Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 83

Thread: GTV/SPIDER тампони, носачи, окачване..

  1. #16

    Default

    някой да е сменял задни Амортисьори???? цени/марка????
    В ТиН ми предлагат Италиянски ДАНТО (така чух) за 120лв бройката, обаче нямали гаранция никва....
    Alfa Romeo Spider 2.0 16V Twin Spark 155hp '00 Lusso

  2. #17
    Старши алфист leshoiad's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Стара Загора
    Age
    47
    Posts
    622

    Default

    И аз натам съм тръгнал.
    "Свини! Вечно ли искате да живеете?!" Фридрих Велики — 1757 г.


  3. #18

    Default

    Quote Originally Posted by leshoiad
    Такаааа и аз да се включа в тая тема. Значи вчера подмених следните неща. Задни биаледки, и тампони на задния длен носач без средния дето е хванат амортизатора на него. Та е ето първ цените. Външния тампон на носача, дето е хванат за блока - 17,50лв единия (не можахме да се разберем с продавача но на мерцедес, ягуар и алфа тези тампони са едно към едно), вътрешен тампон дето е хванат за моста не можах да го намеря и за това купих с по малък външен радиус 4,20лв , отидох при стругар направи ми втулка го набих така, стана перфектно. Биалетите ги направих на същия стругар (той направи направо нви) - 40лв двете.Цялата работа ми излезе 85лв. Първи впечатления - спря ми тропането и хлопането, колата се държи много по добре и стабилно на пътя, въобще супер. Ще я покарам така и след време пак ше споделя впечатления. С такъв ремонт (повече лутане и хойкане е ама.....) си спестих около 640лв ЩОТО биалетата на магазина струва 70 лева ЕДНАТА, а тампони за долен заден носач се предлагат само в кмплект с носача и се внася само от официалните представители, демек няма не оригинално и струва 305лв единия. дано с тези моии писания да помогна на някой и да са полезни за други. Ако някой желае и има такива проблеми от Стара загора съм да се обади и ше действаме по майсторчетата. Телефона ми е 0886402189-Георги.
    колега това е много хубава новина а знае6 ли от какав мерцедес са тампоните които си ползвал
    GTV-power

  4. #19

    Default

    та да напиша и аз моите перипетии по колата.
    От доста време забелязвам странен шум при неравности на пътя - нещо като търкане на гумата в подкалника отзад. но не би! заминали са ми втулките на задното окачване точно една година след предишния ремонт и възстановяването им при Жан (мамка му и прасе!).
    Реших да проверя при гореспоменатия Кирил как стоят нещата. пича излезе много точен. прегледа колата и си каза всичко както си е. всички втулки са заминали. поръча ги пред мен унибау втулките. цената е около 500 лв с труда и материалите. казах му да ми смени и външните карета отпред защото пак тропат. тук искам да отворя голяяяяяяяма скоба. някой може да ме анатемоса за думите ми, но според мен Румен от бившия форумен сервиз никак не се справи. правих си предницата при него преди около 6 месеца - всички карета и т.н. Първо младежа ми каза едно вътрешно каре тропа. после станаха 2, след това се оказа че и външните били за смяна. до тук добре! няма лошо случва се. ОБАЧЕ, същия Румен ми заяви че моето ГТВ е с полуоски от Фиат Брава ХГТ и външните карета не се сменят а се сменя цялата полуоска. той препоръча рециклиране. кой съм аз да споря. направихме го. платих му 300 лв за работа и части. 2 пъти му връщах колата да я дооправя защото пак си тропаше. и след 6 месеца всичко на ново. изведнъж обаче се оказва че външни карета си има и си се сменят. как стана това?!?! незнам. мутация сигурно! както и да е. резултата е ремонт на задно окачване, карета отпред и нови накладки отзад - 880 лв. дееба тоя живот дееба!

  5. #20
    Старши алфист leshoiad's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Стара Загора
    Age
    47
    Posts
    622

    Default

    Ебати шибаната простотия.
    "Свини! Вечно ли искате да живеете?!" Фридрих Велики — 1757 г.


  6. #21

    Default

    От Кирил, майстора при Подуяне би трябвало да останеш много доволен...поне аз съм. Моята задница там е рпавена цялата и беше по-малко пари даже......може да има лека корекция нагоре в цената на труда предполагам. 10'000км засега и да чукна на дърво е ок всичко....
    Кофти за Румен....аз го харесвам момчето и досега нямам проблеми при него..ама...е късмет....баси...
    Каретата си се сменят та пеят.....жалко, че така е станало...

    Всичко ще се оправи....живи здрави да сме само!!!
    Стискам палци и не се ядосвай.....се пак и нашите пътища са едниииииии....
    Alfa Romeo Spider 2.0 16V Twin Spark 155hp '00 Lusso

  7. #22

    Default

    Днес си взех колата от боядисване и успях да я покарам за по-дълго с новите втулки. На първо четене е много добре! возията е стегната, но обира вибрациите на по-малките неравности. разликата е огромна! на мен ми излезе 500 лв с работата цялата операция. хората са много свестни и отговорни!

  8. #23

    Default

    Раздвам се и стискам палци така да е за дълго!!!
    Бронята е супер станала!!!
    Alfa Romeo Spider 2.0 16V Twin Spark 155hp '00 Lusso

  9. #24
    Загаснал алфист BAS_SEEKER's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Posts
    86

    Default .

    и аз ходих при тези хора на герена. отзад слагат унибау втулки някакви по 40 лв едната те са 8 със работата казаха 500лв само за отзад. за отпред трябвало нови носачи по 78лв/бр. с работата 200лв. та така срещу скромната цена от 700 лв ще си оправя окачването в началото на следващата седмица и аз ще споделя как е
    MG ZR160 03' - настоящата
    145 2.0 TD 97' - бившата
    GTV 2.0 16V 97' - по-бившата
    SPL Fan

  10. #25
    Загаснал алфист BAS_SEEKER's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Posts
    86

    Default

    предно носачи с биалетки 230 лв с работата цял ден и сега не тропа и вози перфектно
    MG ZR160 03' - настоящата
    145 2.0 TD 97' - бившата
    GTV 2.0 16V 97' - по-бившата
    SPL Fan

  11. #26
    Запален алфист Magiosnika's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    София
    Posts
    135

    Default в

    Въпрос - що не го знам аз тоя Кирил от Герена, след като и аз съм до герена ааа, кажете къде точно му е сервиза да не звъня напразно?

  12. #27

    Default

    хора кажете от какви коли втулки стават за задните носачи на gtvто смятам сам да си ги направя
    GTV 2.0

  13. #28
    Запален алфист Jorkkoo's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Варна
    Age
    35
    Posts
    173

    Default

    Тъкмо и аз щях да пускам такава тема ама някой ме е изпреварил Днес беше нарочена да и разглобя д..ето,но времето е ужасно пък нямам гараж Време и е че похлопва ... тампоните на долния носач (кокъла), които са хванати към моста направо са се отделили от втуллката и самия носач опира на моста
    ex. Alfa Romeo GTV 2.0 TS 110kW 98' LUSSO The SiLver BuLLeT

  14. #29

    Default

    братле колата се разглабя за миг стига да намеря правилните втулки сладка игра амаа!
    GTV 2.0

  15. #30
    Запален алфист Jorkkoo's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Варна
    Age
    35
    Posts
    173

    Default

    ами да 6 болта се развиват направихме операцията с баща ми за 20 мин. понамокрихме се хубаво и така сега ГТВ-то си седи пред блока с джантите на пружини само и великото търсене започва. Да видим кога ще я сглобя че утре неделя магазините не работят ;(
    ex. Alfa Romeo GTV 2.0 TS 110kW 98' LUSSO The SiLver BuLLeT

Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •