Page 7 of 8 FirstFirst ... 5678 LastLast
Results 91 to 105 of 113

Thread: Трудно пали, топла.

  1. #91
    Алфист-газ в кръвта RaIDeR's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Велико Търново
    Posts
    603

    Default

    Много прав , хич не са малко . Имам един приятел с Ес класа всяка година прави окачване и гуми .
    Alfa Romeo 33 IMOLA 1.4 i.e. 90hp. 1351 cc. 93 г. (907A)

  2. #92
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by GALIN4O View Post
    Благодаря на колегата Боби33 за отзивчивоста, но засега ще чакаме да подейства добавката. Само в краен случай бих предприел разглобяване на каквото и да е по автомобила, просто защото е в края на "живота" си. Все пак, 6 години ме тантурка по "красивите" ни пътища, а това за кола купена на старо не е малко!

    ---------- Post added at 19:09 ---------- Previous post was at 19:06 ----------

    Колега, то в темата писаха и други хора, така че е нормално да се пообъркаш.
    Благодаря за уточнението , колега, че тамън си помислих за медик, психиатър!
    Last edited by mordohy; 27-06-2012 at 23:50. Reason: Юзера е пиян!!!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  3. #93
    алфист GALIN4O's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Razgrad
    Age
    54
    Posts
    161

    Default

    Така, добавката май подейства, и то яко! Стана така че, 4ти цилиндър започна да работи отвреме навреме, че понякога и 3ти му приглася. Та имам един въпрос към по разбиращите. Възможно ли е, системата за връщане на горивото да се запуши, само откъм страната 2 и 4 цилиндър и това да доведе до преливане на карбуратора? Питам защото, като извадя маркучите от щуцерите и надуя с уста, десния пропуска доста по добре от левия.
    Last edited by GALIN4O; 27-08-2012 at 19:34.
    A.Р.33 vl 1.4 2карба 90г. Няма я вече!

  4. #94

    Default

    Едвали ще се е запушила системата по скоро да се е разложила някоя гарнитурка в карба има един температурен датчик който се намира от вътрешната страна на всмукателя на 2 цилиндър виж дали работи това животно щото то праща сигнали на комутатора това лайно отчита температура на охлаждащата течност всмукателя е с водна риза това относно проблема с паленето на загрят ДВГ .... аааааааа и да не забравя разкарай тези 4 полюсни лайнета ако не искаш да умориш бобината .... най добре вземи NGK 6-ци(топлинно число) за този мотор .... 4-полюсните се изполват при индивидуални бобини.... имат по голямо съпротивление и не стават за единична бобина .... също да не забравя смени тръбичката на вакуум регулатора тази е с много голямо фи от това следва в ниски обороти идва предварението... вакууум регулатора за този мотор трябва да влиза в действие след 4500 об/мин. като трябва да даде аванс до -34 градуса от ГМТ

  5. #95
    алфист GALIN4O's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Razgrad
    Age
    54
    Posts
    161

    Default

    Ами този датчик за температурата, така като гледам е само за уреда на таблото, няма как да подава на комутатора, защто от комутатора излизат две жички и отиват на бобината. Свещите са сменени преди около месец НЖК - БПР6 еднополюсни. За тръбичката на вакуума, едвали има нещо общо защото, дори и като я извадя си е все същото. А това че, лявата тръба за връщане на горивото пропуска доста по малко от дясната съм 100% сигурен.
    A.Р.33 vl 1.4 2карба 90г. Няма я вече!

  6. #96
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by GALIN4O View Post
    Ами този датчик за температурата, така като гледам е само за уреда на таблото, няма как да подава на комутатора, защто от комутатора излизат две жички и отиват на бобината. Свещите са сменени преди около месец НЖК - БПР6 еднополюсни. За тръбичката на вакуума, едвали има нещо общо защото, дори и като я извадя си е все същото. А това че, лявата тръба за връщане на горивото пропуска доста по малко от дясната съм 100% сигурен.
    Имах като твоята кола. Тръбичките за вакума и тези за отходните картерни газове играят голяма роля. Не трябва да има нито една да е спукана, нацепена и т.н. Провери ги. Освен това пластвмасата, дето разделя тръбата за отходните картерни газове на две има вътре един вид цедка - измий я, тя се затлачва яко. При инжекционите тази цедка е на дебелата част на гърловината, дето наливаш маслото.
    А другия проблем с обратното връщане на горивото - оправи го. Вътре имаш цедки, които се продават с ремонтните комплекти или поплавък - клапан нещо не е наред
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  7. #97

    Default

    Датчика за температурата на таблото е на 3 цилиндър отстрани до масления филтър

  8. #98
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    Quote Originally Posted by GALIN4O View Post
    Така, добавката май подейства, и то яко! Стана така че, 4ти цилиндър започна да работи отвреме навреме, че понякога и 3ти му приглася. Та имам един въпрос към по разбиращите. Възможно ли е, системата за връщане на горивото да се запуши, само откъм страната 2 и 4 цилиндър и това да доведе до преливане на карбуратора? Питам защото, като извадя маркучите от щуцерите и надуя с уста, десния пропуска доста по добре от левия.
    мен ми се струва напълно възможно. имаш 2 отделни линии за обратното гориво.
    Quote Originally Posted by whorunit View Post
    Датчика за температурата на таблото е на 3 цилиндър отстрани до масления филтър
    по принцип този от шофьорската страна е за уреда на таблото.
    точка

  9. #99
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by whorunit View Post
    Датчика за температурата на таблото е на 3 цилиндър отстрани до масления филтър
    При карбураторните коли датчикът за температурата играе единствено да ти покаже температурата, за нищо друго
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  10. #100
    алфист GALIN4O's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Razgrad
    Age
    54
    Posts
    161

    Default

    Датчика на трети цилиндър е за маслото, поне при мен е така. Масления сепаратор е чист и пропуска, тръбичките към карбураторите също. От левия и десния карбуратор излизат две тръби за връщане на горивото, които влизат в тройник и така към резервоара отива една тръба. Обаче след като е запушена лявата, защо единия цилиндър не работи а другия работи, нали и двата вземат от едно също място гориво? Е това е интересното.
    A.Р.33 vl 1.4 2карба 90г. Няма я вече!

  11. #101
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    сега като гледам схемата знаеш ли какво излиза.
    бензинова помпа-вход ляв карбуратор-от изхода на левия отива маркуч във входа на десния- изход десен-обратно гориво! т.е карбовете се захранват с гориво последователно.
    точка

  12. #102
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    сега като гледам схемата знаеш ли какво излиза.
    бензинова помпа-вход ляв карбуратор-от изхода на левия отива маркуч във входа на десния- изход десен-обратно гориво! т.е карбовете се захранват с гориво последователно.
    Сига де, не може да бъде.

    ---------- Post added at 14:26 ---------- Previous post was at 14:22 ----------

    Quote Originally Posted by GALIN4O View Post
    Датчика на трети цилиндър е за маслото, поне при мен е така. Масления сепаратор е чист и пропуска, тръбичките към карбураторите също. От левия и десния карбуратор излизат две тръби за връщане на горивото, които влизат в тройник и така към резервоара отива една тръба. Обаче след като е запушена лявата, защо единия цилиндър не работи а другия работи, нали и двата вземат от едно също място гориво? Е това е интересното.
    Провери за запушен инжектор от тези малките за празен ход. На мен често ми го правеше
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  13. #103

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    сега като гледам схемата знаеш ли какво излиза.
    бензинова помпа-вход ляв карбуратор-от изхода на левия отива маркуч във входа на десния- изход десен-обратно гориво! т.е карбовете се захранват с гориво последователно.
    Точно така е... поне при мен беше така ... и вярно че онзи сензор на всмукателя е за температурата на таблото ... а другия който е до масления филтър е за червената лампа на таблото в термометъра забравил съм ги тези простотии .... моята хммм ... замина на пункта преди 2 години ... същия мотор 30732 с бош инсталация

  14. #104
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Само не разбрах каква е връзката на температурния датчик с паленето на карбураторна алфа
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  15. #105

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    Само не разбрах каква е връзката на температурния датчик с паленето на карбураторна алфа
    Няма връзка колега ..... аз съм в грешка

Page 7 of 8 FirstFirst ... 5678 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •