Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 83

Thread: GTV/SPIDER тампони, носачи, окачване..

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    70

    Default GTV/SPIDER тампони, носачи, окачване..

    В името на общноста и притиснат финансово реших да експериментирам със задното окачване.. понеже не ми се дават над 1000 лв за ново задно окачване издирих майсторите за които легендата говори че въстановили задното окачване и по-точно сменили втулките на носачите на едно ГТВ от Банско.
    И о,чудо стана!!!
    Направиха го супер бързо, използваните части са от мерцедес след 1мм престъргване, а цената е 330 лв НО... в нея ми влиза 5л селения голд,маслен и въздушен филтър,задни накладки,раздвижване на спирачни апарати.. което ще рече че самото окачване се е вързало максимум 200 лв.. та за скромните 200 лв колата вози като нова..
    Нещо много важно!!!Оказва се че когато ГТВ-то тропа или скърца отзад то металните повърхности не само че се трият една в друга ами по-лошо.. едната РЕЖЕ другата.. не ми се обяснява по-подробно но при мен прореза беше станал около 50% от площта така че чуете ли странни звуци отзад ... 0888 316 433 Кирил се казва човека и се намира до стадион Герена
    GTV 2.0 TS - dead
    156 2.4 JTD - dead
    147 1.6 TS - dead
    BMW 520 E39 - live

  2. #2
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Sofia
    Posts
    96

    Default

    Да се похваля рециклираха ми тампоните на задното окачване срещу 240лв без труда. Вътрешните тампони не ги знам какви са, но майстора май каза голф2 със някаква втулка дето е правена на стругар, външните унибал от мерцедес. Доволен съм, но се оказа че и амортисьорите са за смяна, така че може ако някой е сменял да сподели, марки цени.....
    Мерси предварително
    EX:Alfa 145 1.3ie Boxer 90 hp 95' ,Alfa 145 1.3 8v Boxer 90 hp 96' - red ,Alfa GTV 2.0 16V 150 hp 96' ,Alfa 145 1.3 8v boxer - black, Alfa 33 1.7ie Sport Wagon 110 hp 92' -

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Русе
    Posts
    38

    Default

    Здравеите,моля да ме насочите към сервиз в Русе,където могат да ми подменят тампоните и втулките на задните носачи.Неискам да подменям целите носачи.Благодаряви предварително.Колата ми е ГТВ.

  4. #4
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    Я кажете какво Ви е мнението да сложа ли Пауърфлекс (оригиналните номера и то точно на пауърфлекс) на цялата задница на ГТВ-то.
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  5. #5

    Default

    Категорично - ДА!

  6. #6
    Master of Puppets mochko1's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Разград, London
    Age
    38
    Posts
    983

    Default

    Унибалите не са ли по добро решение?
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Fiat Bravo II 1.4 90hp

    Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another!

  7. #7
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Quote Originally Posted by BatVas View Post
    Я кажете какво Ви е мнението да сложа ли Пауърфлекс (оригиналните номера и то точно на пауърфлекс) на цялата задница на ГТВ-то.
    Ти пък сподели от къде ще ги закупиш

  8. #8

    Exclamation

    колеги в пловдив има кои да прави задното окачване на гтв без да се приправя нищо и за малко пари ЗА ПОВЕЦЕ ИМФО. НА СКАИПА МИ ROKI_181

  9. #9
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Задницата със всички унибали за под 500-550лв никакъв шанс

  10. #10

    Default

    Здравейте,
    на мен ми донесоха от Англия такива втулки за по 70 пауда комплекта( вътрешна и външна втулка). Преди месец ги смених и нямам проблеми за сега. Преди това на старите им избивах вътрешните целиндри и ги давах на стругар да направи нови малко по- дебели и ги набивах отново. Държаха по 3-4 месеца. Английския сайт не мога да се сета.

  11. #11

    Default

    колеги колко горе долу струва задния шарнир на гтв-то на малкия носач,където се хваща амортесиора

  12. #12
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Quote Originally Posted by tedo_credo View Post
    колеги колко горе долу струва задния шарнир на гтв-то на малкия носач,където се хваща амортесиора
    Я пак?

  13. #13
    Запален алфист Jorkkoo's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Варна
    Age
    35
    Posts
    173

    Default

    Ами без пари е ... Защото не съществува там шарнир. Потърси го на друго място. (Жокер: Горния носач)
    ex. Alfa Romeo GTV 2.0 TS 110kW 98' LUSSO The SiLver BuLLeT

  14. #14
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    варна
    Posts
    85

    Default скърцане...

    Колеги,от снощи ми "заскърца" нещо от към предноято ляво ...колело ,като спра колата и със сила натисна калника докато я клатя скърца доста.Какво според вас му е дошъл реда...? пак пари..ех...

  15. #15
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Quote Originally Posted by asennikolov84 View Post
    Колеги,от снощи ми "заскърца" нещо от към предноято ляво ...колело ,като спра колата и със сила натисна калника докато я клатя скърца доста.Какво според вас му е дошъл реда...? пак пари..ех...
    Ами...може да е тампон на макферсона...пробвай да го смажеш....де да знам те приньипно трудно се предават

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •