Page 4 of 8 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 46 to 60 of 113

Thread: Трудно пали, топла.

  1. #46
    алфист GALIN4O's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Razgrad
    Age
    54
    Posts
    161

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Тръгни по това маркуче и виж някъде да не е измъкнато! Ако имаш еко-бокс е страшно. Маркучето отива в един тройник и от там в един клапан, после в електроклапан , еко-бокса и става мазало.
    То това е като на жигули, излиза от 4 ти цилиндър, през едно клапанче и влиза в делкото. Като засмуча с уста и четирите пластинки в делкото мръцкат обратно на часовника.
    A.Р.33 vl 1.4 2карба 90г. Няма я вече!

  2. #47
    алфист GALIN4O's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Razgrad
    Age
    54
    Posts
    161

    Default

    Днес се позанимавахме с моя майстор и четохме в едни дебели книги за разстоянието между полюса и електрода на свещите, като по тази книга излиза, че е 0,5-0,6 мм. обаче по номер на двигателя... (просто няма такъв номер) и човека каза, че трябва да пробваме с други свещи. Така че, като събера парички или намеря работещи, ще видим. Колега Боби33, за центровката така и не можах да го накарам да я бутне, казва че, е това и толкова, пък то насила не става. Ако има развитие ще пиша.
    A.Р.33 vl 1.4 2карба 90г. Няма я вече!

  3. #48
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by GALIN4O View Post
    Днес се позанимавахме с моя майстор и четохме в едни дебели книги за разстоянието между полюса и електрода на свещите, като по тази книга излиза, че е 0,5-0,6 мм. обаче по номер на двигателя... (просто няма такъв номер) и човека каза, че трябва да пробваме с други свещи. Така че, като събера парички или намеря работещи, ще видим. Колега Боби33, за центровката така и не можах да го накарам да я бутне, казва че, е това и толкова, пък то насила не става. Ако има развитие ще пиша.

    Че то свещи Денсо обикновени работят перфектно, аз лично на комбито ги карам вече 30 хиляди, откакто се постопли даже и студена паля на газ, на бензин също работят перфектно тия свещи, а им дават пробег 10 000км. А струват около 5-6 лв. бройката. 0.5 0.6 е малкък луфт за свещи, трябва да бъде 0.7 - 0.8 мм.
    Твоят майстор копае в грешна посока. За пореден път повтарям, оставете книги, каталози, и т.н. Мотор със закъснение ПАЛИ ТРУДНО когато е тъпъл.

    Преди няколко години колегата ни Драго (DJ) имаше 33-ка 1.3 с карбове и ми я докара момчето тук в София, беше пипана някъде другаде и нещата бяха така, както при теб. Освен, че карбовете не бяха синхронизирани, някой беше дал и огромно закъснение. След като направих искрата по моя си начин, колата освен, че започна да пали когато трябва и както трябва, направо излетя, стана много по-нервна и спонтанна и харчеше нормално.

    Ако Драго чете темата, ще го потвърди.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  4. #49
    алфист GALIN4O's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Razgrad
    Age
    54
    Posts
    161

    Default

    О.К. утре ще го мъча пак, пък ако добия "смелост" аз ще си я бутна.
    A.Р.33 vl 1.4 2карба 90г. Няма я вече!

  5. #50
    Старши алфист DJ's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Троян
    Age
    37
    Posts
    756

    Default

    Quote Originally Posted by Bobi_33 View Post
    Че то свещи Денсо обикновени работят перфектно, аз лично на комбито ги карам вече 30 хиляди, откакто се постопли даже и студена паля на газ, на бензин също работят перфектно тия свещи, а им дават пробег 10 000км. А струват около 5-6 лв. бройката. 0.5 0.6 е малкък луфт за свещи, трябва да бъде 0.7 - 0.8 мм.
    Твоят майстор копае в грешна посока. За пореден път повтарям, оставете книги, каталози, и т.н. Мотор със закъснение ПАЛИ ТРУДНО когато е тъпъл.

    Преди няколко години колегата ни Драго (DJ) имаше 33-ка 1.3 с карбове и ми я докара момчето тук в София, беше пипана някъде другаде и нещата бяха така, както при теб. Освен, че карбовете не бяха синхронизирани, някой беше дал и огромно закъснение. След като направих искрата по моя си начин, колата освен, че започна да пали когато трябва и както трябва, направо излетя, стана много по-нервна и спонтанна и харчеше нормално.

    Ако Драго чете темата, ще го потвърди.
    Потвърждавам, имаше зададено огромно предварение с цел да замаже "майстора" че не е успял да центрова карбовете колата, освен това като завъртя делкото Боби където трябва колата дори се опита да загасне, след това последва центровка на ухо от Боби(1 кафе време)...и аз тогава си мислех че имам вървяща 33-ка , закарах я на Боби за съединител, а той я направи изтребител
    Колега вслушай се в Боби, освен това се сещам че и кабелите ми бяха с някакво грандьозно съпротивление...и ги сменихме...абе колата беше направо друга

    ПП: не е опит за реклама просто който го може го може, а който не го може по добре да не пипа тези коли


    Успех на колегата с колицата
    Last edited by DJ; 11-04-2012 at 22:22.
    92' Alfa Romeo 33 1,4 boxer SW(66kW)-бивша
    95'Alfa Romeo 155 1,9TD(67kW)-бивша
    90'Alfa Romeo 33 1.7 16V boxer(97kW) -бивша
    00'Alfa Romeo 146 1.9JTD(77kW+)-настояща

  6. #51
    алфист GALIN4O's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Razgrad
    Age
    54
    Posts
    161

    Default

    Днес се направих на жичкаджия и измерих съпротивлинието на палеца-1 к.ом и кабелите, като само един от петте показа 9 к.ом, а другите 10-11 к. ом. Най интересното е, че като ги отделя от свеща при работещ двигател, искрите са доста яки. Кабелите са на около две години. Утре ще отида до магазина, да премеря какво съпротивление имат същите тези кабели, когато са чисто нови.
    A.Р.33 vl 1.4 2карба 90г. Няма я вече!

  7. #52
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by GALIN4O View Post
    Днес се направих на жичкаджия и измерих съпротивлинието на палеца-1 к.ом и кабелите, като само един от петте показа 9 к.ом, а другите 10-11 к. ом. Най интересното е, че като ги отделя от свеща при работещ двигател, искрите са доста яки. Кабелите са на около две години. Утре ще отида до магазина, да премеря какво съпротивление имат същите тези кабели, когато са чисто нови.
    Може да са със същото съпротивление. В магазините продават само боклуци със графитено-силиконова сърцевина (демек проводник). Иначе оригиналните кабели на тия коли варират между 3 и 4 килоома.

    Пак повтарям, нямаш проблем със запалването на колата, който да е свързан със кабели, свещи и т.н.
    Проблемът идва от момента в който искрата идва в цилиндъра - демек аванса.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  8. #53
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Забележи къде е сега делкото и го врътни леко по посока, обратна на часовниковата с 3-5 мм. Тия кочини носят на предварение така, че не се притеснявай, ами върти там. Винаги можеш да си го върнеш на старото положение. Аз лично гледам разстоянието от вакуумния регулатор до маркуча.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  9. #54
    алфист GALIN4O's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Razgrad
    Age
    54
    Posts
    161

    Default

    Значи, нищо не става. За сега ще караме така. Темата е за ключ или триене.
    A.Р.33 vl 1.4 2карба 90г. Няма я вече!

  10. #55
    Старши алфист JORDANGT's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    София Красна Поляна
    Age
    47
    Posts
    779
    Blog Entries
    1

    Default

    На първата ми 33-ка имах същия проблем.Един колега по-нагоре ви намекна за бензиновата помпа.При мен се оказа ,че лостчето което бута помпата се беше изяло.За радост имах и друго и като ги сравних се оказа ,че има разлика от 1,5мм.Сложих по-дългото и колата взе да пали и гореща.След това и Боби33 ги барна и колата започна да лети....

    Alfa33 1.3 90г.Alfa33 1.5 93г.Alfa33 1.4 94г.Alfa146 1.4TS 97г.Alfa146 1.8TS 99г.Sprint 1.5 78г.Аlfa33 1.7 4x4 91г Sprint 1.7 16V 83г.Alfa145 1.3 96г.Alfa156 2.0 99г.147 1.6 03г.145 2.0 Alfa159 1,9 JTD Ti

  11. #56
    алфист GALIN4O's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Razgrad
    Age
    54
    Posts
    161

    Default

    Да, има вероятност и от помпата да е проблема, обаче просто не ми се занимава вече, пък и жената взема да свиква. Благодаря на всички отзовали се!
    A.Р.33 vl 1.4 2карба 90г. Няма я вече!

  12. #57
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Добре, аз друго да питам, че досега не разбрах. Докато въртиш и не пали топла, даваш ли и газ по мъничко или я чакаш да припали без газ?

    Идва ми и друго наум: може да е ниско нивото на бензина в поплавъковите камери на карбураторите.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  13. #58
    алфист GALIN4O's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Razgrad
    Age
    54
    Posts
    161

    Default

    Quote Originally Posted by Bobi_33 View Post
    Добре, аз друго да питам, че досега не разбрах. Докато въртиш и не пали топла, даваш ли и газ по мъничко или я чакаш да припали без газ?

    Идва ми и друго наум: може да е ниско нивото на бензина в поплавъковите камери на карбураторите.
    Малко е трудно за обяснение, обаче ще пробвам - колата е карана докато загрее50 до 90 гр. спирам, ако веднага завъртя пали веднага, обаче оставя ли я повече от 10 мин. когато реша да запаля, едновременно с въртенето на стартера трябва да подавам плавно газ, като през това време имам чувството че, стртера започва да "маже". Най интересното е че колкото пъти майстора бутне настройките било то по карбуратора или центровка, самата работа на мотора се променя, а паленето с подаване на газ става при различно положение на педала на газта, като един път е горе, друг път долу, в средата и т.н. То, на човека му писна да се занимава с мене, пък и другите майстори още като видят, че е АЛФА и дават крачка, назаден ход
    A.Р.33 vl 1.4 2карба 90г. Няма я вече!

  14. #59
    алфист GALIN4O's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Razgrad
    Age
    54
    Posts
    161

    Default

    Днес, без да искам, открих едно интересно нещо. Вакуум регулатора, на моето делко е обърнат към въздушния филтър, а на снимки и клипове които гледам в интернет се вижда, че на другите е точно на 180 гр. Та възможно ли е изобщо двигателя да запали ако се обърне делкото? Или много съм се заблудил!
    A.Р.33 vl 1.4 2карба 90г. Няма я вече!

  15. #60
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by GALIN4O View Post
    Днес, без да искам, открих едно интересно нещо. Вакуум регулатора, на моето делко е обърнат към въздушния филтър, а на снимки и клипове които гледам в интернет се вижда, че на другите е точно на 180 гр. Та възможно ли е изобщо двигателя да запали ако се обърне делкото? Или много съм се заблудил!
    Изобщо не се заблуждаваш!
    Това делко можеш да го боцнеш където си искаш. Стига после да наредиш кабелите правилно.
    Можеш да си го слагаш в каквото си положение пожелаеш. На практика няма значение.
    Добре е да е с вакуумния регулатор назад към купето, за да е по-лесно слагането на маркучето за вакуума, но това не е решаващо.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

Page 4 of 8 FirstFirst ... 23456 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •