Results 1 to 15 of 15

Thread: Поправка на въздуховода след дебитомер-а при 8 клапановия TS на 155

  1. #1
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default Поправка на въздуховода след дебитомер-а при 8 клапановия TS на 155

    Сетих се, че имам един широк маркуч от Москвич (м-у карбуратора и въздушния филтър е )... Чудих се какво да го правя и идеята сама доиде
    Както се вижда от снимките се взима част от стария маркуч които се нанизва в новото парче, защото новия е с доста по-голямо "ф" вътрешно... (става въпрос за закрепянето му към дебитомера..)
    На последните снимки (вече сглобено на колата) се вижда и навит изолирбанд, тои е поставен само докато засъхне лепилото отдолу (а може и там да си остане завинаги)!
    Строшеното удължение се ползва за запушване на отвора за картерните газове, от години е премахната тая система ибез това!
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMGP3513.jpg   IMGP3514.jpg   IMGP3515.jpg   IMGP3516.jpg   IMGP3517.jpg  

    IMGP3518.jpg   IMGP3519.jpg   IMGP3520.jpg   IMGP3521.jpg   IMGP3522.jpg  

    IMGP3523.jpg   IMGP3524.jpg   IMGP3525.jpg   IMGP3526.jpg   IMGP3527.jpg  

    IMGP3528.jpg  
    Last edited by Furious 155; 27-03-2012 at 23:09.
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  2. #2
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Определено изглежда като сравнително добро и евтино решение. Не знам за 4 цилиндровите,но за шестака ми обадиха цена от 90лв с отстъпката за тоя маркуч нов
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  3. #3
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,632

    Default

    Quote Originally Posted by don_pepone View Post
    Определено изглежда като сравнително добро и евтино решение. Не знам за 4 цилиндровите,но за шестака ми обадиха цена от 90лв с отстъпката за тоя маркуч нов
    На 164 ТС също 90лв за нов искаха в магазина .
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

  4. #4
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    И проблемът е, че ги няма,90 лв не са болка за умиране,щото веднъж ще ги даде човек.Спрени са от производство обаче тези маркучи-аз сега съм си поръчал от ибей едни силиконови маркучи и ще видим какво ще стане

  5. #5
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Хмм за моята проверих в Auto plus и ми казаха че могат да го доставя ( 20-тина дни доставката) ,но е на тази цена понежи били само оригинални,нямали някви ментета .
    П.С. Това беше цена за моята с около 20% отстъпка , но все пак си е един гофриран маркуч и незнам кво толкоз в него струва 90лв
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  6. #6
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Еми явно струва,като гледам за всички западни коли са безбожно скъпи тея маркучи-може би заради сложната форма,поради което е много трудно да се заменят с нещо друго и да стане качествено.

  7. #7
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Сетих се, че имам един широк маркуч от Москвич (м-у карбуратора и въздушния филтър е )... Чудих се какво да го правя и идеята сама доиде
    Както се вижда от снимките се взима част от стария маркуч които се нанизва в новото парче, защото новия е с доста по-голямо "ф" вътрешно... (става въпрос за закрепянето му към дебитомера..)
    На последните снимки (вече сглобено на колата) се вижда и навит изолирбанд, тои е поставен само докато засъхне лепилото отдолу (а може и там да си остане завинаги)!
    Строшеното удължение се ползва за запушване на отвора за картерните газове, от години е премахната тая система ибез това!
    ))...всичко хубаво, но как си го монттирал с филтъра ми прилича като хобот на слон)
    Няма да се косиш....добре е)
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  8. #8
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    ))...всичко хубаво, но как си го монттирал с филтъра ми прилича като хобот на слон)
    Няма да се косиш....добре е)
    Тоя филтър е мегадобър струва цели 12лв а оригиналния е 15
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  9. #9
    ТWIN SPARK TEAM митака-пловдив's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив,Кичука
    Age
    39
    Posts
    578

    Default

    Quote Originally Posted by don_pepone View Post
    Хмм за моята проверих в Auto plus и ми казаха че могат да го доставя ( 20-тина дни доставката) ,но е на тази цена понежи били само оригинални,нямали някви ментета .
    П.С. Това беше цена за моята с около 20% отстъпка , но все пак си е един гофриран маркуч и незнам кво толкоз в него струва 90лв
    Изобщо нищо не струва,или струва едни 50 евро,които за хората в белите държави,са пари изкарани за един ден.

    Аз го купувах нов,42 евро беше поспомен.Купих си свещи голдън лодж и доста от дефицитните неща които обсъждате тук се намират по магазините в Италия и Гърция.

    Всичко е въпрос на мерак да си купиш нещо истинско и лишение от кафета и цигари,примерно

  10. #10
    Twin spark team nikola 155's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    пловдив
    Posts
    105

    Post

    Тук има маркучи,ама колко са оригинални само те си знаятhttp://axm-auto.com/index2.php?brand...=22&subcat=191
    НЕ ДАМО КОСОВО!

  11. #11
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Ами значи точно тоя въздуховод си го бях поръчал при тях,чаках го два месеца и накрая казаха,че го няма.Те не са ме лъгали и отначало де,казаха си,че е спрян от производство,но въпреки това ще се опитат да намерят нещо...

  12. #12
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Хубаво е да казвате да ви проверят по рамата каквото и да било,че аз ходих на място в АХМ и щяха да ми продадът гумените съединения на всмукателните тръби ейтака,ама в сайта им излиза че са като на 2.0 само дето на 2.5 нямат нищо общо,добре че проверихме по рама
    П.С. Така че "вързвайте си гащите" да не връщата стока после
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  13. #13
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Колеги,ето моята версия на поправка на въздуховода между дебитомера и дросела. Маркучът е силиконов 45 градуса 90/76 мм,но май и с по-тесен може да стане. Срязах го,за да пъхна тръбата,която е ей такава:
    http://www.ebay.co.uk/itm/Polished-A...item19b40c0a26
    Не се получи точно както си представях,щото не съобразих,че оригиналният маркуч освен настрани има кривка и надолу и малко трудно го натъкмих.Освен това изрязах половината силиконов маркуч,щото беше дълъг.Освен това тъпите скоби трудно стягат,изтърват,забиват се в маркуча...кошмар-трябват си Т-скоби,а те са скъпиии.Картерната вентилация съм я изолирал в момента,пуснал съм я през маркуча в атмосферата,но мисля да я върна. Ей тука:
    http://s1064.photobucket.com/albums/...0520121006.jpg ще сложа един тройник,в единия му край ще вкарам картерната вентилация,в другия маркуча на МПХ-то и така.Има ефект известен от цялата работа-или старият маркуч въпреки облепването е изпускал или махането на картерната вентилация,но двигателят работи по-различно и се набира малко по-добре сякаш.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 010520121004.jpg   010520121006.jpg   010520121008.jpg   010520121003.jpg  
    Last edited by Dimicha; 02-05-2012 at 01:11.

  14. #14
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Имам една питанка!?
    Този маркуч къде се гъне?! В смисъл след като дебитомера е "захванат" за купето а двигателя се лашка от къде идва "гъненето" м-у тях?
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  15. #15
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Ами честно казано,никъде не се гъне-смятам,че е достатъчно еластичен самият маркуч,за да обира движението на двигателя-още повече,че омеква като се загрее.Мислех да сложа оребрено парче откъм дебитомера и щеше да стане по-добре,вместо да разпарчадисвам големия маркуч,но не ми се даваха повече пари.

    P.S.
    Колеги,във връзка с тези ремонти и модификации по въздуховодите,се сещам да питам-има ли сигурен начин за тестване на смукателната система за херметичност.Щото правя,сменям,но всичко е на око-пак не я знам дали не се промъква въздух отнякъде и дали е всичко наред.Гледам по интернет разни вакуум тестери,други пък надуват с компресор и пръскат сапунена вода.Трети пък препоръчват да се пръска на съмнителните места със спрей за карбуратори....нещо не ми изглеждат сериозни тези методи.Някой тествал ли си е колата по някакъв начин?
    Last edited by Dimicha; 05-05-2012 at 19:55.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •