Page 7 of 8 FirstFirst ... 5678 LastLast
Results 91 to 105 of 108

Thread: Колебаеща се стрелка на показателя на температурата?

  1. #91
    Лададжия milev86's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София
    Age
    37
    Posts
    262

    Default

    Да бе, в смисъл 100 градуса няма да пръсна двигателя нещо?!...маслото е на макс-а, Мотулче...
    ALFA ROMEO 147 1.9jtd 8v 2006 г.
    DAEWOO Matiz 0.8 2000 г.

    ВАЗ 21079 1990 г.

  2. #92
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by milev86 View Post
    Да бе, в смисъл 100 градуса няма да пръсна двигателя нещо?!...маслото е на макс-а, Мотулче...
    Естествено че не,тва да не е ФВ като види 100 градуса и да си повдига главата.............тва е италианкси мотор а те всичките са конструирани да работят на високи температури заради жегите в южна Италия............
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  3. #93
    Старши алфист Drag0's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    786

    Default

    Quote Originally Posted by milev86 View Post
    1. Липсващи ламели на водния радиатор - основно - точно зад вентилатора.
    2. Работеща 2-ра степен на вентилатора, но не и първа.
    3. Мръсотия между воден и климатичен радиатор
    1. Как искаш да охлажда ефективно като липсват ламели.
    2. За това няма как да си сигурен. И аз си мислех , че включва само 2ра степен защото ми се струваше силен шума, но се оказа че и 1ва и 2ра работят - пробвах ги с FiatEcuScan.
    3. Ако беше това нямаше да ти работи климатика защото компресора щеше да включва и изключва постоянно.

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Вие на колко градуса искате да ви работят колите при 40 градуса навън,при тези жеги е напълно нормално да стига ТС-а до 100 гр.Иначе ако имате проблем в перките си ги оправете.............
    Моята при 40 и при минус 20 си стои на 92-95. Гледано на компютър, по уреди и с външен термометър. И при това 2та цилиндъра в повече от T.S. генерират повече топлина а радиатора е същият като на 2.0 Т.S.

    И аз съм на мнение че от 100 градуса няма да им стане нищо на 'талянските мАтори , но все пак е хубаво колите да имат не запушени радиатори със здрави ламели, антифриза и термостата да са сменяни някога...
    ...

  4. #94
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Drag0 View Post
    1. Как искаш да охлажда ефективно като липсват ламели.
    2. За това няма как да си сигурен. И аз си мислех , че включва само 2ра степен защото ми се струваше силен шума, но се оказа че и 1ва и 2ра работят - пробвах ги с FiatEcuScan.
    3. Ако беше това нямаше да ти работи климатика защото компресора щеше да включва и изключва постоянно.


    Моята при 40 и при минус 20 си стои на 92-95. Гледано на компютър, по уреди и с външен термометър. И при това 2та цилиндъра в повече от T.S. генерират повече топлина а радиатора е същият като на 2.0 Т.S.

    И аз съм на мнение че от 100 градуса няма да им стане нищо на 'талянските мАтори , но все пак е хубаво колите да имат не запушени радиатори със здрави ламели, антифриза и термостата да са сменяни някога...
    И викаш и на компа и на термометъра и на уреда,навсякъде еднаква температура-сори пич ама е невъзможно щом седи на 95 гр. та тя не пуска перка никога таз кола бре,щом не стига 97 градуса.........................


    П.С.Ей научете един път завинаги,италианките греят повечеко,обясних вече защо,стига сте се вталясвали-олеле колата ми загря да 100 гр.,явно не сте карали достатъчно италианки за да им знаете табиетите.Повечето пускат перките на първа степен на 97 гр.,дори и ЖТД-а
    Last edited by Mury; 13-07-2012 at 07:28.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  5. #95
    ЕнтЕлЕгЕнтЕн Алфист mmitaka83's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Location
    Варна
    Posts
    108

    Default

    Quote Originally Posted by mmitaka83 View Post
    Мъри, колкото и да съм съгласен с тебе, това за магистрала хич не е нормално. Днес се надявам да открием причината. Ще пиша после
    ----------------------
    156 SW 1.8TS 07.2001
    Fiat Tipo 1.4Mi
    ----------------------

  6. #96
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    2,238

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    П.С.Ей научете един път завинаги,италианките греят повечеко,обясних вече защо,стига сте се вталясвали-олеле колата ми загря да 100 гр.,явно не сте карали достатъчно италианки за да им знаете табиетите.Повечето пускат перките на първа степен на 97 гр.,дори и ЖТД-а
    Изключително компетентно мнение на голям познавач
    Във възторг съм.


    Това е ненормална температура. Като гледам снимките си е над 100 градуса отвсякъде.
    Аз имам същия проблем и ще ходя да се опитвам да го лекуват.
    И се чудя на глупостите, които пишеш.
    Как моята кола 5 години при яки жеги и ръчкане спеше на 90 гр., а тази година минах чертата след 100 гр. /извънградско/
    Преди е работела не като италианка ли?
    Last edited by Susscrofa; 13-07-2012 at 10:03.

  7. #97
    Лададжия milev86's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София
    Age
    37
    Posts
    262

    Default

    На стария реостат ми беше изчезнало зеленото покритие и за това не пускаше 1 степен. Сега със сменен реостат ми вдига максимум на 95 градуса и връща. Дори сега държи на 91-2 градуса, като я карах снощи. Май има ефект от тая първа степен...
    ALFA ROMEO 147 1.9jtd 8v 2006 г.
    DAEWOO Matiz 0.8 2000 г.

    ВАЗ 21079 1990 г.

  8. #98
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by milev86 View Post
    На стария реостат ми беше изчезнало зеленото покритие и за това не пускаше 1 степен. Сега със сменен реостат ми вдига максимум на 95 градуса и връща. Дори сега държи на 91-2 градуса, като я карах снощи. Май има ефект от тая първа степен...
    Тя затова я има тази първа степен.
    Моите коли в жегата държат 92гр. без климатроник, с климатроник моята пада още, че съм с два вентилатора.
    Това, че италианките греят повече - може, ама женските (макар, че са труп в леглото). Не и колите, ако са в ред!!!

    ---------- Post added at 12:25 ---------- Previous post was at 12:24 ----------

    Quote Originally Posted by mmitaka83 View Post
    Мъри, колкото и да съм съгласен с тебе, това за магистрала хич не е нормално. Днес се надявам да открием причината. Ще пиша после
    Батко, до неделя съм в Приморско. Разходи се да ти намеря проблема
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  9. #99
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    моЙта изобщо не ще да стопли...лол.....
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  10. #100
    Лададжия milev86's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София
    Age
    37
    Posts
    262

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    Тя затова я има тази първа степен...
    Да де, то е ясно` ама не ми е ясно къде е логиката, като така или иначе включва втора степен и каквото трябва да охлажда си охлажда. Защо е необходима първа степен, просто ми е интересно, ако може някой да ми обясни логиката на първа степен, за това колата да не вдига 100 градуса, при положение, че втора се включва на 95 градуса и тя отговаря така или иначе, за това колата да стои между 90-95 градуса. Сори, на някой може да му се стори тъп въпроса, но ме интересува какво се случва. Както и никога не мога да си обясня, защо на климатик колата пече повече, като вентилатора е винаги включен на втора степен и духа яко и въпреки това пече...
    Благодаря на обяснилия...
    ALFA ROMEO 147 1.9jtd 8v 2006 г.
    DAEWOO Matiz 0.8 2000 г.

    ВАЗ 21079 1990 г.

  11. #101
    ЕнтЕлЕгЕнтЕн Алфист mmitaka83's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Location
    Варна
    Posts
    108

    Default



    И така, ето това изкочи от греещата италянка.
    Сега с новия радиатор за около 5 км. градско (варненско) на клима стрелката си беше забита по средата преди 90. Такоа чудо досега не е имало. Дано и магистрално да са наред нещата, но това ще се разбере другата седмица.

    Благодарности на колегата от форума който свърши тая работа

    ---------- Post added at 13:31 ---------- Previous post was at 13:28 ----------

    ---------- Post added at 13:45 ---------- Previous post was at 13:44 ----------

    Quote Originally Posted by milev86 View Post
    Както и никога не мога да си обясня, защо на климатик колата пече повече, като вентилатора е винаги включен на втора степен и духа яко и въпреки това пече...
    Благодаря на обяснилия...
    Колега обърни внимание, че водния е между климатичния и перката. А сега познай цялата жега от купето като изкочи на климатичния радиатор, перката я дръпне и от къде минава и какво загрява. Като е напечена хубаво колата пусни климата и пипни после радиатора му за да ти се изясни.
    А и да знаеш че 2-ра скорост не включва на 95, а на около 102 градуса.
    Last edited by mmitaka83; 13-07-2012 at 15:28.
    ----------------------
    156 SW 1.8TS 07.2001
    Fiat Tipo 1.4Mi
    ----------------------

  12. #102
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Първата степен е да не се стига до втората (която е един вид аварийната да кажем) и да държи двигателя в един температурен режим, който е нормален за него.
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  13. #103
    Младши алфист
    Join Date
    May 2012
    Location
    Шумен
    Posts
    21

    Default

    Както и очаквах при мен проблема с температурата се разреши с "нови" уреди благодарение на колега от форума. Отново има леко отклонение спрямо показанията на стрелката и тези на Еку-то, но са в границите на разумното. Онези стойности клонящи към ужасяващите 130 градуса вече са в миналото. (Дано там и да си останат )
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  14. #104
    ЕнтЕлЕгЕнтЕн Алфист mmitaka83's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Location
    Варна
    Posts
    108

    Default

    Quote Originally Posted by paunofff View Post
    Както и очаквах при мен проблема с температурата се разреши с "нови" уреди благодарение на колега от форума. Отново има леко отклонение спрямо показанията на стрелката и тези на Еку-то, но са в границите на разумното. Онези стойности клонящи към ужасяващите 130 градуса вече са в миналото. (Дано там и да си останат )
    Еее, днес само хубави новини в тая тема. След толкова дни размисли и страсти нещата взеха да си идват на мястото.
    ----------------------
    156 SW 1.8TS 07.2001
    Fiat Tipo 1.4Mi
    ----------------------

  15. #105
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by mmitaka83 View Post
    Мъри, колкото и да съм съгласен с тебе, това за магистрала хич не е нормално. Днес се надявам да открием причината. Ще пиша после
    Това са не повече от 105 градуса на компа обаче,инче видях че си открил проблема................

    ---------- Post added at 16:38 ---------- Previous post was at 16:38 ----------

    Quote Originally Posted by paunofff View Post
    Както и очаквах при мен проблема с температурата се разреши с "нови" уреди благодарение на колега от форума. Отново има леко отклонение спрямо показанията на стрелката и тези на Еку-то, но са в границите на разумното. Онези стойности клонящи към ужасяващите 130 градуса вече са в миналото. (Дано там и да си останат )
    Аз като говоря не приказвам

    ---------- Post added at 16:42 ---------- Previous post was at 16:38 ----------

    Quote Originally Posted by Susscrofa View Post
    Изключително компетентно мнение на голям познавач
    Във възторг съм.


    Това е ненормална температура. Като гледам снимките си е над 100 градуса отвсякъде.
    Аз имам същия проблем и ще ходя да се опитвам да го лекуват.
    И се чудя на глупостите, които пишеш.
    Как моята кола 5 години при яки жеги и ръчкане спеше на 90 гр., а тази година минах чертата след 100 гр. /извънградско/
    Преди е работела не като италианка ли?
    Нужно ли е да ви вадя информация да четете............почти всички модерни автомибили,разбирай след 2000 г. са направени по един и същи начин, а именно температурата варира м/у 80 и 100 гр. а на уреда седи 90,това е направено само и единствено да не се шашкат потребителите Сега разбра ли,че дори и да ти седи на 90 уреда,не значи че колата не е 100 гр.,ма ти си умен,обясни си го сам....................
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

Page 7 of 8 FirstFirst ... 5678 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •