Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 59

Thread: пуши като трабант по баирите....

  1. #31
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    Сега ако се кара по агресивно и още повече с глупаво масло даже тоя разход е малък
    +1.

  2. #32
    Запален алфист alex052's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    софия
    Posts
    390

    Default

    тази или следащата седмица ще се разходя до сервиз и ще пиша какъв е резила.Ползвам услугите на един от форумните сервизи описани е раздел платени обяви,негативнитв мнения за тях не са повече от едно две,не мисля че проблема е пишман майстори/е винаги може да се орезилят/Ако има още свежи идеи моля споделете.Благодаря за съдействието.
    Няма невъзможни неща,просто има недостатъчно финансиране.
    156 1,8ТS-99 ......
    EX
    159 1,9 JTD-08

  3. #33
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by nikolaaaay View Post
    Няма гаранция, че е същото като при теб. На мен колата ми харчеше 1 л. за 5000 км. когата я взех. Това беше преди... 5 години и 80к км. Оказа се, че онзи преди мен за 5 години и 66 к км. е сменил маслото 3 пъти. Единия път забравил да го смени 2 години и нещо и 25 к км.
    След редовна смяна на 10 к км. колата свали разхода на под 0,5 л/10к км. без да съм правил нищо. Даже и маслената вентилация не съм пипал.
    По съвети от форума на принципа и "аз бях така" досега трябваше да съм сменил дебитомера, ламбда сондите, катализаторите, МПХ, рейката и други. Всичките тия неща не съм ги сменил и няма нужда, защото проблемите, които съм имал не са били сврзани с тях. Моят съвет е, че при проблем се ходи на доказано добър сервиз, а при по-сериозни проблеми и на два сервиза и едва тогава се пристъпва към смяна на части.
    Да, ама при мен не беше така. И гъсто масло сипах и пак трепех и гаргите по пътя зад мен. Колкото до останалите неща - ще видиш, че аз съм най-оплювания тук, защото първо пиша ефектна диагностика, а не смяна след смяна, докато евентуално проблемът изчезне

    ---------- Post added at 08:03 ---------- Previous post was at 08:00 ----------

    Quote Originally Posted by alex052 View Post
    тази или следащата седмица ще се разходя до сервиз и ще пиша какъв е резила.Ползвам услугите на един от форумните сервизи описани е раздел платени обяви,негативнитв мнения за тях не са повече от едно две,не мисля че проблема е пишман майстори/е винаги може да се орезилят/Ако има още свежи идеи моля споделете.Благодаря за съдействието.
    Обади ми се да пием по бира и да видя какво става и ти споделя патилата с моята. Само ще ти кажа - ако можеш, тресни колата на тези, дето са ти я правили за да си я оправят. Аз не можах, ама не съм ги забравил - който чуе за сервиз на ул."Панагюрище" 35-37 в Сф. да бяга от там. А ако има бомба - първо да я заложи
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  4. #34

    Default

    Quote Originally Posted by _power_ View Post
    +1.
    абе тей мислим само ние пък ние не разбираме

  5. #35
    Старши алфист i.ganchev.ganchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Варна
    Age
    39
    Posts
    649

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    абе човека е правил ремонт вече, нали и ви казва! Литър до смяна не е болка за умиране при бензин!
    Литър до смяна е нормален разход. При средни показания на производителя от 100 гр. на 1000 км.
    Има значение и стила на каране, както и какво е маслото!
    Според мен по-скоро е това с картерната вентилация.
    Lancia Delta 1.6 i.e - ex
    Alfa Romeo 156 2.0 TS

    рейтинг фотографов

  6. #36
    Запален алфист scarface's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    софия
    Age
    48
    Posts
    131

    Default

    Според мен е маслото ако е на повечко километри и не се знае дали не си попаднал на някое менте,по добре го смени на 99%е от него ,знам че миналата година го прави ремонта така че не вярвам да е от мотора проблема.
    alfa 164turbo s4
    части втора употреба за алфа всичко за 156
    http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=45563
    0888556609 Коко Алексиев

  7. #37
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Точно виктор реинц не му препоръчвай (специално за гумичките). Тествал съм почти всички марки гумички за този мотор. Включително и оригиналните които идват с дата на производство преди 5 години.
    За гумичките подкрепям с две ръце след ревизия колата гореше масло по 3л за 10к км от16- 12 гумички не биваха и клапаните падаха свободно.
    А колегата дето твърди че TS с литър и половина разход за 10к км бил за ремонт предлагам да напусне форума и да замълчи навеки.
    Не веджъш е коментиран разхода на масло на мотора. Има колега с нов двигател (нов изцяло не сменени сегменти или по добрия вариянт с бутала и шлайф) той е споделял че при скорост около 160-180 за 1000км разхода на масло е стигал до към 0,3-0,4 л.
    Не виждам нищо ненормално ТС да гори масло около литър да не говорим че марката масло е от голямо значение. Но много влияе и стила на каране.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  8. #38
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Ам да си купиш от АутоИталия оригинални, да ги сложиш и още със слагането и клапана пада долу? К'во става тука си викаш а?

    За мен Payen влизат най-стегнато от всичко къде съм виждал. Не знам споменах ли го преди, но пак да се повторя.

    Ти какво си сложил сега?
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  9. #39
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    абе тей мислим само ние пък ние не разбираме
    Аз ако споделя разхода на масло на седичито..при мъжко каране..ще има изказвания че колата е тотал..пък си е екстра вече много години... Алфата и тя похапва при злобене.. Аз не разбирах изобщо и коли не карам...бих единствено посъветвал автора да направи една промивка на мотора и да сложи хубаво според спесификацийте масълце

  10. #40

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev View Post
    А колегата дето твърди че TS с литър и половина разход за 10к км бил за ремонт предлагам да напусне форума и да замълчи навеки.
    и аз това им го казвам, че 1,5 нищо и няма на колата и да си кара, но да погледне картерните и евентуално гумичките след това...

  11. #41
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    и аз това им го казвам, че 1,5 нищо и няма на колата и да си кара, но да погледне картерните и евентуално гумичките след това...
    Стига де, стегни се. Моята след ремонта първо баща ми я поразработи, а след това аз я взех за няколко дни. Бая я настъпих, маслото си седеше на макс. Ако колегата ми се обади да го заведа да му я оправят ще ти снимам клип как му клопат буталата ... след форумния ни сервиз
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  12. #42
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    около литър литър и половина за 8-9 к км. - двигател за ремонт. И аз бях така. Излезна ми около 850лв. с труда, но сега е пушка. Хубави сегменти, гумички, биели, шлайфане на глава, почистване на повдигачи, хубава гарнитура, 300лв. труд
    Ама ти страхотно хубав ремонт си направил!


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #43
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Ама ти страхотно хубав ремонт си направил!
    Колата е на баща ми, а аз или правя или разкарвам. Важното е, че сега върви, не харчи масло и бащата е доволен. И този път не се доверих на никой докато е ремонтираха. Научих си урока
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  14. #44
    Старши алфист i.ganchev.ganchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Варна
    Age
    39
    Posts
    649

    Default

    Незнам колко е нормалния разход на ТС, ама на мен за 7000 км. ми изгори към 250-300 гр. Почти всяко потегляне ми е в лютеницата и много много не я жаля, на магистрали под 160 почти не падам. Маслото е селения рейсинг.
    Така че щом един туин спарк може да гори и малко масло, значи да гори много не би трябвало да е нормално според мен.
    Незнам пак, първа такава кола ми е, ама си мисля че разход по-голям от 2 литра на 10 К км. си е по-висок от нормалното

    П.П. разбира се говоря за масло предписано от производителя и за нормален човек зад волана.
    Last edited by i.ganchev.ganchev; 26-03-2012 at 22:08.
    Lancia Delta 1.6 i.e - ex
    Alfa Romeo 156 2.0 TS

    рейтинг фотографов

  15. #45
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by i.ganchev.ganchev View Post
    Незнам колко е нормалния разход на ТС, ама на мен за 7000 км. ми изгори към 250-300 гр. Почти всяко потегляне ми е в лютеницата и много много не я жаля, на магистрали под 160 почти не падам. Маслото е селения рейсинг.
    Така че щом един туин спарк може да гори и малко масло, значи да гори много не би трябвало да е нормално според мен.
    Незнам пак, първа такава кола ми е, ама си мисля че разход по-голям от 2 литра на 10 К км. си е по-висок от нормалното
    Я не влизай в лютеницата да видиш как ще ти падне разхода. А и вече явно са ти поостарели гумичките
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •