View Poll Results: Приемате ли това решение?

Voters
158. You may not vote on this poll
  • ДА

    91 57.59%
  • НЕ

    67 42.41%
Page 115 of 117 FirstFirst ... 1565105113114115116117 LastLast
Results 1,711 to 1,725 of 1741

Thread: Спират строителството на АЕЦ "Белене"

  1. #1711
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Междувременно "Уестингхауз" фалира....
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  2. #1712
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Междувременно "Уестингхауз" фалира....
    А, здрасти. Аз от вчера се ебавам по темата.

    Днес рашките пуснаха на вода едно "дърво".
    Майтап бе - подводен крайцер от проект "Ясен".
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  3. #1713
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Ми те почнаха и серийно производство на "Циркон".
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  4. #1714
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Ми те почнаха и серийно производство на "Циркон".
    Путлер насторожилься
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  5. #1715
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Детска радост - бенгалски огън.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #1716
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Quote Originally Posted by myato View Post
    Мани ги тия. Те ем хартиени, ем руски. Друго си е реална иновационна технология. Ша продаваме ток на цялата Вселена.
    Ако и на теб трябва да обяснявам, че за да продадеш нещо, някой трябва да иска да го купи, на цена, която да покрие разходите ти и да ти остане печалба, нещата са по вече от зле. Ако си мислиш, че като писах че хората работят над друг тип реактори, съм имал предвид Уестингхаус, то се заблуждаваш доста.
    В тоя ред на мисли - не разбрах какво искаш да ми кажеш.
    Каква е връзката м/у фалита на въпросната компания и силното желание да ми втълпиш, че имаме нужда от руска ядрена централа?
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  7. #1717
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Руски, щото никой друг не е предложил.И няма да предложат.А другите са си вързали енергийната независимост и затова няма на кого да продаваш.Ще купуваме....щот сме богати.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  8. #1718
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Понеже няма на кого да продаваме - ще купуваме. Логично наистина!
    В момента, инсталираните ВЕИ мощности, надхвърлят, тия на двата реактора в Козлодуй. Обаче, производството от атомната централа е над 50 процента, от общото производство. Подчертавам че става въпрос само за ВЕИ. Тецовете на газ и въглища са в друга графа. Най комичното е че точно вятърните турбини повишават делът на инсталирани мощности, а процентният дял в производството падааа.
    Не Павлинчо, нито е спряло да духа, нито са се изпотрошили перките, нито продават токът на по висока цена(вече).
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  9. #1719
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    Ако и на теб трябва да обяснявам, че за да продадеш нещо, някой трябва да иска да го купи, на цена, която да покрие разходите ти и да ти остане печалба, нещата са по вече от зле. Ако си мислиш, че като писах че хората работят над друг тип реактори, съм имал предвид Уестингхаус, то се заблуждаваш доста.
    В тоя ред на мисли - не разбрах какво искаш да ми кажеш.
    Каква е връзката м/у фалита на въпросната компания и силното желание да ми втълпиш, че имаме нужда от руска ядрена централа?
    Нищо не внушавам. Ебавам се.
    За сега, алтернативният реактор също е руски, но това е друга тема, а и такава технология едва ли ще бъде предоставена скоро на "външни клиенти".

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    Понеже няма на кого да продаваме - ще купуваме. Логично наистина!
    В момента, инсталираните ВЕИ мощности, надхвърлят, тия на двата реактора в Козлодуй. Обаче, производството от атомната централа е над 50 процента, от общото производство. Подчертавам че става въпрос само за ВЕИ. Тецовете на газ и въглища са в друга графа. Най комичното е че точно вятърните турбини повишават делът на инсталирани мощности, а процентният дял в производството падааа.
    Не Павлинчо, нито е спряло да духа, нито са се изпотрошили перките, нито продават токът на по висока цена(вече).
    По тези въпроси предпочитам да не си изказвам мнението, щото не е лицеприятно.
    А, много здраве на всички, живеещи в близост до ветрогенератори(буквално).
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  10. #1720
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Quote Originally Posted by myato View Post
    По тези въпроси предпочитам да не си изказвам мнението, щото не е лицеприятно.
    А, много здраве на всички, живеещи в близост до ветрогенератори(буквално).
    Пак ми кажи че нищо не внушаваш, моля.
    Каква е връзката м/у ветрогенераторите и здравето?
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  11. #1721
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    Пак ми кажи че нищо не внушаваш, моля.
    Каква е връзката м/у ветрогенераторите и здравето?
    Питай холандците. Аз даже не си дадох зор да дочета изследванията им.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  12. #1722
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Quote Originally Posted by myato View Post
    Аз даже не си дадох зор да дочета изследванията им.
    Обаче - не внушаваш.
    Питах гугъл, каза че 100 процента от влаковете в Холандия се тътрят на енергия от перки. Тая година.
    Каза че някъде в сайт, завършващ на .ru, пишело че холандците намирали перките за неефективни. Срещат се твърдения че избиват птиците, такива че разсейват рейсърите, и такива че стресирали с шум.
    Отново - какво за перките и здравето? През ден минавам на 100 тина метра от вятърен парк. Какво да очаквам?
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  13. #1723
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    Обаче - не внушаваш.
    Питах гугъл, каза че 100 процента от влаковете в Холандия се тътрят на енергия от перки. Тая година.
    Каза че някъде в сайт, завършващ на .ru, пишело че холандците намирали перките за неефективни. Срещат се твърдения че избиват птиците, такива че разсейват рейсърите, и такива че стресирали с шум.
    Отново - какво за перките и здравето? През ден минавам на 100 тина метра от вятърен парк. Какво да очаквам?
    Нямам спомени да съм споменавал каквото и да е от руски сайт, колкото и да ти се иска.
    Хич не ми дреме за птичките и пчеличките на холандците. Както и за влаковете им.
    Проучването беше в "неврологично" списание и се коментираше генерацията на инфразвук, както и въздействието на перките върху светлинния поток и възприемането му от живеещите наблизо, попадащи в зоната на "насичане".
    А какво да очакваш, зависи от честотата на инфразвука - от насиране до инфаркт. За светлинният поток - от перманентна умора до епилептичен припадък. Стохастични ефекти.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  14. #1724
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    И като пита чичко Гугъл кой ти отговори, същите които и на Майто.А дет си питал случайно да си ти казали че в Холандия не можеш да бучиш перки дето ти падне, има си специални полоси за тази работа.Изработват се екологични оценки, а у нас се строи хаотично - http://www.novinite.bg/articles/9915...-zona-Kaliakra .Иии колко перки трябват за да заменим ядрената енергия - http://6nine.net/2016/12/22/можем-ли...ата-енергия-с/ Не знам що толкова се пънеш за тия ветрогенераторима земи помисли малко прагматично че по същата причина сега сърбаме попарата на глобалното село заради някакви въодушовени утописти.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  15. #1725
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Quote Originally Posted by myato View Post
    Нямам спомени да съм споменавал каквото и да е от руски сайт, колкото и да ти се иска.
    Хич не ми дреме за птичките и пчеличките на холандците. Както и за влаковете им.
    Проучването беше в "неврологично" списание и се коментираше генерацията на инфразвук, както и въздействието на перките върху светлинния поток и възприемането му от живеещите наблизо, попадащи в зоната на "насичане".
    А какво да очакваш, зависи от честотата на инфразвука - от насиране до инфаркт. За светлинният поток - от перманентна умора до епилептичен припадък. Стохастични ефекти.
    Руският сайт го споменах аз, понеже като напишеш в Гугъл ветрогенератори+Холандия такива теми излизат. Кое е това неврологично списание?
    След като пожелаваш много здраве на живеещите в близост до ветрогенератори(каква близост, всъщност), то е редно да пожелаеш същото на живеещите в близост до жп линии, пътища, летища, или накратко, на всичко живо.

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    И като пита чичко Гугъл кой ти отговори, същите които и на Майто.А дет си питал случайно да си ти казали че в Холандия не можеш да бучиш перки дето ти падне, има си специални полоси за тази работа.Изработват се екологични оценки, а у нас се строи хаотично - http://www.novinite.bg/articles/9915...-zona-Kaliakra .Иии колко перки трябват за да заменим ядрената енергия - http://6nine.net/2016/12/22/можем-ли...ата-енергия-с/ Не знам що толкова се пънеш за тия ветрогенераторима земи помисли малко прагматично че по същата причина сега сърбаме попарата на глобалното село заради някакви въодушовени утописти.
    Спазването на правилата е съвсееем отделна тема.
    Аз и перки не искам да буча, щото се уморих да повтарям, че разполагаме с достатъчна мощност за да покрием потреблението си. Ами да помисля малко прагматично. В настоящият момент, като изпече леко, се чудят как да вържат балансът на системата, щото аец не можеш да спреш за два часа. Щото половината от производството идва от една точка. Е хайде сега да помислим, какво правим, ако с пари които нямаме, построим още една ядрена централа, в близост до първата? Ще топлим небето, понеже сме прагматици!? Как ще вържем системата? Трябва да изпозатворим тецове, вецове и когенерации, да рушнем перките....
    Да, ама ако се скъса някоя жица!? Ако стане авария? Значи трябва да поддържаме все пак студен резерв. Кое да оставим? Когенерациите зимата ни трябват, понеже и без това трябва топло. Добре, ама вече имаме монтирани перки, соларки и вецове за които като общестево сме си платили(с преференциалните цени). Е!?
    Самият ти, беше постнал дяловото разпределение на производството на ел енергия. Сега ти остава да се сетиш колко мегавата са реакторите и да видиш колко инсталирани мощности имаме. Сметката не е трудна.
    Някой не мисли прагматично, трябва да открием - кой.

    А инак, не съм тръгнал да спирам ядрената енергия в световен мащаб. И това е друга тема.
    Last edited by ivan dimitrov; 06-04-2017 at 20:00.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

Page 115 of 117 FirstFirst ... 1565105113114115116117 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •