Results 1 to 15 of 113

Thread: Трудно пали, топла.

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    алфист GALIN4O's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Razgrad
    Age
    54
    Posts
    161

    Default Трудно пали, топла.

    Значи, проблема го имам отдавна, обаче съм свикнал и не му обръщах внимание. Миналата седмица, жената взема книжка и...не може да свикне с това, че когато е загряла (колата) след престой от около десетина минути, трябва да се пали със подаване на газ и повечко въртене. Иначе, когато е студена си пали от раз. Аз си мисля че, може да е от свещите, защото не са сменяни от както съм я взел. В момента съм с БОШ WR78X четри полюса. Обаче в сайта на БОШ по номера на двигателя ми излиза, че колата е спортвагон 4x4, а пък тя не е. И обърквацията е пълна. Ако някой има някаква идея, от какво може да е това трудно палене и изобщо, дали е от свещите, моля да сподели. Номера на двигателя е: 30732...
    A.Р.33 vl 1.4 2карба 90г. Няма я вече!

  2. #2
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Какво значи пали трудно?
    Върти безпроблемно и не запалва или затяга при въртене? Ако е първият вариант, може да и е в повечко закъснението. Може и карбураторите да не са в час, а може и просто да е за свещи или кабели, може и капачката или палеца на делкото да са нагорели. Дай повечко описателна информация, за да можем да се насочим.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  3. #3
    алфист GALIN4O's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Razgrad
    Age
    54
    Posts
    161

    Default

    Да, стартера си върти. Карбураторите и центровката ги настройва майстор, преди доста време, тогава сменихме и свещите, обаче пак така си беше. Антифриз и масло не се губят, или е пренебрежимо малко. Когато крам на къси разстояния 1,2 километра свещите като ги развия са доста черни, а когато мина двадесетина км. се очистват, стават жълтеникаво сиви. Всъщност, четвъртата не я развивам защото нямам инсрумент за нея. Капачката на делкото е добре, защото имам една нова в багажника и с нея няма разлика. Бях чел някъде ,че ако се обърнат + и – на бобината искрата става слаба и ги прави тези "номера". Нея (бобината) сам си я сменях и може да съм объркал нещо, обаче не знам ако ги разменя (+ и –) дали няма да опукам нещо. И нещо друго се сещам, когато запуша отворите за въздушния филтър, двигателя не си променя работата, а би трябвало да паднат оборотите.
    A.Р.33 vl 1.4 2карба 90г. Няма я вече!

  4. #4
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Аз залагам на голямо закъснение в запалването. Дай малко предварение на делкото. Примерно 5-6 градуса. Предварение се дава, когато завъртиш делкото на обратно на часовниковата стрелка. Много уж големи майстори настройват карбуратори, като връщат аванса, защото не могат добре да синхронизират карбураторите. Когато върнат аванса, сместа от карбураторите вече няма голямо значение, защото така или иначе искрата не е във правилния момент.
    Върни делкото и ако усетиш по-лесно палене и колата стане по-нервна, значи това е била причината.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  5. #5
    S 16 компресия 5 mitaka_cs's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Age
    32
    Posts
    1,185

    Default

    Номерът на двигателя 307.32 съответства на модела от подписа ти. Не ги слушай тия от Бош.
    С четириполюсни свещи са стандартно само 1.7 16v. Търси по каталозите примерно на Денсо или НЖК обикновени еквивалент на Лодж 25HL. И Лоджа ще свърши работа стига да не е менте...под 10 лв за брой ги има.
    1991 ALFA 33 S 16V QV Permanent 4
    и делта

  6. #6
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by Bobi_33 View Post
    Аз залагам на голямо закъснение в запалването. Дай малко предварение на делкото. Примерно 5-6 градуса. Предварение се дава, когато завъртиш делкото на обратно на часовниковата стрелка. Много уж големи майстори настройват карбуратори, като връщат аванса, защото не могат добре да синхронизират карбураторите. Когато върнат аванса, сместа от карбураторите вече няма голямо значение, защото така или иначе искрата не е във правилния момент.
    Върни делкото и ако усетиш по-лесно палене и колата стане по-нервна, значи това е била причината.
    Quote Originally Posted by mitaka_cs View Post
    Номерът на двигателя 307.32 съответства на модела от подписа ти. Не ги слушай тия от Бош.
    С четириполюсни свещи са стандартно само 1.7 16v. Търси по каталозите примерно на Денсо или НЖК обикновени еквивалент на Лодж 25HL. И Лоджа ще свърши работа стига да не е менте...под 10 лв за брой ги има.
    Аз залагам и на неработещ вакуум-регулатор, което си е точно както Боби го каза за малкото предварение.
    Виж вакуумите дали са наред. Внимавай, защото ако имаш въгленов филтър за бензиновите пари, точно вакума за вакуум-регулатора е свързан с него, посредством един клапан и объркването може да е пълно.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  7. #7
    кара на Зсссгъстен въздух drigata's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    софия
    Age
    46
    Posts
    1,573

    Default

    Аз ,залагам на зле регулирани клапани!!

  8. #8
    Алфист-газ в кръвта RaIDeR's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Велико Търново
    Posts
    603

    Default

    Явно за тая става дума .
    http://www.rockauto.com/dbphp/x,carc...c_H4_Carb.html
    Alfa Romeo 33 IMOLA 1.4 i.e. 90hp. 1351 cc. 93 г. (907A)

  9. #9
    алфист GALIN4O's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Razgrad
    Age
    54
    Posts
    161

    Default

    Благодаря на колегата Боби33 за отзивчивоста, но засега ще чакаме да подейства добавката. Само в краен случай бих предприел разглобяване на каквото и да е по автомобила, просто защото е в края на "живота" си. Все пак, 6 години ме тантурка по "красивите" ни пътища, а това за кола купена на старо не е малко!

    ---------- Post added at 19:09 ---------- Previous post was at 19:06 ----------

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Чета и се чудя, как толкова ли съм се напоркал, че не чета очевидното, а то е, че колегата има 1.4 с инжекцион, а не карбове!
    Основният проблем на тоя инжекцион е, че много трудно му се дава предварение и остава да се държат в изрядно състояние другите настройки!
    Колега, то в темата писаха и други хора, така че е нормално да се пообъркаш.
    A.Р.33 vl 1.4 2карба 90г. Няма я вече!

  10. #10
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by GALIN4O View Post
    Благодаря на колегата Боби33 за отзивчивоста, но засега ще чакаме да подейства добавката. Само в краен случай бих предприел разглобяване на каквото и да е по автомобила, просто защото е в края на "живота" си. Все пак, 6 години ме тантурка по "красивите" ни пътища, а това за кола купена на старо не е малко!

    ---------- Post added at 19:09 ---------- Previous post was at 19:06 ----------

    Колега, то в темата писаха и други хора, така че е нормално да се пообъркаш.
    Благодаря за уточнението , колега, че тамън си помислих за медик, психиатър!
    Last edited by mordohy; 27-06-2012 at 23:50. Reason: Юзера е пиян!!!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  11. #11
    алфист GALIN4O's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Razgrad
    Age
    54
    Posts
    161

    Default

    Така, добавката май подейства, и то яко! Стана така че, 4ти цилиндър започна да работи отвреме навреме, че понякога и 3ти му приглася. Та имам един въпрос към по разбиращите. Възможно ли е, системата за връщане на горивото да се запуши, само откъм страната 2 и 4 цилиндър и това да доведе до преливане на карбуратора? Питам защото, като извадя маркучите от щуцерите и надуя с уста, десния пропуска доста по добре от левия.
    Last edited by GALIN4O; 27-08-2012 at 19:34.
    A.Р.33 vl 1.4 2карба 90г. Няма я вече!

  12. #12

    Default

    Едвали ще се е запушила системата по скоро да се е разложила някоя гарнитурка в карба има един температурен датчик който се намира от вътрешната страна на всмукателя на 2 цилиндър виж дали работи това животно щото то праща сигнали на комутатора това лайно отчита температура на охлаждащата течност всмукателя е с водна риза това относно проблема с паленето на загрят ДВГ .... аааааааа и да не забравя разкарай тези 4 полюсни лайнета ако не искаш да умориш бобината .... най добре вземи NGK 6-ци(топлинно число) за този мотор .... 4-полюсните се изполват при индивидуални бобини.... имат по голямо съпротивление и не стават за единична бобина .... също да не забравя смени тръбичката на вакуум регулатора тази е с много голямо фи от това следва в ниски обороти идва предварението... вакууум регулатора за този мотор трябва да влиза в действие след 4500 об/мин. като трябва да даде аванс до -34 градуса от ГМТ

  13. #13
    Алфист-газ в кръвта RaIDeR's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Велико Търново
    Posts
    603

    Default

    Много прав , хич не са малко . Имам един приятел с Ес класа всяка година прави окачване и гуми .
    Alfa Romeo 33 IMOLA 1.4 i.e. 90hp. 1351 cc. 93 г. (907A)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •