Page 290 of 328 FirstFirst ... 190240280288289290291292300 ... LastLast
Results 4,336 to 4,350 of 4918

Thread: Общи приказки 166

  1. #4336
    започва да се пристрастява rv_asenov's Avatar
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    40

    Default

    088 833 4349
    Alfa Romeo 166 2.4

  2. #4337
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Благодаря
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  3. #4338
    Запален алфист mitkomeg's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Dobrich
    Posts
    330

    Default

    Момчета, днес проблем с алфонсо...тръгвам сутринта за работа и темперарурата е -12. Палил съм я и на по-студено няма проблем. Днес пак си запали от раз без проблеми нооо след 1-2 км видях, че чека ми свети?!? Колата си върви нормално но чека свети. Гасих я палих я чека си остава да свети. Някой нещо да му идва на акъла от какво може да е? Знам за диагностика но съм на работа и не мога сега. Евентуално довечера ще я бучна.

    ---------- Post added at 06:59 ---------- Previous post was at 06:59 ----------

    Момчета, днес проблем с алфонсо...тръгвам сутринта за работа и температурата е -12. Палил съм я и на по-студено няма проблем. Днес пак си запали от раз без проблеми нооо след 1-2 км видях, че чека ми свети?!? Колата си върви нормално но чека свети. Гасих я палих я чека си остава да свети. Някой нещо да му идва на акъла от какво може да е? Знам за диагностика но съм на работа и не мога сега. Евентуално довечера ще я бучна.

  4. #4339
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Случайно да ти е направило впечатление, че вентилаторът на охлаждането върти постоянно?

    Стрелям в тъмното. Най-добре - диагностика.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #4340
    Запален алфист mitkomeg's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Dobrich
    Posts
    330

    Default

    Ами не ми е направило такова впечатление. Ако се въртят какво? За температурен датчик ли си мислиш?

  6. #4341
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by mitkomeg View Post
    Ами не ми е направило такова впечатление. Ако се въртят какво? За температурен датчик ли си мислиш?
    Да - ако е прекъснал.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #4342
    Запален алфист mitkomeg's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Dobrich
    Posts
    330

    Default

    Че и за него ли свети чека? Какво друго може да е което да не влияе на работата на мотора?
    Не пуши не се спъва просто свети.

  8. #4343
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by mitkomeg View Post
    Че и за него ли свети чека? Какво друго може да е което да не влияе на работата на мотора?
    Не пуши не се спъва просто свети.
    Нямам личен опит по въпроса, но колеги така казват:

    http://clubalfaromeo.com/forum/showp...7&postcount=14


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #4344
    Запален алфист mitkomeg's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Dobrich
    Posts
    330

    Default

    Дано да е от него.

    пс... Тръгнах си от работа и след няколко километра изгасна чека...хм интересно ��
    Last edited by mitkomeg; 27-01-2017 at 16:17.

  10. #4345
    започва да се пристрастява Sarge's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    37

    Default

    На мен ми светва чека, като карам по-бързичко сутрин преди да е загряла (термостата е на умирачка, та като падне от 60 рязко надолу температурата веднага изгрява) в топло време и като загрее по-добре няма грижи и след няколко минути в нормални температури изгасва.
    Вентилатора е доста точен индикатор за възникнал проблем с температурата(според мен), споменавам моя проблем в случай, че на колегата му е читав темп. датчик
    Alfa 33 1.3 I.E.L. '93
    Alfa 166 2.0 V6 Turbo '99
    Alfa 147 1.6 TS '01

  11. #4346
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Smile

    При мен също светва при температури под -14. Светва след сравнително бавно движение, ако не може да загрее. Записва грешка 'температурен сензор охлаждаща течност'. След загряване на мотора си угасва само. Но не реагира като на прекъснал сензор. Явно не му харесва да се движи колата и да не загрява.

    За дизеля иде реч де.
    Last edited by didod; 27-01-2017 at 20:25.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  12. #4347
    Запален алфист mitkomeg's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Dobrich
    Posts
    330

    Default

    Така, записаните грешки са:
    p0235 - тази си я знам.Геометрията на турбото заяжда понякога при някаква си ситуация но не винаги. Свалях го да го чистя но едното болтче шестограмното не можах да го развия, че превъртя шестограма в него и чистих със прей за карбуратори колкото може но и на ръка като местих лостчето за геометрията на моменти имаше леко запиране понякога от което може би се получава пренадуването. Както и да е ще го развия като се постопли времето да става за работа понеже и турбо съм си купил и ще го сменя и това ще го разглобя и ще го чистя и ако става за работа ще е за спешъл ситуация за резерва.
    p0404, p0101 - тези двете от както имам колата си ги набива винаги. Не знам защо...егр не е затапен и съм го свалял няколко пъти да го чистя и никога не е бил задръстен. Смисъл черно е по стените му но само е черно без натрупвания на сажди каквито съм виждал из интернет иии грешките все пак си ги има винаги. Дебитомера уж работи. Момчето което ми прави чипа му казах за тоя проблем и каза, че си работи. За да не почне някой, че е от чипа-не мисля, колата е с него вече втора година, а колата я имам от 5 години. И преди него и след него си го прави.
    p0191 - тази вече е прясна. Преди седмица сменях горивен филтър. Уж го напълних преди да го завия та не знам може ли да има общо със смяната на филтъра нещо?!? Или просто нещо моментно му е станало оная сутрин като светна чека и да ги е набил компа със следващата грешка за температурния сензор?
    p0115 - този явно е ясен вече ...

    Та изтрих грешките и не се появиха отново...е сега ако я закача пак понеже снощи ходих напред назад съм на 99%, че ще има за пренадуването(случи се веднъж като я понастъпах да изпреваря), егр и дебитомер.

    Някой идеи за този не знам дали да го нарека проблем с егр и деботомера?
    Тази за рейла ми се струва по-плашеща но ще я следя дали ще я запише пак...мисля, че нещо моментно от студа може да е станало но ще видим.

  13. #4348
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    Закачате компютъра и гледате желано и реално количество въздух. На загрял мотор това. Ако ЕГР работи, трябва да са еднакви.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  14. #4349
    Запален алфист Dob4i's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Varna
    Posts
    248

    Default

    Колеги, препоръчайте ми някои качествени скърцащи втулки, че ми писна по два пъти годишно да ги сменям.От феби моог и фаст не съм доволен.
    Alfa Romeo 166 2.4jtd

  15. #4350
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Чак пък толкова да не изкарват Имаше особености при смяната Мисля че колата се пуска от подемника и тогава се стягат За марка немога да дам съвет но толкова чести смени

    ---------- Post added at 19:41 ---------- Previous post was at 19:39 ----------

    Сетих се че бях чел че слагат от някакъв модел на мерцедес
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

Page 290 of 328 FirstFirst ... 190240280288289290291292300 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •