Page 6 of 8 FirstFirst ... 45678 LastLast
Results 76 to 90 of 113

Thread: Трудно пали, топла.

  1. #76
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Sofia City
    Posts
    24

    Default

    колеги , рядко имам време да влизам във Форума , и чак сега виждам тази тема. Имам подобен проблем и аз като колегата, но колата е 33ка 1.4 инжекция обаче... Студена пали с показването на ключа , но топла си трябва малко газ да се подаде и повече да се повърти което недоумявам на какво може да се дължи. Интересното е ,че не е някаква закономерност , случва се по някой път и да го няма въпросният проблем. Да вметна ,че колата не се кара често , но надали на това се дължи...Бих желал да отстраня въпросния проблем и приемам всякакви идеи и съвети ! Благодаря!

  2. #77
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by demony View Post
    колеги , рядко имам време да влизам във Форума , и чак сега виждам тази тема. Имам подобен проблем и аз като колегата, но колата е 33ка 1.4 инжекция обаче... Студена пали с показването на ключа , но топла си трябва малко газ да се подаде и повече да се повърти което недоумявам на какво може да се дължи. Интересното е ,че не е някаква закономерност , случва се по някой път и да го няма въпросният проблем. Да вметна ,че колата не се кара често , но надали на това се дължи...Бих желал да отстраня въпросния проблем и приемам всякакви идеи и съвети ! Благодаря!
    Като начало, горивен филтър сменял ли си и кога за последно?
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  3. #78
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Sofia City
    Posts
    24

    Default

    Преди около 7500км са сменяни масло , свещи , ангренажен ремък и филтри. Лошото е ,че нямам спомен дали тогава се е сменил и горивния филтър .... Даже и аз си мислех да не е от него , и говорих с колегата VFTI евентуално за масло и филтри , като мислех всичко наведнъж да сменя ,но има още време. Има ли начин да се разбере дали проблема е в него или само смяната му ще покаже ?

    Eдит , изрових документацията и горивен филтър е сменян преди около 18 000км ..
    Last edited by demony; 10-05-2012 at 20:20.

  4. #79
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Откарай я ,да и настроят на газоанализатор налягането на бензина и положението на потенциометъра на дросела. По спомен при мене бачкаше най- добре на 56-58 ома на затворено положение, но това не е меродавно, а само ориентировъчно.Запушен катализатор или липсата му също разбъзикват тоя инжекцион.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  5. #80
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Sofia City
    Posts
    24

    Default

    Ммм колата е без катализатор , има резонаторно гърне на негово място. Помпата за бензина , е малко шумничка /незнам дали това трябва да ме притеснява/ но ми бяха казвали ,че това е защото била външна?! Тези настройки за които говориш как стават? Ако не е нужна специална апаратура за бъзикане на компютъра и , да ги мъча аз ? На място оборотите играят малко. Немога да преценя колко , но може би +-50 . Доколкото разбрах и прочетох имало моторче за празен ход , което можело от време на време да се почиства?!?! Този пост стана малко дълъг , но все се сещам за разни такива неща които е хубаво мисля да спомена ако ще помогнат при формиране на диагнозата.

  6. #81
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Sofia City
    Posts
    24

    Default

    Колеги , моля кажете къде може да я погледне някой алфичката които ще има идея какво прави, а няма да гадае по проблема с паленето топла.. днес едно трабантче запали по лесно от мен .. срам и позор..

  7. #82
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    здрасти, най-добре си отвори една отделна тема и пиши коя година е колата и с какъв двигател и инжекцион.
    точка

  8. #83
    алфист GALIN4O's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Razgrad
    Age
    54
    Posts
    161

    Default

    След смяна на свещи, въртене на делкото и основна проверка по токовете положението е същото. Най-вероятно, проблема е в карбураторите. Майстора ми каза за някакви запушени каналчета, обаче... Всъщност, има някаква логика, защото колата преди да я взема е стояла под някъкъв сайвант 2 години.
    A.Р.33 vl 1.4 2карба 90г. Няма я вече!

  9. #84
    Силно зарибен - облъчен Da_Fuse's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    873

    Default

    Ами тогава майката му е ... Ремонтни комплекти за карбураторите около 30лв - двата. Разглабяне на съставните части и 2-3 дни киснене в ГАЗ за горене по възможност да е българска или руска, но не и гръцка. Хубаво плакнене няколко пъти продухване на вички отворчета ВНИМАТЕЛНО с игла(но наистина много внимателно за да не се разширят) и след това сглабяне със СТАРИТЕ жигльори и новите гарнитури и си ти...
    Аlfa 75 - 1.8 Turbo 155hp '87
    Lancia Dedra 2.0 Turbo Integrale 180hp '92

    България от векове за векове - НАД ВСИЧКО!

  10. #85
    алфист GALIN4O's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Razgrad
    Age
    54
    Posts
    161

    Default

    То, ние ги разглобявахме, чистихме и т.н. обаче... Човека казва, че трябвало да се разпробие на някое и друго място, като се достигне до каналчето се почиствало механично и след това се запушвал отвора на разпробитото с олово и... може да говоря и глупости! Вчера сложих добавка за почистване на карбуратори, ама ми се струва че, полза няма да има, пък и майстора казва така.
    A.Р.33 vl 1.4 2карба 90г. Няма я вече!

  11. #86
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Тоя майстор въобще да не пипа карбураторите. Щото карбуратори се ремонтират и чистят много трудно. Става в ултразвукова вана, става и с по-леки киселини, но и в 2-та варианта карбураторите трябва да са разглобени до основи. Аз от 10-тина години рациклирам карбови и се занимавам с тях, има много тънкости и не е добре да ги рови някой, който не е наясно с тях. Ще кача снимки на карбове, които правих скоро, но отново си мисля, че копаете в друга посока.
    Ако колега си навит, мога да ти пратя един комплект, ако заработят при теб както трябва (а за въпросните карбове съм сигурен, че са перфектни) значи сте познали, но ако и с тях не се оправи, значи със сигурност причината е в друго нещо.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails CIMG9678.jpg   CIMG9680.jpg   CIMG9682.jpg   CIMG9684.jpg   CIMG9683.jpg  

    CIMG9681.jpg  
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  12. #87
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Чета и се чудя, как толкова ли съм се напоркал, че не чета очевидното, а то е, че колегата има 1.4 с инжекцион, а не карбове!
    Основният проблем на тоя инжекцион е, че много трудно му се дава предварение и остава да се държат в изрядно състояние другите настройки!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  13. #88
    Запален алфист rasho 33 imola's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    43
    Posts
    131

    Wink

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Чета и се чудя, как толкова ли съм се напоркал, че не чета очевидното, а то е, че колегата има 1.4 с инжекцион, а не карбове!

    Quote Originally Posted by GALIN4O View Post
    След смяна на свещи, въртене на делкото и основна проверка по токовете положението е същото. Най-вероятно, проблема е в карбураторите.
    явно ти е силна "огнената" вода
    33Imola/1351cc/1994 & 33Boxer16v/1712cc/1990 & 164SuperV6/2959cc/1997

  14. #89
    Алфист-газ в кръвта RaIDeR's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Велико Търново
    Posts
    603

    Default

    Явно за тая става дума .
    http://www.rockauto.com/dbphp/x,carc...c_H4_Carb.html
    Alfa Romeo 33 IMOLA 1.4 i.e. 90hp. 1351 cc. 93 г. (907A)

  15. #90
    алфист GALIN4O's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Razgrad
    Age
    54
    Posts
    161

    Default

    Благодаря на колегата Боби33 за отзивчивоста, но засега ще чакаме да подейства добавката. Само в краен случай бих предприел разглобяване на каквото и да е по автомобила, просто защото е в края на "живота" си. Все пак, 6 години ме тантурка по "красивите" ни пътища, а това за кола купена на старо не е малко!

    ---------- Post added at 19:09 ---------- Previous post was at 19:06 ----------

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Чета и се чудя, как толкова ли съм се напоркал, че не чета очевидното, а то е, че колегата има 1.4 с инжекцион, а не карбове!
    Основният проблем на тоя инжекцион е, че много трудно му се дава предварение и остава да се държат в изрядно състояние другите настройки!
    Колега, то в темата писаха и други хора, така че е нормално да се пообъркаш.
    A.Р.33 vl 1.4 2карба 90г. Няма я вече!

Page 6 of 8 FirstFirst ... 45678 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •