Page 1 of 8 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 113

Thread: Трудно пали, топла.

  1. #1
    алфист GALIN4O's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Razgrad
    Age
    54
    Posts
    161

    Default Трудно пали, топла.

    Значи, проблема го имам отдавна, обаче съм свикнал и не му обръщах внимание. Миналата седмица, жената взема книжка и...не може да свикне с това, че когато е загряла (колата) след престой от около десетина минути, трябва да се пали със подаване на газ и повечко въртене. Иначе, когато е студена си пали от раз. Аз си мисля че, може да е от свещите, защото не са сменяни от както съм я взел. В момента съм с БОШ WR78X четри полюса. Обаче в сайта на БОШ по номера на двигателя ми излиза, че колата е спортвагон 4x4, а пък тя не е. И обърквацията е пълна. Ако някой има някаква идея, от какво може да е това трудно палене и изобщо, дали е от свещите, моля да сподели. Номера на двигателя е: 30732...
    A.Р.33 vl 1.4 2карба 90г. Няма я вече!

  2. #2
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Какво значи пали трудно?
    Върти безпроблемно и не запалва или затяга при въртене? Ако е първият вариант, може да и е в повечко закъснението. Може и карбураторите да не са в час, а може и просто да е за свещи или кабели, може и капачката или палеца на делкото да са нагорели. Дай повечко описателна информация, за да можем да се насочим.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  3. #3
    алфист GALIN4O's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Razgrad
    Age
    54
    Posts
    161

    Default

    Да, стартера си върти. Карбураторите и центровката ги настройва майстор, преди доста време, тогава сменихме и свещите, обаче пак така си беше. Антифриз и масло не се губят, или е пренебрежимо малко. Когато крам на къси разстояния 1,2 километра свещите като ги развия са доста черни, а когато мина двадесетина км. се очистват, стават жълтеникаво сиви. Всъщност, четвъртата не я развивам защото нямам инсрумент за нея. Капачката на делкото е добре, защото имам една нова в багажника и с нея няма разлика. Бях чел някъде ,че ако се обърнат + и – на бобината искрата става слаба и ги прави тези "номера". Нея (бобината) сам си я сменях и може да съм объркал нещо, обаче не знам ако ги разменя (+ и –) дали няма да опукам нещо. И нещо друго се сещам, когато запуша отворите за въздушния филтър, двигателя не си променя работата, а би трябвало да паднат оборотите.
    A.Р.33 vl 1.4 2карба 90г. Няма я вече!

  4. #4
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Аз залагам на голямо закъснение в запалването. Дай малко предварение на делкото. Примерно 5-6 градуса. Предварение се дава, когато завъртиш делкото на обратно на часовниковата стрелка. Много уж големи майстори настройват карбуратори, като връщат аванса, защото не могат добре да синхронизират карбураторите. Когато върнат аванса, сместа от карбураторите вече няма голямо значение, защото така или иначе искрата не е във правилния момент.
    Върни делкото и ако усетиш по-лесно палене и колата стане по-нервна, значи това е била причината.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  5. #5
    S 16 компресия 5 mitaka_cs's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Age
    32
    Posts
    1,185

    Default

    Номерът на двигателя 307.32 съответства на модела от подписа ти. Не ги слушай тия от Бош.
    С четириполюсни свещи са стандартно само 1.7 16v. Търси по каталозите примерно на Денсо или НЖК обикновени еквивалент на Лодж 25HL. И Лоджа ще свърши работа стига да не е менте...под 10 лв за брой ги има.
    1991 ALFA 33 S 16V QV Permanent 4
    и делта

  6. #6
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by Bobi_33 View Post
    Аз залагам на голямо закъснение в запалването. Дай малко предварение на делкото. Примерно 5-6 градуса. Предварение се дава, когато завъртиш делкото на обратно на часовниковата стрелка. Много уж големи майстори настройват карбуратори, като връщат аванса, защото не могат добре да синхронизират карбураторите. Когато върнат аванса, сместа от карбураторите вече няма голямо значение, защото така или иначе искрата не е във правилния момент.
    Върни делкото и ако усетиш по-лесно палене и колата стане по-нервна, значи това е била причината.
    Quote Originally Posted by mitaka_cs View Post
    Номерът на двигателя 307.32 съответства на модела от подписа ти. Не ги слушай тия от Бош.
    С четириполюсни свещи са стандартно само 1.7 16v. Търси по каталозите примерно на Денсо или НЖК обикновени еквивалент на Лодж 25HL. И Лоджа ще свърши работа стига да не е менте...под 10 лв за брой ги има.
    Аз залагам и на неработещ вакуум-регулатор, което си е точно както Боби го каза за малкото предварение.
    Виж вакуумите дали са наред. Внимавай, защото ако имаш въгленов филтър за бензиновите пари, точно вакума за вакуум-регулатора е свързан с него, посредством един клапан и объркването може да е пълно.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  7. #7
    кара на Зсссгъстен въздух drigata's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    софия
    Age
    46
    Posts
    1,573

    Default

    Аз ,залагам на зле регулирани клапани!!

  8. #8
    алфист GALIN4O's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Razgrad
    Age
    54
    Posts
    161

    Default

    Утре ще отида при майстора да видиме какво ще стане. Сам не ми се бутат, центровки, вакууми и клапанчета, пък за сваляне на глави, не ми се и помисля. Благодаря за съветите! Ще насоча вниманието на майстора към тях.
    A.Р.33 vl 1.4 2карба 90г. Няма я вече!

  9. #9
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by drigata View Post
    Аз ,залагам на зле регулирани клапани!!
    Батка, тая кола , нищо, че е с карбуратори е с хидравлични повдигачи.
    Все пак е 3-та серия, а на тях старите глави не се слагат.

    ---------- Post added at 17:13 ---------- Previous post was at 17:06 ----------

    Quote Originally Posted by GALIN4O View Post
    Утре ще отида при майстора да видиме какво ще стане. Сам не ми се бутат, центровки, вакууми и клапанчета, пък за сваляне на глави, не ми се и помисля. Благодаря за съветите! Ще насоча вниманието на майстора към тях.
    Никой не говори за сваляне на глави, това с вакуума го забрави. Паленето няма нищо общо с това дали ти работи вакуум регулатора или не. Той работи във обороти, а не на празен ход. А мога само да те посъветвам да внимаваш с майсторите, че от големи майстори колко засрани карбуратори съм виждал.......
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  10. #10
    алфист GALIN4O's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Razgrad
    Age
    54
    Posts
    161

    Default

    Боби 33, разбирам те напълно. Аз всъщност ходя при двама различни майстори, препоръчани ми от познати, и хората си казват че не са много в час с алфите. Ще пробвам утре, пък каквото стане.
    A.Р.33 vl 1.4 2карба 90г. Няма я вече!

  11. #11
    алфист GALIN4O's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Razgrad
    Age
    54
    Posts
    161

    Default

    Резултата от днешните усилия е нулев. Човека си игра поне един час и стана, нищо. Най-вероятно проблема ще излезе от някой клапан или клапани. Е, засега ще краме така, иначе колата си върви прилично, поне според моите разбирания.
    A.Р.33 vl 1.4 2карба 90г. Няма я вече!

  12. #12
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by GALIN4O View Post
    Резултата от днешните усилия е нулев. Човека си игра поне един час и стана, нищо. Най-вероятно проблема ще излезе от някой клапан или клапани. Е, засега ще краме така, иначе колата си върви прилично, поне според моите разбирания.
    Преди мнооого време комшията имаше такива драми с жигулата... Помня, че накрая смени на куп кабели свещи бобина и цялото делко както си е с кондензатор чукче капачка и тн (абе махна старото и насади друго)... След тая интервенция всичко си се орави а проблема къде е бил никои незнае...
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  13. #13
    S 16 компресия 5 mitaka_cs's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Age
    32
    Posts
    1,185

    Default

    Quote Originally Posted by GALIN4O View Post
    Резултата от днешните усилия е нулев. Човека си игра поне един час и стана, нищо. Най-вероятно проблема ще излезе от някой клапан или клапани. Е, засега ще краме така, иначе колата си върви прилично, поне според моите разбирания.
    Този боксер топъл трябва да пали от четвърт оборот. Не се отказвай.
    На колко километра са свещите? Има ли странни шумове при палене студена/топла, клатене на празен ход?
    Разлика голяма във въртенето на стартера студена/топла долавя ли се? И се стига до компресията
    Един звук и картина на паленето ако ни направиш
    Нещо такова : http://www.youtube.com/watch?v=QcelbLBKesg тази би трябвало да е като твоята.
    1991 ALFA 33 S 16V QV Permanent 4
    и делта

  14. #14
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Защо не пробваш без въздушен филтър!?
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  15. #15
    алфист GALIN4O's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Razgrad
    Age
    54
    Posts
    161

    Default

    Това е от преди малко, на първия клип не е работила от вчера, а на втория е след каране около 200метра, пак студена.http://www.youtube.com/watch?v=MyBbeaQ9rg8&feature=autoplay&list=PL369325 D78FB2316F&lf=mh_lolz&playnext=1 http://www.youtube.com/watch?v=jkVMX...olz&playnext=2
    A.Р.33 vl 1.4 2карба 90г. Няма я вече!

Page 1 of 8 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •