра и накрая било факт че разхода паднал с 0,46литра на 100 км..... евентуално.........
    дори и да приемем че това е така, а то не е, и "клетката" е от най-евтините за по 500лв, значи че ще я избиеш само за 40 .... ХИЛЯДИ километра. аиде усвестете се вече
    Не ми харесва тона с които се води разговора...
    Почти всички засичания на разхода на колата се правят като се налива определено количество навта и същата се изцежда докато колата не изгасне!
    Доста пъти това се случва когато трябва да се тръгва на светофар или на други места инфарктни само и само да се засече какво се получава... Вие пак недоволни...
    Имаите предвит ,че се експериментира на дизелова кола която не харчи 17/100 за да се отчете че половината литър надолу е от пуснати или спряни фарове!
    А за най-големите неверници ще помоля собственика ако разреши да свалим клетката (както си е с електроники и тн) и да я монтираме на друга кола...
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  2. #122
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Не ми харесва тона с които се води разговора...
    Почти всички засичания на разхода на колата се правят като се налива определено количество навта и същата се изцежда докато колата не изгасне!
    Доста пъти това се случва когато трябва да се тръгва на светофар или на други места инфарктни само и само да се засече какво се получава... Вие пак недоволни...
    Имаите предвит ,че се експериментира на дизелова кола която не харчи 17/100 за да се отчете че половината литър надолу е от пуснати или спряни фарове!
    А за най-големите неверници ще помоля собственика ако разреши да свалим клетката (както си е с електроники и тн) и да я монтираме на друга кола...
    и колко харчи тоя дизел. 2 литра на сто ли. ако е толкова, значи действително си реализирал икономия от 20%
    ако харчи обаче 6-7-8 на сто , не си реализирал икономия,а имаш грешка в замерването от 5%

    ако твърдиш че от клетката имаш икономия, значи отричаш закона за запазване на енергията и тая клетка е перпетуум мобиле. в такъв случай няма как да е различен тона. в другите автофоруми темите за бълбъкатора отиват в коша, а автора може и бан да получи.
    точка

  3. #123
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Колегата ми, на Алфа 155 1.8 е сложил озонатор и водна инжекция.
    При озонатора, каскадата има около 60 кВ и озона се чувстваше осезателно при тестовете.
    От всичко това мотора работи много по-меко и явно има добър въртящ момент още в ниските обороти.
    Ето тука, мотора харчи по-малко, но не защото идва енергия от нищото, а защото имаме оптимизирано горене.
    Това се нарича " лъже-перпетум мобиле"
    Той го знае много добре и за това не пуска подобни теми.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  4. #124

    Default

    Според мен разликата идва от това, че времето се позатопли и задкормилното устройство също може да е указало влияние на места като светофари, баири и т.н.
    ex Алфа 147 1.9 JTD 8V 115CV "+" 140CV


  5. #125
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by Omni View Post
    Според мен разликата идва от това, че времето се позатопли и задкормилното устройство също може да е указало влияние на места като светофари, баири и т.н.
    Този вариант е почти сведен до 0-ла защото се правиха дооооста замерки и на топло и на по-студено и резултава си е все един и същ...
    Само че с тия свършвания на нафтата и безумното въртене след това на акумулатора му се взе животеца...
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  6. #126
    алфист младеж Stefo's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    143

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Базикате се ама за момента след минати над 1100км (от както тече замерването) има малко под половин литър надолу (0.46л) в разхода!
    Колата си е все с неините гуми и нищо не се пипа друго...
    Така или иначе замерването си продължава....
    Ъъъ, правилно ли разбрах, че половин литър за 1100 километра е някакво невероятно голямо постижение?
    Евала, решихме проблема със световната енергийна криза
    146 1.6 TS '00
    156 2.4 JTD '01

  7. #127
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,409

    Default

    Quote Originally Posted by Stefo View Post
    Ъъъ, правилно ли разбрах, че половин литър за 1100 километра е някакво невероятно голямо постижение?
    Евала, решихме проблема със световната енергийна криза
    Май за половин литър на сто става дума.А за тези 1100 км. колко водичка изразходва генератора?

  8. #128
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by 546 View Post
    Май за половин литър на сто става дума.А за тези 1100 км. колко водичка изразходва генератора?
    Замислих се за водата... На 10 литра нафта или около ~130км пробег се долива по литър..
    Незнам дали реално се ползва обаче тоя литър защото около единия казан все е леко влажно все едно е текло от там
    Ще питам собственика какво са му казали на него защото на мен ми се вижда да е множко това...
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

Page 9 of 9 FirstFirst ... 789

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •