Results 1 to 8 of 8

Thread: Машинки за сваляне на стъклата при отваряне на вратата

  1. #1
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,237

    Default Машинки за сваляне на стъклата при отваряне на вратата

    Въпроса ми е на колко от вас работят машинките които са на ключалките и при отворена врата свалят стъклото съвсем малко и после като се затвори я вдигат... Това е направено с целта за по-добро уплътнение на прозорците защото вратите нямат рамки... Само на дясната ми врата работи, а пък лявата ми врата леко трябва да се регулира а без такава машинка не става да се направи перфектно...
    Някой от вас знае ли какъв е проблема на тея машинки къде стоят и как може да се поправят? Знам, че май след 2ра фаза ГТВ ги монтират...?
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  2. #2
    Запален алфист SGB's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Posts
    151

    Default

    Колега сигурен ли си, че при теб така е оригинално, защото ако имам такива машинки на прозорците ще съм много щастлив човек, дори и да не работят от нещо. Не знам на Spider-a това да го има като фабрична екстра, много ме зайнтригува с този пост.

  3. #3
    започва да се пристрастява salex75's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    София-Ректората
    Posts
    53

    Default

    При BMW купе е така . но няма машинки колега , а датчик на "ключалката" тази която е на купето. Пробвай на отворена врата да го стиснеш и виж дали сработват. Когато се износи палчето , тогава отказват. Така е поне при бмв купе. Пак уточнявам ,че датчика за това е на купето - там където защипва ключалката на вратата.
    Свилен Александров 0890/907560. Вече без Легендата - Alfa 155 TS / 1,7 BEST of THE BEST

  4. #4
    Запален алфист SGB's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Posts
    151

    Default

    Стана ми интересно и се зачетох в Repair manual-a. И найстина се оказа че фабрично има такъв механизъм.
    [IMG=http://img714.imageshack.us/img714/9941/spiderwindow.jpg][/IMG]

  5. #5
    Запален алфист Jorkkoo's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Варна
    Age
    35
    Posts
    173

    Default

    Quote Originally Posted by italfen View Post
    Въпроса ми е на колко от вас работят машинките които са на ключалките и при отворена врата свалят стъклото съвсем малко и после като се затвори я вдигат... Това е направено с целта за по-добро уплътнение на прозорците защото вратите нямат рамки... Само на дясната ми врата работи, а пък лявата ми врата леко трябва да се регулира а без такава машинка не става да се направи перфектно...
    Някой от вас знае ли какъв е проблема на тея машинки къде стоят и как може да се поправят? Знам, че май след 2ра фаза ГТВ ги монтират...?
    И аз това се чудех колко малоумно е направено да не се свалят с малко прозорците, моите винаги защипваха уплътнението отгоре и много се дразнех. Моята едва ли има такава екстра, но с удоволствие бих си сложил ако намеря от някъде.
    ex. Alfa Romeo GTV 2.0 TS 110kW 98' LUSSO The SiLver BuLLeT

  6. #6
    Test Driver
    Join Date
    May 2008
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    192

    Default

    Моето никога не е работело(все пак колата я взех секън хенд),но дали го има на всички след фаза 2 както казваш или е допълнителна екстра?Спомням си,че с един приятел който има БМВ-купе това обсъждахме,как може да я няма тази екстра при положение,че и ГТВ-то няма рамка на вратата : )!
    Не е важно колко струва,важното е да е евтино.
    ALFA GTV 98'-155hp,2.0 T.Spark

  7. #7
    Запален алфист SGB's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Posts
    151

    Default

    Доколкото прочетох в alfaowner-а тази опция я има фабрично на колите пройзведени след Юни 2000та. Въпроса е може ли да се сложи на кола преди 2000та?
    Last edited by SGB; 27-03-2012 at 19:03.

  8. #8

    Default

    На колегата BATVAS ГТВ-то 3.0 V6 я има тази опция,колата е 2001год мисля,моята фаза 2 също нямаше.
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •