Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18

Thread: Скърца като спалнята на на наще, та не се трае......

  1. #1
    Запален алфист Spunky's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Пловдив
    Posts
    288

    Default Скърца като спалнята на на наще, та не се трае......

    Колеги, имам следния проблем. От няколко дни (може би от както почиствах колата, на неравности (когато се усуква купето) скърца(по точно на жаргон "жвака" доста неприлично) Все си мисля, че е от гумените уплътнения на задните врати, защото като са затворени и като ги натисна с ръка, от външната страна издава същия звук....(гуменото уплътнение като се притиска). Кажете какво да ги правя(възможно е и да съм ги намокрил малко, не знам...)

    Също така забелязах, че жилото за ръчната ми е провиснало като е пусната.... (тя си лови но не много добре) Отидох на канал, но няма никакви скоби или нещо подобно на което да се закрепи(увиснала е от сплитера където се разклонява за двете гуми, точно по средата). Страх ме е да не я закача някъде и да я изкормя...
    Къде точно се натяга и ако я натегна дали ще се поопъне?

    И още нещо. Това е от както взех колата, но днес защото свалих плеара (да му се не види и у смотаното сд, дано бате го оправи, че не иска да чете дисковете записани на скъпа матрица вече....) и като съм без музика се чува някакво свистене, когато карам със скорост около над 90км/ч. Все едно въздуха попада в някой процеп или може би от чистачките и почва да свисти(мисля, че го чувам от към страната на пасажера).

    Извинявам се много за романа и ако се повтарят темите, но нещо ми е дошла музата да пиша ))!
    Alfa Romeo 147, 1.6 - 120hp (ГИ - Emer Frank Plus OBD)

  2. #2
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Враца
    Age
    40
    Posts
    221

    Default

    Ей бога ми и при мен го има шибаното свистене. Какво ли не гледах и не намирам причина за него

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by niki_future View Post
    Ей бога ми и при мен го има шибаното свистене. Какво ли не гледах и не намирам причина за него
    Уплътненията на прозорците гледа ли
    156/2.0 Selespeed - Alfa Romeo 156 2.5 v6 24v --> http://vbox7.com/play:m1d6507527

  4. #4
    ашлак StanG's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    238

    Default

    На мен пък ми духа яко около скоростния лост при завой и така и не разбрах от къде идва...
    Alfa 156
    ::::1.8ts::::144hp::::'98:::::

  5. #5

    Default

    Гумените уплътнения на вратите......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Враца
    Age
    40
    Posts
    221

    Default

    Гледах уплътненията - уж са здрави и добре залепени.....

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    КАЗАНЛЪК
    Posts
    117

    Default

    най вероятно колата е удряна и някоя врата не ляга добре върху уплатнението

  8. #8
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    А имаш ли уплътненията около пантите на предния капак - общо 4 са
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  9. #9
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Враца
    Age
    40
    Posts
    221

    Default

    Ами ще погледна, но мисля че са на място.
    Колата не е удряна. Имам приятел със сервиз за боядисване - той доста обстойно я оглежда и също не открива нищо.

  10. #10
    Старши алфист i.ganchev.ganchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Варна
    Age
    39
    Posts
    649

    Default

    При мен от време на време се получава подобен ефект като затварям вратите, който след дълго време открих от къде идва. Като сляза и затворя вратата и се чуваше ужасно.
    Оказа се единия заден прозорец. Смъква се сам с някакви си милиметри, незабелижимо просто. Като по погледна не е отворен, ама като натисна ръчката да го затворя и прави 1 мм. ход нагоре, съответно свистенето спира.
    След около месец положението се повтаря. Пак го надигам лекичко и готово.
    Та така до днес
    Last edited by i.ganchev.ganchev; 29-03-2012 at 11:40.
    Lancia Delta 1.6 i.e - ex
    Alfa Romeo 156 2.0 TS

    рейтинг фотографов

  11. #11
    Запален алфист Spunky's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Пловдив
    Posts
    288

    Default

    Дайте някакви идеи за ръчната.
    Alfa Romeo 147, 1.6 - 120hp (ГИ - Emer Frank Plus OBD)

  12. #12
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Враца
    Age
    40
    Posts
    221

    Default

    Quote Originally Posted by Spunky View Post
    Дайте някакви идеи за ръчната.
    На канал и с миши опашка възваш жилата за пода на колата.

  13. #13
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    На вс 147/156 положението с жилата май е така.
    Аз си преправих едната щипка на резервоара (там увисват) със свинска опашка и стана прекрасно.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  14. #14
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Spunky View Post
    Колеги, имам следния проблем. От няколко дни (може би от както почиствах колата, на неравности (когато се усуква купето) скърца(по точно на жаргон "жвака" доста неприлично) Все си мисля, че е от гумените уплътнения на задните врати, защото като са затворени и като ги натисна с ръка, от външната страна издава същия звук....(гуменото уплътнение като се притиска). Кажете какво да ги правя(възможно е и да съм ги намокрил малко, не знам...)

    Също така забелязах, че жилото за ръчната ми е провиснало като е пусната.... (тя си лови но не много добре) Отидох на канал, но няма никакви скоби или нещо подобно на което да се закрепи(увиснала е от сплитера където се разклонява за двете гуми, точно по средата). Страх ме е да не я закача някъде и да я изкормя...
    Къде точно се натяга и ако я натегна дали ще се поопъне?

    И още нещо. Това е от както взех колата, но днес защото свалих плеара (да му се не види и у смотаното сд, дано бате го оправи, че не иска да чете дисковете записани на скъпа матрица вече....) и като съм без музика се чува някакво свистене, когато карам със скорост около над 90км/ч. Все едно въздуха попада в някой процеп или може би от чистачките и почва да свисти(мисля, че го чувам от към страната на пасажера).

    Извинявам се много за романа и ако се повтарят темите, но нещо ми е дошла музата да пиша ))!
    Защо преди да пишете не се замислите малко,под предния прозорец под кората на чистачките е отвора за свеж въздух в колата/точно пред пасажера/,при каране без плеър е нормално при отворена клапа за рециркулация,да се чува въздуха За другото,пробвай да си напръскаш бравите с ВД4О обилно.................
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  15. #15
    Запален алфист Spunky's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Пловдив
    Posts
    288

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Защо преди да пишете не се замислите малко,под предния прозорец под кората на чистачките е отвора за свеж въздух в колата/точно пред пасажера/,при каране без плеър е нормално при отворена клапа за рециркулация,да се чува въздуха За другото,пробвай да си напръскаш бравите с ВД4О обилно.................
    Свистенето го има и с, и без плейар. Прозорците уж се затварят плътно, знам ли Малко трудно е да се определи точно от къде свири.
    Иначе скърцането след 10 минутно клатене се оказа, че е от тампоните отпред. Дайте идеи с какво да ги напръскам да не скърцат(да не разяжда гума).
    Alfa Romeo 147, 1.6 - 120hp (ГИ - Emer Frank Plus OBD)

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •