Results 1 to 8 of 8

Thread: ГАСНЕ!!!ПОМОООЩ!!!!-Оправено

  1. #1
    Запален електроженист dakata's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Стара Загора-София
    Posts
    210

    Default ГАСНЕ!!!ПОМОООЩ!!!!-Оправено

    Здравейте колеги,
    От 3 дни Алфата /от подписа /започна ми гасне.Както си карам и като спра или съм по инерция,когато реши си загасва/държа да отбележа,че го прави само при обороти на празен ход/ и което е по-важно след това не иска да запали,като си постои малко около 5 мин. и сякаш забравя за проблема и си пали от раз,като през това време правя няколко безуспешни опита да запаля.Колата я карам основно на газ ,ходих днес в сервиза където монтираха газовата,прегледаха я тъй като е още в гаранция,но ми казаха,че проблема е някъде в тоците на колата или по-точно в захранването на бензиновата помпа тъй като от нея вземат + за газовата.Порових из темите които са пускани,но не открих нищо подобно на моя проблем.МОЛЯ,ако някой от вас се е сблъсквал с подобен проблем нека сподели.Предварително благодаря.
    Last edited by dakata; 31-03-2012 at 23:35.
    ALFA 166 2.0TS-хубавицата
    Fiat Ritmo 125TC ABARTH-нека силата на ABARTH бъде с теб
    PEUGEOT 206 1,4HDI(служебното) егати пауъра
    Дачия Логан 1.6 power injection-с ГАС

  2. #2
    Старши алфист leshoiad's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Стара Загора
    Age
    47
    Posts
    622

    Default

    Напълнили са ти главата с глупости в тоя сервиз защото не им се влиза в преразходи. Освен това съм сигурен, че ГИ е в гаранция, нали? Проблема ти е в датчика за налягането! 1:1 беше при мен тоя проблем и след разговор на 4 очи със собственика на оторизирания сервиз ми смениха датчика за 10 минути с настройките и прочие! Отиваш, настъпваш го по мазола, леееекичко споменаваш, че си запознат с работата на комисията за защита на потрбителя и, че имаш телефона на "Господарите" и послед си свиркай. Всичко си идва на мястото. Айде късмет!
    "Свини! Вечно ли искате да живеете?!" Фридрих Велики — 1757 г.


  3. #3
    Старши алфист i.ganchev.ganchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Варна
    Age
    39
    Posts
    649

    Default

    Проблема за мен по-скоро е в датчик колянов вал. Като поработи, загрява и почва да прави този проблем. Оставяш я малко, изстива и пали. Караш докато позагрее и пак гасне.
    Почти съм сигурен, че е от него.
    Има много теми с подобни проблеми, не е зле да потърсиш с търсачката... ама диагнозата според мен е ясна
    Lancia Delta 1.6 i.e - ex
    Alfa Romeo 156 2.0 TS

    рейтинг фотографов

  4. #4
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Само на газ ли съществува проблемът?
    Ако е така, може да се дави поради незатваряща дюза, а и трябва време след това да се вентилира.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #5
    Запален електроженист dakata's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Стара Загора-София
    Posts
    210

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Само на газ ли съществува проблемът?
    Ако е така, може да се дави поради незатваряща дюза, а и трябва време след това да се вентилира.
    Докато карам на газ го прави/това се случва от 3 дни/но подозирам ,че и на бензин резултата ще е същия,защото като угасне не пали нито на бензин нито на газ.Искам да отбележа,че НЕ съм с ГИ,а с обикновена газова.Кофти е,че има много неизвестни и ще падне голямо ровене,докато открия проблема,тъй като след като угасне и направя опит да запаля/т.е.да завъртя стартера/ индикаторите на бутона за смяна на газ и бензин НЕ светват,а трябва.За това съм склонен да се съмнявам,че захранването на помпата изчезва някак си,тъй като + е взет от нея.От друга страна колегата който се съмнява в датчика на коляновия вал също може да е прав,защото като сдаде багажа симптомите са същите,ако той е проблемен диагностиката ще го покаже,ама не мога да чакам до утре и мисля да я разкостя още тая вечер в гаража.Ако някой има други идеи от къде може да идва проблема,МОЛЯ нека сподели.БЛАГОДАРЯ!!! на всички които се отзоваха и на тези които ще го направят.
    ALFA 166 2.0TS-хубавицата
    Fiat Ritmo 125TC ABARTH-нека силата на ABARTH бъде с теб
    PEUGEOT 206 1,4HDI(служебното) егати пауъра
    Дачия Логан 1.6 power injection-с ГАС

  6. #6
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Изчезването на захранващото напрежение на ключа газ-бензин е много показателно.
    Нещо което лесно можеш да направиш и доста да те ориентира за причината на проблема е да вземеш захранване за газта от другаде. Тогава се очаква проблемът на газ да изчезне а на бензин да остане.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #7
    Старши алфист leshoiad's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Стара Загора
    Age
    47
    Posts
    622

    Default

    Quote Originally Posted by dakata View Post
    Докато карам на газ го прави/това се случва от 3 дни/но подозирам ,че и на бензин резултата ще е същия,защото като угасне не пали нито на бензин нито на газ.Искам да отбележа,че НЕ съм с ГИ,а с обикновена газова.Кофти е,че има много неизвестни и ще падне голямо ровене,докато открия проблема,тъй като след като угасне и направя опит да запаля/т.е.да завъртя стартера/ индикаторите на бутона за смяна на газ и бензин НЕ светват,а трябва.За това съм склонен да се съмнявам,че захранването на помпата изчезва някак си,тъй като + е взет от нея.От друга страна колегата който се съмнява в датчика на коляновия вал също може да е прав,защото като сдаде багажа симптомите са същите,ако той е проблемен диагностиката ще го покаже,ама не мога да чакам до утре и мисля да я разкостя още тая вечер в гаража.Ако някой има други идеи от къде може да идва проблема,МОЛЯ нека сподели.БЛАГОДАРЯ!!! на всички които се отзоваха и на тези които ще го направят.
    Гледам, че си от СтЗ. Отиваш в сервиза на Георги, Трендафилов мисля, че беше фамилията (шефа на сервиз Фобос, на излизане от града посока Калояновец в дясно) казваш му какъв е проблема. Дали е от АГУ-то той ше ти каже. В противен случай, правиш преход от 10 метра и отиваш в съседния сервиз, който е оторизиран за Алфа и търсиш пича по електрониките. Ще я закачи и ше ти каже какво и има.
    "Свини! Вечно ли искате да живеете?!" Фридрих Велики — 1757 г.


  8. #8
    Запален електроженист dakata's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Стара Загора-София
    Posts
    210

    Default

    Благодаря на всички!!!Оказа се датчика на коляновия вал.Бобо оправи нещата,благодарности и на него.
    ALFA 166 2.0TS-хубавицата
    Fiat Ritmo 125TC ABARTH-нека силата на ABARTH бъде с теб
    PEUGEOT 206 1,4HDI(служебното) егати пауъра
    Дачия Логан 1.6 power injection-с ГАС

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •