Page 1 of 8 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 108

Thread: Колебаеща се стрелка на показателя на температурата?

  1. #1

    Default Колебаеща се стрелка на показателя на температурата?

    Вчера като отивах и днеска като се прибирах от Търново забелязах, че стрелката където показва градусите на двигателя играе нагоре на долу много бързо, след малко после се оправя и се закотвя по средата на 80 и 90 градуса. Всичко това става на загрял двигател.

    Някой има ли представа на какво се дължи това колебание на стрелката?
    Without heart we would be mere machines

  2. #2

    Default

    Щото датчика ти показва реална температура в реално време не като немските които им стои стрелката на 90 и не мърда а всъщност не е така така че споко нямаш проблем!

  3. #3
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Ако се движи рязко и бързо - имаш контактен проблем
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    33

    Default

    След като смених термостата преди 3 години и при мен заковаваше на 90 без да мърда.
    От месец като загрее до 90, я виждам да пада до 70 и обратно в рамките на 2-3 минути.
    Това проблем ли е?
    Romeo 147, TS 1,6 2001

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    Ако се движи рязко и бързо - имаш контактен проблем

    Опиши какъв е точно този контактен проблем.

    И как мога да го отстраня?
    Without heart we would be mere machines

  6. #6
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by kudev View Post
    Опиши какъв е точно този контактен проблем.

    И как мога да го отстраня?
    Ако стрелката ти играе бързо или трепти може да е в самия дисплей. Иначе куплунга на датчика, куплунзите на дисплея и всички такива до него
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    Ако стрелката ти играе бързо или трепти може да е в самия дисплей. Иначе куплунга на датчика, куплунзите на дисплея и всички такива до него
    Ами точно така играе бързо както каза ти, трябва да разглобя таблото да ги видя тези клупонзи така ли?
    Without heart we would be mere machines

  8. #8
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by kudev View Post
    Ами точно така играе бързо както каза ти, трябва да разглобя таблото да ги видя тези клупонзи така ли?
    Да, но може да е и електрониката на самия дисплей
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  9. #9

    Default

    пак ти казвеам нормално е знам за какво говориш щото имам същатата кола, Нощен ездач спри малко

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    пак ти казвеам нормално е знам за какво говориш щото имам същатата кола, Нощен ездач спри малко
    Живко а нормално ли е примерно да качва в задръстване до 100градуса и малко,след което като се пусне перката всичко си идва на 90 това го прави само в задръстване.Все си мисля,че при тия градуси маслото ми ще стане на пастет
    156/2.0 Selespeed - Alfa Romeo 156 2.5 v6 24v --> http://vbox7.com/play:m1d6507527

  11. #11
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Quote Originally Posted by JoRiX View Post
    Живко а нормално ли е примерно да качва в задръстване до 100градуса и малко,след което като се пусне перката всичко си идва на 90 това го прави само в задръстване.Все си мисля,че при тия градуси маслото ми ще стане на пастет
    Защо да не е нормално? Предполагам говорим за лятно време? Маслото няма да стане на пастет, а на "вода"

    ---------- Post added at 19:14 ---------- Previous post was at 19:07 ----------

    Quote Originally Posted by kudev View Post
    Вчера като отивах и днеска като се прибирах от Търново забелязах, че стрелката където показва градусите на двигателя играе нагоре на долу много бързо, след малко после се оправя и се закотвя по средата на 80 и 90 градуса. Всичко това става на загрял двигател.

    Някой има ли представа на какво се дължи това колебание на стрелката?
    Колко нагоре и надолу играе? Както казва Живко е нормално да мърда, но не е нормално да пада до 50 и да качва до 90 примерно.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  12. #12

    Default

    Значи въпросната стрелка играе рязко в обхвата от 50 до средната чертичка между 90 и 130.
    После се установява към 90 градуса и след известно време пак започва да играе.

    Всичко това на загряла кола.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Clipboard01.jpg  
    Without heart we would be mere machines

  13. #13
    Старши алфист Drag0's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    786

    Default

    Quote Originally Posted by JoRiX View Post
    Живко а нормално ли е примерно да качва в задръстване до 100градуса и малко,след което като се пусне перката всичко си идва на 90 това го прави само в задръстване.Все си мисля,че при тия градуси маслото ми ще стане на пастет
    Как разбра че е 100+ градуса ? Къде ти стои стрелката ?
    Ако е чертата след 90 - много теми съм чел в този форум и винаги се спори дали това е 100 или 110 градуса.
    По принцип не е голям проблем ако си с хубаво масло , но ти май разработваше мотор и не знам какво си сипал.

    Quote Originally Posted by kudev View Post
    Значи въпросната стрелка играе рязко в обхвата от 50 до средната чертичка между 90 и 130.
    После се установява към 90 градуса и след известно време пак започва да играе.

    Всичко това на загряла кола.
    Връзваш я за лаптоп и докато ти шофираш - друг гледа. Ако температурите отчетени на компютъра не играят колкото отчетените от уреда - проблема е в уреда. Ако и на компютъра "играят" - причини много.
    Last edited by Drag0; 23-03-2012 at 19:49.
    ...

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by JoRiX View Post
    Живко а нормално ли е примерно да качва в задръстване до 100градуса и малко,след което като се пусне перката всичко си идва на 90 това го прави само в задръстване.Все си мисля,че при тия градуси маслото ми ще стане на пастет
    като си в задръстване е нормално да, но все пак виж дали датчика в купето ти показва вярно следете температурата с лаптопа, отделно проверете дали се включва 1 степен да не да ти работи само 2 степен!

  15. #15
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by kudev View Post
    Вчера като отивах и днеска като се прибирах от Търново забелязах, че стрелката където показва градусите на двигателя играе нагоре на долу много бързо, след малко после се оправя и се закотвя по средата на 80 и 90 градуса. Всичко това става на загрял двигател.

    Някой има ли представа на какво се дължи това колебание на стрелката?
    Пробвай да пръснеш с контакт спрей буксите на датчика който е на термостата ако не се оправи смени датчика и ще се оправи.
    Преди 5 години си купих датчик ЕПС за 20 кинта и след година експлоатация го смених с оригинален за 60лв оригиналния датчик фиат ланчиа (рикамби оригинали)гръм да ги удари.Бях го набедил за сутрешното палене от втория път). Преди година почна да прави парчета както описваш. Както карам на загряла кола изведнъж рязко пада под чертичката после за секунда се вдига по средата между двете чертички от време на време потреперваше и така докато боднах си старото ЕПС и работата заспа.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

Page 1 of 8 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •