Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 27 of 27

Thread: Багажника не се отваря от дистанционното!?

  1. #16

    Default

    Quote Originally Posted by tweety View Post
    Няма как да са четки защото няма моторче. Механизма за отключване е чрез електромагнитно реле. Свалете кората и самата ключалка. Към нея има прикрепени 2 метални пръчки. Едната е да отключи при механичното завъртане на ключа а другата идва от електромагнитното реле. Свалето го и него. То се намира на около 10 см в ляво от ключалката и едната пръчка води към него. Релето е с една пружина. При задействане пружината се свива и издърпва металната пръчка. Проверете на празен ход дали работи релето. При мен се беше откачило релето от захващането и при задействане от ключа то цъкаше но нямаше опората за да издърпа пръчката да отключи. Ако не работи самото реле на празен ход- повредата е ясна, а ако работи проверете хубаво механичните части дали всичко е захванато на мястото си.
    .
    Явно при мен е нещо такова свързано с механиката -току-що се връщам от гаража и установих, че ел.връзките са добре, защото при механично движение на ръка с ключа релето в таблото чука.
    Другият вариант е напрежението на токовете в колата да е по-ниско и да няма сила да се избута механизмите.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  2. #17
    Вечно търсещ красота! Ass's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Търговище
    Age
    54
    Posts
    262

    Default

    Quote Originally Posted by old alfist View Post
    .
    Явно при мен е нещо такова свързано с механиката -току-що се връщам от гаража и установих, че ел.връзките са добре, защото при механично движение на ръка с ключа релето в таблото чука.
    Другият вариант е напрежението на токовете в колата да е по-ниско и да няма сила да се избута механизмите.
    Точно така се получава когато проводника е почнал де се къса и е останал на едно - две влакна!
    Alfa 155 1.8 92g. - Винаги в сърцето ми.
    Alfa 166 2.0 T.S. 2000g. - Перфектната кола!
    "If the sun refused to shine, I would still be loving you.
    When mountains crumble to the sea, there will still be you and me."

  3. #18
    Алфист, не алфаджия andro88's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Sofia, Brussels
    Age
    35
    Posts
    615

    Default

    Quote Originally Posted by Доко View Post
    И аз залагам на снопа кабели между капака и багажника.
    При мен направи друг номер, при включване на задна се отваряше багажника, оказа се, че 3-4 от кабелите в сноп между багажника и капака са се удървили, начупили изолацията и дали на късо.
    И при мен беше така, само дето се получаваше цветомузика всеки път като си пусна светлините, а като си отворя багажника светваха светлините за задна.
    Skoda Superb II 2.0TDI Laurin&Klement EX-Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99 Edizione Sportiva EX-Volvo S80 2.5D Summum

    EX-Alfa Romeo 33 1.3 Boxer

  4. #19
    н'ема такова зло!!! security999's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Плевен
    Age
    48
    Posts
    31

    Default

    Quote Originally Posted by Доко View Post
    И аз залагам на снопа кабели между капака и багажника.
    При мен направи друг номер, при включване на задна се отваряше багажника, оказа се, че 3-4 от кабелите в сноп между багажника и капака са се удървили, начупили изолацията и дали на късо.
    На същото мнение съм, при мен имаше прекъснати и не добре контактуващи кабели.

  5. #20

    Default

    Колеги, вие се оказахте напълно прави за кабелите от снопа преминаващ към капака на багажника - на моята инсталация кабелчето за ключалката, което е с бял цвят излезе бъгаво.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  6. #21
    Старши алфист Vesko84's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    София, Пазарджик
    Age
    40
    Posts
    535

    Default

    На мен от днес започна да се отваря багажника сам. Като мърдам капака в различни позиции и електромагнитната ключалка си се задейства многократно. Дали пак е до кабелите, Като сваля шлаухата има допълнителна изолация и не се вижда през нея да има проблеми. Май трябва да хвана ножчето и да ги разгледам един по един.
    2003 166 3.0 V6 Distinctive, 2016 Skoda Fabia 1.2TSI DSG
    ex 33 1.5 Boxer, 155 1.8 T.S., 156 2.0 T.S., 166 2.5 V6, 159 2.4 JTDm Q-Tronic

  7. #22
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Сигурно вътре в снопа са оголени изолации и кабели опират един в друг.
    Направо режи целия сноп и го сменяй. Щом един кабел прави мизерии, със сигурност и другите са тръгнали да заминават.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #23
    Запален алфист Росен Желев's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    284

    Default

    Моя и той само чаткаше от копчето в жабката и не се отваряше в двата края има два гумени тампона на които лежи от там го регулирах и сега се отваря.
    Алфа 166 2.4 JTD

  9. #24
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Провери снопа кабели и ако е от там сменяш снопа кабели Но има вероятност ако ти се е затръшвал капака да се е разместил един пластмасов полукръг държащ ключето за ел отваряне на багажника от ключа Така че виж снопа и ако не е от него свали кората на багажника да поогледаш там
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  10. #25

    Default

    Здравейте приятели и при мен така се получи,снопчето с кабеелчетата закъсани/възстахових ги/ .Обаче не отива ток нито на бутона в жабката нито на електро магнита на капака. Най вероятно е някой гаден бушон! Но къде е той

  11. #26
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by George View Post
    Здравейте приятели и при мен така се получи,снопчето с кабеелчетата закъсани/възстахових ги/ .Обаче не отива ток нито на бутона в жабката нито на електро магнита на капака. Най вероятно е някой гаден бушон! Но къде е той
    Релето и бушонът (20 - амперов) се намират в дясната страна на багажника.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #27
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    52

    Default

    Понеже се ударих тъпо преди време и моят спря да се отваря от копчето. Когато обече наместих капака и закопчалката на машинката, дето е долу в средата, всичко си сработи нормално. Преди това само се чуваше как се опитва да отвори. Но кабелите е добре да се прегледат при всички положения.
    Alfa Romeo 166 TS

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •