View Poll Results: Приемате ли това решение?

Voters
158. You may not vote on this poll
  • ДА

    91 57.59%
  • НЕ

    67 42.41%
Page 11 of 117 FirstFirst ... 9101112132161111 ... LastLast
Results 151 to 165 of 1741

Thread: Спират строителството на АЕЦ "Белене"

  1. #151
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Quote Originally Posted by myato View Post
    Това добе, но защо тогава трябва да е гарантирано изкопуването на ел.енергията от соларни паркове,ветрогенератори и тем подобни и то на левче?Нали и те са "честни часници"?
    Защото соларните и вятърните технологии не замърсяват околната среда. Тези производства се субсидират. Всяка страна е длъжна да покачи дела на мощностите, произвецдащи ток от възобновяемите източници до определен %. Ако не го направи следват глоби. В бъдеще тая тенденция вероятно ще се засили и Белене можеше и да затвори преждевременно. Ако не Белене - Козлодуй, което е все тая.

    ---------- Post added at 12:13 ---------- Previous post was at 12:10 ----------

    Quote Originally Posted by myato View Post
    Ако искат да направят нещо, икономически ефективно и изцяло българско, що не реализират в промишлен мащаб ето това : http://money.bg/news/id_311741764/Бъ..._боклука_в_газ

    Само колко боклуци(в пряк и преносен смисъл) ще свършат най-накрая нещо полезно.
    Ами да, ако се вложат 20 млрд. (ако ги имахме де) не в Белене, а в наука или инфраструктура ползите могат да са огромни.

  2. #152
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Quote Originally Posted by fred View Post
    Аз например не съм против ядрената енергетика.НО съм против да се заробват поколения наред да изплащат на Русия или на когото и да е било някакъв тъп реактор, който ще се изплати евентуално след 20 години, а пък чак след това ще се мисли, пак евентуално за някаква печалба.
    Значи, да го кажа по друг начин-щом нещо е толкова изгодно-да се намерят частни инвеститори,които да изградят тоя АЕЦ, но забележете:
    1.Без държавни средства
    2. Без задължение държавата да изкупува ток.
    Съществуват ли такива АЕЦ и къде?
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  3. #153

    Default

    Quote Originally Posted by myato View Post
    Лошо е и причината за това ми твърдение е много проста и обективна.
    Поинтересувай се за подготовката преди монтиране на фотоволтаик, както и от КПД-то му.
    Подобни изпълнения водят до унищожаване на големи територии.
    Ако зависеше от мен, щях да разреша монтажа на подобни изпълнения, само върху покривите на сгради.
    Това обаче е неизгодно за "инвеститорите", тъй като ще им се наложи да плащат наем.
    В същтост опитай да монтираш собствен фотоволтаик или друга подобна мощност и поискай да я включиш в мрежата.Като видиш, какво ще ти се случи, тогава ще разбереш и другата причина за несъгласието ми.
    За мен развиването на различните енергоизточници е признак за стратегическо мислене, а не концентрирането и в няколко точки - ако поради някакви причини не работят едните източници, другите ще поемат част от нуждите.
    Наистина атомната енергетика е гръбнака на електропоизводството в една държава, но всяка държава си има индивидуални особености при потреблението.
    А, за съсипаните площи от соларните и ветроцентралите - има много каменисти и неизползваеми площи у нас, въпрос пак на правилна преценка къде да се разположат.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  4. #154
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Quote Originally Posted by Susscrofa View Post
    Кое те притесни? 100 те милиона ли? Та това не са пари, когато говорим за енергетика, камо ли пък за АЕЦ.
    За твоя бизнес сигурно е нищо, но за бедна държава като нашата, която все още няма магистрала от София до морето стотина милиона евро са си доста пари.

  5. #155
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by nikolaaaay View Post
    Защото соларните и вятърните технологии не замърсяват околната среда. Тези производства се субсидират. Всяка страна е длъжна да покачи дела на мощностите, произвецдащи ток от възобновяемите източници до определен %. Ако не го направи следват глоби. В бъдеще тая тенденция вероятно ще се засили и Белене можеше и да затвори преждевременно. Ако не Белене - Козлодуй, което е все тая.
    Относно замърсяването и екологичността съм намекнал с какво да се запознаете в предния пост.
    Щом ще се субсидира изграждането на такива мощности, нека не се прави избирателно.
    С Европейските директиви съм запознат и вярвай ми пак ще ни "жулнат".
    Белене, доколкото се разбра, няма да се строи, а Козлодуй ще "угасне" окончотелно 2019 година, ако не си размърдат задниците т.нар. "отговорни фактори".

    ---------- Post added at 12:22 ---------- Previous post was at 12:18 ----------

    Quote Originally Posted by old alfist View Post
    За мен развиването на различните енергоизточници е признак за стратегическо мислене, а не концентрирането и в няколко точки - ако поради някакви причини не работят едните източници, другите ще поемат част от нуждите.
    Наистина атомната енергетика е гръбнака на електропоизводството в една държава, но всяка държава си има индивидуални особености при потреблението.
    А, за съсипаните площи от соларните и ветроцентралите - има много каменисти и неизползваеми площи у нас, въпрос пак на правилна преценка къде да се разположат.
    Поинтересувай се, къде се изграждат.
    Last edited by myato; 01-04-2012 at 12:21.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  6. #156
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Quote Originally Posted by myato View Post
    Щом ще се субсидира изграждането на такива мощности, нека не се прави избирателно.
    Естествено, че е така, но живеем в България. Трябва да се внимава за кой се гласува по изборите.
    Аз съм сигурен, че тия 100 млн евро за демонтажите от Белене са ги взели "червените" фирми, понеже да се работи на "ядрен" обект си трябва специална "квалификация".

  7. #157
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by nikolaaaay View Post
    Естествено, че е така, но живеем в България. Трябва да се внимава за кой се гласува по изборите.
    Аз съм сигурен, че тия 100 млн евро за демонтажите от Белене са ги взели "червените" фирми, понеже да се работи на "ядрен" обект си трябва специална "квалификация".
    А така.Дойдохме си на думата.
    Докато в България всичко се прави с единствена цел, обогатяване на власт имащите и приближените им, нищо свястно няма да се пръкне.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  8. #158
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Quote Originally Posted by koolio View Post
    Съществуват ли такива АЕЦ и къде?
    Не съм правил проучване, но сигурно да.Общо взето навсякъде държвата контролира, изисква, поствя стандарти, но не строи най често.
    Значи, да съм ясене-АЕЦ ще си е под контрол на държавата, но инвеститорите ще са частни лица или компании.
    Last edited by fred; 01-04-2012 at 13:08.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  9. #159

    Default

    Имаше един съфорумец преди време разправяше как Белене е 100% сигурен обект, как инвестирал там и щял да прави пачките.. Тогава всички много му се смяхме, явно не е било напразно. Надявам се да е успял да си прибере инвестицията навреме.

    Даже не съм сигурен дали не вързахме бас тогава.. Трябва да потърся тази стара тема

    П.С. Crusader беше съфорумеца. За съжаление тогава се е дръпнал да вържеме бас, въпреки увереността му
    Last edited by Mind_Control; 01-04-2012 at 14:09.
    Lexus IS200

  10. #160
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    Quote Originally Posted by myato View Post
    Това добе, но защо тогава трябва да е гарантирано изкопуването на ел.енергията от соларни паркове,ветрогенератори и тем подобни и то на левче?Нали и те са "честни часници"?

    Нямам желание да ме скубят като "банатска гъска", без значение наши или чужди.
    за да се стимулира по-бързото развитие на технологията и да стане конкурентоспособна. в по-късен етап естествено това ще отпадне. политика на ес, а ние уж сме с тях.
    точка

  11. #161
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Само в тоталитарните общества можеше държавата да строи каквото и да било.
    В подобията на нашата това е невъзможно по презумпция.
    Държавата е в ролята на бирника, а той знае само да взема.
    Представете си, че трябва да се изкопае един канал от обществено значение.
    Ще има разходи за гориво, заплати, усигуровки и прочие.
    При възлагане на частен изпълнител, държавата ще си получи 20% ДДС, усигуровките и акцизите , които достигат до 60-70% от стойността на канала.
    Ако държавата се заеме с работата, то тя няма да получи нищо от това.
    Ето за това, на държавата и дреме , че цените са високи, на каквото и да било.
    Колкото са по-високи,толкова повече ДДС и бонуси за чиновниците.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  12. #162

    Default

    Quote Originally Posted by myato View Post
    Поинтересувай се, къде се изграждат.
    Позаитересувах се.
    Недалеко от нас в Дунавската равнина се предвиждат на обработваеми площи, но от друга гледна точка тези площи са поизтощени вече и са торени многократно с изкуствени торове - може би е време да натрупат малко хумус, за да бъдат плодородни след няколко десетки години.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  13. #163

    Default

    Quote Originally Posted by old alfist View Post
    Позаитересувах се.
    Недалеко от нас в Дунавската равнина се предвиждат на обработваеми площи, но от друга гледна точка тези площи са поизтощени вече и са торени многократно с изкуствени торове - може би е време да натрупат малко хумус, за да бъдат плодородни след няколко десетки години.
    ex Алфа 147 1.9 JTD 8V 115CV "+" 140CV


  14. #164
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by old alfist View Post
    Позаитересувах се.
    Недалеко от нас в Дунавската равнина се предвиждат на обработваеми площи, но от друга гледна точка тези площи са поизтощени вече и са торени многократно с изкуствени торове - може би е време да натрупат малко хумус, за да бъдат плодородни след няколко десетки години.
    Не само се предвиждат но и се строят в момента.
    Земята се изтощава тогава, когато върху нея се отглеждат продължително време един тип култури.Това е резултат от попадането на земята в шайка едри земевладелци и "арендатори", близки до всички власти, които отглеждат само субсидируеми култури.
    Изкуствените торове са с къс ефект върху околната среда, още повече, че са в пренебрежими спрямо преди количества.
    От друга страна, площадките за фотоволтаиците се обработват така химически, че поне 10 години там нищо не расте и си направи сметка за какво иде реч.Голият повърхностен слой е силно податлив на ерозия и изветряне, така че след време, не само че няма да се е отложил хумус(който е продукт от жизнения цикъл на растенията), но ще е отнесен и значителен почвен слой.Мястото ще изглежда като Гоби.
    Също така, пльоснат ли веднъж панелите там, никой няма да ги вдигне не след 10, ами и след 100 години.
    Освен това, в изграждането не се ангажират не просто местни, ами и дори български работници.
    Не виждам и грам полза от всичко това.
    Last edited by myato; 01-04-2012 at 15:51.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  15. #165

    Default

    Quote Originally Posted by myato View Post
    Не само се предвиждат но и се строят в момента.
    Земята се изтощава тогава, когато върху нея се отглеждат продължително време един тип култури.Това е резултат от попадането на земята в шайка едри земевладелци и "арендатори", близки до всички власти, които отглеждат само субсидируеми култури.
    Изкуствените торове са с къс ефект върху околната среда, още повече, че са в пренебрежими спрямо преди количества.
    От друга страна, площадките за фотоволтаиците се обработват така химически, че поне 10 години там нищо не расте и си направи сметка за какво иде реч.Голият повърхностен слой е силно податлив на ерозия и изветряне, така че след време, не само че няма да се е отложил хумус(който е продукт от жизнения цикъл на растенията), но ще е отнесен и значителен почвен слой.Мястото ще изглежда като Гоби.
    Също така, пльоснат ли веднъж панелите там, никой няма да ги вдигне не след 10, ами и след 100 години.
    Освен това, в изграждането не се ангажират не просто местни, ами и дори български работници.
    Не виждам и грам полза от всичко това.
    Химическата обработка на растенията не влияе на качествата на почвата - тя действа само върху растенията.
    Отнасянето на слой от това място не значи, че няма да дойдат примеси от друго място.
    За ангажирането на работната ръка - това е въпрос на бизнес и изгода на предприемача
    А, за вдигането на съоръженията, ако не се извърши спрямо договора, пак трява да се погрижат държавните органи и съда.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

Page 11 of 117 FirstFirst ... 9101112132161111 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •