Results 1 to 7 of 7

Thread: Боксер 1.3 заслужава ли си!?

  1. #1
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default Боксер 1.3 заслужава ли си!?

    Привет!!!
    Приятел сее запалил за Алфа... Гледа 145/6 ,но доколкото го разбрах заради по-малкия данък и ежедневното каране предпочита да е 1.3 боксер...
    Несъм наясно с тея двигатели лично аз!!
    Заслужава ли си, дали има някакви особенности които да гледа!?
    Ползвах търсачката ,но ми се ще още инфо от вас...
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  2. #2
    Старши алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    ловеч
    Posts
    597

    Default

    То и аз сия карам всеки ден и е 1.6 нямам ядове с мотора само да му е угодено на всички консумативи.

  3. #3
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by morrty View Post
    То и аз сия карам всеки ден и е 1.6 нямам ядове с мотора само да му е угодено на всички консумативи.
    Значи от всичкото което прочетох стигнах до няколко извода:
    1.3 и 1.6 имат сходен разход, което прави автоматично 1.3-то неикономичен двигател...
    Нямат дебитомери и може да им се сложи нормална газ..
    Обслужването им е евтино в сравнение с ТС16В
    Добих някаква представа и мисля ,че ще съм от полза на моя човек при избора му, остава да ми кажете нещо специфично което да се гледа при покупката!
    Има ли боксера нещо като специфичен звук виене чаткане тропане което да подскаже,че е на финала като двигател, купето има ли някакво специфично място което да ръждясва винаги!?
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  4. #4
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Значи от всичкото което прочетох стигнах до няколко извода:
    1.3 и 1.6 имат сходен разход, което прави автоматично 1.3-то неикономичен двигател...
    Нямат дебитомери и може да им се сложи нормална газ..
    Обслужването им е евтино в сравнение с ТС16В
    Добих някаква представа и мисля ,че ще съм от полза на моя човек при избора му, остава да ми кажете нещо специфично което да се гледа при покупката!
    Има ли боксера нещо като специфичен звук виене чаткане тропане което да подскаже,че е на финала като двигател, купето има ли някакво специфично място което да ръждясва винаги!?
    1,3 и 1,6 имат сходен разход. то това важи и за всички тс-и от 1,4 до 2,0.
    обслужването не е евтино сравнение с тс, а направо е без пари. при ремъците е сложна работа - 2 обтяжни ролки, 2 ангренажни ремъка и още 3 ремъка. не се зацепват с пети
    да обърне по-сериозно внимание на скоростите. другото е като на всички коли - компресия, дали тракат повдигачи и дали тракат други работи и като на всяка италианка- дали всичко по ел. инсталацията работи. боксера е много гладък и на празен ход не трябва да вибрира, само леко разклащане отвреме на време което се получава от корекцията на горивната смес. ако е на газ, работи супер гладко.
    145/146 при нормална експлоатация няма проблеми с корозията.
    точка

  5. #5
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Ясно...
    Ако някои е мяркал читава и евтина 145/146 1.3 боксер да подвикне да идем да я гледаме с потенциалния купувач
    А темата сама по себе си за мен е изчерпана... Може да се трие ако преценят...
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  6. #6
    THE DOCTOR soldier81's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    София/Дупница
    Posts
    286

    Default

    Мисля да продавам моята 146ца,но е 1.6.Доста читава количка с газова уредба.Ако има интерес пиши на л.с.
    155 TS 8V-Medium +146 1,6 Boxer
    Suzuki Gsx-r K6 1000+Suzuki VStrom 650-служебния+Ducati 800SS-R.I.P.


  7. #7
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    811

    Default

    Кола на 15+ години се гледа конкретно, а не като модел, марка и т.н.
    Просто за тези години и най сполучливата кола може да е барака и най бъгавата да е читава. Да се разходи и да разгледа има форуми и сайтове много.
    Моя съвет винаги е за евтина кола да не купува нов внос, или ако е внос да е поне с 1000лв по евтина от караните. Ако говорим за кола около и над 10000лв, тогава може и от автокъща.
    "BEAUTY IS NOT ENOUGH!"
    Alfa Romeo 145 1.4 T.S 97 - EX
    Opel Astra J GTC

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •