Page 5 of 8 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 61 to 75 of 108

Thread: Колебаеща се стрелка на показателя на температурата?

  1. #61
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    е хубаво, щом си казал, че нищо й няма....


    енуей, термостата можеш да си го провериш лесно.Ако седи само затворен, тогава маркучите на големия кръг ще са студени..
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  2. #62
    ЕнтЕлЕгЕнтЕн Алфист mmitaka83's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Location
    Варна
    Posts
    108

    Default

    Quote Originally Posted by Satanism View Post
    е хубаво, щом си казал, че нищо й няма....


    енуей, термостата можеш да си го провериш лесно.Ако седи само затворен, тогава маркучите на големия кръг ще са студени..
    Е щом искам мнение тук, значи съм осъзнал, че имам проблем. Исках да кажа, че и няма нищо след краткото вдигане на над 100 градуса. Термостата отваря със сигурност защото тръбите са горещи, но нещо явно пречи при по високи обороти на циркулацията през големия кръг.
    Преди време на старото фиатче имах подобен проблем, но там забелязах, че маркуча преди водната помпа се свиваше и двете му стени се залепяха една с друга при по високи обороти, но тук като гледам няма как да е нещо подобно.
    ----------------------
    156 SW 1.8TS 07.2001
    Fiat Tipo 1.4Mi
    ----------------------

  3. #63
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    A дали не е превъртяла на оста турбинката на водната помпа? Сменял ли си помпа при обслужването?
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  4. #64
    ЕнтЕлЕгЕнтЕн Алфист mmitaka83's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Location
    Варна
    Posts
    108

    Default

    Quote Originally Posted by tonov View Post
    A дали не е превъртяла на оста турбинката на водната помпа? Сменял ли си помпа при обслужването?
    Не съм, но може ли да превърта постоянно, в смисъл ако превърти няма ли да си увеличи хлабината и да се скапе тотално. Мисля, че най-добре да вземем да я отворим да погледнем тая помпа, че хем да се зацепи с пети после защото като сменях агренажа го правихме с белези.
    Да добавя, че на по високи обороти от маркуча който връща антифриза в казанчето си има хубава струйка.
    Last edited by mmitaka83; 08-07-2012 at 15:06.
    ----------------------
    156 SW 1.8TS 07.2001
    Fiat Tipo 1.4Mi
    ----------------------

  5. #65
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Плевен
    Age
    49
    Posts
    220

    Default

    Quote Originally Posted by mmitaka83 View Post
    Е щом искам мнение тук, значи съм осъзнал, че имам проблем. Исках да кажа, че и няма нищо след краткото вдигане на над 100 градуса. Термостата отваря със сигурност защото тръбите са горещи, но нещо явно пречи при по високи обороти на циркулацията през големия кръг.
    Преди време на старото фиатче имах подобен проблем, но там забелязах, че маркуча преди водната помпа се свиваше и двете му стени се залепяха една с друга при по високи обороти, но тук като гледам няма как да е нещо подобно.
    Закачи се на комп и виж при това положение какво дава ЕКУ-то, при мен включваше перка при 130+ показания на уреда- по диагностика отчиташе обаче 96 /97 градуса.
    Оказа се прецакан уред, в момента първа степен ми включва на 100 по уред след като го свалих и стегнах хубаво контактните болтчета на гърба му,позакрепих го и не пипам повече.
    Иначе влизаш във филми - провери го така.
    AR 156 2.0 JTS / SW 2003 Y

  6. #66
    ЕнтЕлЕгЕнтЕн Алфист mmitaka83's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Location
    Варна
    Posts
    108

    Default

    Няколко пъти до сега съм я закачал, по други причини, но е гледано и това. 1-ва скорост включва на 97 градуса (по комп. и по уреда) а 2-ра на 102. Когато работи на тихи обороти няма проблем още на 1-ва си пада темп. и после пак се вкл. и пак пада. Когато обаче тръгна извън града много бързо стига чертата след 90, дори по равно, а по баирите направо тръгва да я минава. Ако спра на място, както наравих вчера на магистралата, на тихи обороти пак почва да си пада стрелката. Много странна работа.
    ----------------------
    156 SW 1.8TS 07.2001
    Fiat Tipo 1.4Mi
    ----------------------

  7. #67
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Кърджали
    Posts
    54

    Default

    Виж сега, не си давай парите за комп. и т.н. Вземи си нов термостат и го сменяй. Имах същия случай, и аз ходих във фирмения сервиз и ми казаха да сменя бензиностанцията. Компютър пред некадърник е като космическа совалка пред магаре.
    Alfa 156 1,8 TS 2001

  8. #68
    ЕнтЕлЕгЕнтЕн Алфист mmitaka83's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Location
    Варна
    Posts
    108

    Default

    Quote Originally Posted by zihni View Post
    Виж сега, не си давай парите за комп. и т.н. Вземи си нов термостат и го сменяй. Имах същия случай, и аз ходих във фирмения сервиз и ми казаха да сменя бензиностанцията. Компютър пред некадърник е като космическа совалка пред магаре.
    Хаха, развесели ме. Компа не може да ми помогне кой знае колко. И аз си мисля че може да е термостат, но незнам физически, механически и всякакси, може ли да не отваря до край или да се затваря по някакви причини.
    ----------------------
    156 SW 1.8TS 07.2001
    Fiat Tipo 1.4Mi
    ----------------------

  9. #69
    Старши алфист Drag0's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    786

    Default

    Quote Originally Posted by mmitaka83 View Post
    Хаха, развесели ме. Компа не може да ми помогне кой знае колко. И аз си мисля че може да е термостат, но незнам физически, механически и всякакси, може ли да не отваря до край или да се затваря по някакви причини.
    Вместо да се чудиш - сваляш термостата и го пробваш в гореща вода или с пистолет за горещ въздух.
    Ако колата ти е карана със стар антифриз, без антифриз и т.н. е напълно възможно да се натрупат гадости по частите на термостата и да блокира клапата в някакво положение.
    Или ти е запушен радиатора.
    Или сервиз.
    Quote Originally Posted by mmitaka83 View Post

    Ако и пусна парното падат градусите. ... Не съм сменял нищо по охл. система...
    Ти си си отговорил сам ...
    Last edited by Drag0; 08-07-2012 at 18:05.
    ...

  10. #70
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by mmitaka83 View Post
    Няколко пъти до сега съм я закачал, по други причини, но е гледано и това. 1-ва скорост включва на 97 градуса (по комп. и по уреда) а 2-ра на 102. Когато работи на тихи обороти няма проблем още на 1-ва си пада темп. и после пак се вкл. и пак пада. Когато обаче тръгна извън града много бързо стига чертата след 90, дори по равно, а по баирите направо тръгва да я минава. Ако спра на място, както наравих вчера на магистралата, на тихи обороти пак почва да си пада стрелката. Много странна работа.
    Правиш две неща
    - пипаш дебелия штранг и ако е твърд значи лошо (при работеща и загряла кола)
    -като загасиш колата страшно внимателно започваш да отвиваш капачката на преливния съд. Излезне ли много въздух или почне да фучи имаш или въздух в системата или издухала гарнитура на главата най-малкото
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  11. #71
    ЕнтЕлЕгЕнтЕн Алфист mmitaka83's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Location
    Варна
    Posts
    108

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    Правиш две неща
    - пипаш дебелия штранг и ако е твърд значи лошо (при работеща и загряла кола)
    -като загасиш колата страшно внимателно започваш да отвиваш капачката на преливния съд. Излезне ли много въздух или почне да фучи имаш или въздух в системата или издухала гарнитура на главата най-малкото
    Гледаи сега колега NightRider, малко по нагоре съм написал, че нямам проблем с гарнитури , твърди маркучи, мехури въздух из казанчето, загуба на антифриз, масло, въздух в системата. Макар и без кой знае какви технически способности и с доста изчетени теми точно в този форум и по тези въпроси, пенизите за проверка ги знам. Ако антифриза ми напираше да си ходи от казанчето или маркучите бяха камък въобще нямаше да задавам въпроси.
    Last edited by mmitaka83; 08-07-2012 at 20:12.
    ----------------------
    156 SW 1.8TS 07.2001
    Fiat Tipo 1.4Mi
    ----------------------

  12. #72
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by mmitaka83 View Post
    Гледаи сега колега NightRider, малко по нагоре съм написал, че нямам проблем с гарнитури , твърди маркучи, мехури въздух из казанчето, загуба на антифриз, масло, въздух в системата. Макар и без кой знае какви технически способности и с доста изчетени теми точно в този форум и по тези въпроси, пенизите за проверка ги знам. Ако антифриза ми напираше да си ходи от казанчето или маркучите бяха камък въобще нямаше да задавам въпроси.
    Ами успех тогава
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  13. #73
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Плевен
    Age
    49
    Posts
    220

    Default

    Quote Originally Posted by mmitaka83 View Post
    Хаха, развесели ме. Компа не може да ми помогне кой знае колко. И аз си мисля че може да е термостат, но незнам физически, механически и всякакси, може ли да не отваря до край или да се затваря по някакви причини.
    Що не махнеш термоса да покараш без него- виж ефекта къв ще е
    AR 156 2.0 JTS / SW 2003 Y

  14. #74
    ЕнтЕлЕгЕнтЕн Алфист mmitaka83's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Location
    Варна
    Posts
    108

    Default

    Quote Originally Posted by vlalov View Post
    Що не махнеш термоса да покараш без него- виж ефекта къв ще е
    Май така ще направя. Не знам дали после може да се върне обратно това животно в корпуса.
    ----------------------
    156 SW 1.8TS 07.2001
    Fiat Tipo 1.4Mi
    ----------------------

  15. #75
    Младши алфист
    Join Date
    May 2012
    Location
    Шумен
    Posts
    21

    Default

    При мен показанията на уреда са абсолютно същите. И аз спирах на магистралата към Варна като видях, че стрелката стигна червената лампа. Отворих капачката на казанчето. Само леко изфъска. Твърдостта на маркучите е в норма. Перката работеше на 1 степен и бързо изключи. Водна помпа съм сменял преди 1500км.
    Като я закача на компа ми показва, голямо разминаване в температурите. Като се има предвид, че не ври течността съм склонен да вярвам на ЕКУ-то, а не на уреда на таблото. Свалях конзола, чистих клеми и няма оправия. Дразнещо е знам, обаче явно ще бъде така. Стъпка и толкова.
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

Page 5 of 8 FirstFirst ... 34567 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •