Page 34 of 328 FirstFirst ... 2432333435364484134 ... LastLast
Results 496 to 510 of 4918

Thread: Общи приказки 166

  1. #496

    Default

    Да, на другия край на пръта има място за хващане на контра.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  2. #497

    Default

    Колеги, някой да се сеща откъде може да се намери микропревключвател с лостче, подобен на този в бравата на задния капак ? Оригиналният няма как да бъде открит, а не ми се сменя цяла брава за едно ключе.По магазините има все още добре познатите от съветското производство микреци КМ1-1, които по габарит стават, но са без лостче.Омръзна ми да ми свети лампата за отворен капак, а самата лампа в багажника да не свети.

  3. #498
    Запален алфист popaay's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    395

    Default

    Провери си кабелите които свързват шасито с багажника.

  4. #499

    Default

    Quote Originally Posted by popaay View Post
    Провери си кабелите които свързват шасито с багажника.
    Мога да се обзаложа, че ги е проверил
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  5. #500
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Колегата вероятно говори за ключето, което е на стационарната част от бравата (долната) а не тази, която е на ключалката на капака. Така, че по-скоро не е проблема в снопа кабели за капака.

    Такива ключета има на люковете на пералните.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #501
    Запален алфист popaay's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    395

    Default

    Може,може.При мен се беше стигнало,че като дам на задна и ми се отваряше багажника,а от начало и на мен ми светеше и после си загасна от самосебеси, и после ръгам на задна и се отваря багажника

  7. #502

    Default

    Кабелите ги сдъвках един по един и всички са възстановени. Проблемът е в микропревключвателя - в положение включено дава 72 вместо 0 ома, а в положение изключено - 560 вместо безкрайност. На ключалката микропревключвателят е същият, т.е. общо са два броя в капака на багажника, ама не върви да ги разменям взаимно, плюс това са занитени . След един ден издирвания съм написал 3-4 вида ключета, предимно на Омрон, които може и да станат, но утре тръгвам по електронските магазини с шублер в джоба. Нали и това е част от тръпката Алфа Ромео. Трябва да съм много в джаза, щом за толкова години не ми е омръзнало
    Става въпрос за ключето, което е в бравата (не в ключалката под емблемата) на капака на багажника - в стационарната част долу поне аз не знам да има ключе.
    Last edited by endeavour; 10-09-2012 at 20:30.

  8. #503
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by endeavour View Post
    Кабелите ги сдъвках един по един и всички са възстановени. Проблемът е в микропревключвателя - в положение включено дава 72 вместо 0 ома, а в положение изключено - 560 вместо безкрайност. На ключалката микропревключвателят е същият, т.е. общо са два броя в капака на багажника, ама не върви да ги разменям взаимно, плюс това са занитени . След един ден издирвания съм написал 3-4 вида ключета, предимно на Омрон, които може и да станат, но утре тръгвам по електронските магазини с шублер в джоба. Нали и това е част от тръпката Алфа Ромео. Трябва да съм много в джаза, щом за толкова години не ми е омръзнало
    Става въпрос за ключето, което е в бравата (не в ключалката под емблемата) на капака на багажника - в стационарната част долу поне аз не знам да има ключе.
    Прав си. Грешката е моя. Двете ключета са на капака, едното на ключалката за електрическото отключване а другото на самата брава.
    При мен имам едни бутони по задния ръб на капака, които явно са за аларма. Ако имаш такива, би могъл тях да ги ползваш за целта.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #504

    Default

    Днес реших да поогледам кораба отдолу и ми направи впечатление лек теч на масло. Теч е силно казано, имаше събрани капки върху картера и скоростната кутия. Маслото е черно и ме съмнява да е моторно, въпреки че подлизва по картера. Прилагам и снимков материал. Да взимам ли някакви мерки, или да чакам да протече съвсем?
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails P1060508.jpg   P1060510.jpg   P1060512.jpg  

  10. #505
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Doomguy View Post
    Днес реших да поогледам кораба отдолу и ми направи впечатление лек теч на масло. Теч е силно казано, имаше събрани капки върху картера и скоростната кутия. Маслото е черно и ме съмнява да е моторно, въпреки че подлизва по картера. Прилагам и снимков материал. Да взимам ли някакви мерки, или да чакам да протече съвсем?
    И при мен така омаслява но освен откъм скоростите и откъм ангренажа. Не тече, но събира капка. По вскяка вероятност е заради семерингите на коляновия вал. Този откъм ангренажа, ще го сменя скоро покрай смяната на ангренажа. Този откъм скоростите силно се надявам да не текне по-силно, за да съчетая смяната му със смяна на съединителя. Определено не ми се отваря за един семеринг.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #506

    Default

    Значи продължавам да карам и т'ва е... Предполагам, че за труд ще ми вземат доста пари само за един семеринг, та и аз ще го съчетая със евентуална смяна на съединител по нататък.

  12. #507

    Default

    Тези течове не са нито опасни нито необичайни в тези размери, няма нужда да сменяте нищо. Черното масло е точно двигателно и моята има капки и от двигателя и от скоростите, но и през ум не ми минава да си разглобявам половината двигател.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  13. #508

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    ...При мен имам едни бутони по задния ръб на капака, които явно са за аларма. Ако имаш такива, би могъл тях да ги ползваш за целта.
    При мен ги няма,но тоя вариант съм го оставил за накрая (аз му казвам вариант "Москвич")...

    Quote Originally Posted by Doomguy View Post
    Значи продължавам да карам и т'ва е... Предполагам, че за труд ще ми вземат доста пари само за един семеринг, та и аз ще го съчетая със евентуална смяна на съединител по нататък.
    Няма да се плашиш, преди много години алфите бяха известни с петното от масло под тях - така си бележехме местата на паркинга по времето на 33 и 75

  14. #509
    пристрастен алфист trop4i's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Strajica
    Posts
    171

    Default

    Quote Originally Posted by Doomguy View Post
    Днес реших да поогледам кораба отдолу и ми направи впечатление лек теч на масло. Теч е силно казано, имаше събрани капки върху картера и скоростната кутия. Маслото е черно и ме съмнява да е моторно, въпреки че подлизва по картера. Прилагам и снимков материал. Да взимам ли някакви мерки, или да чакам да протече съвсем?
    Карай смело.
    166 2.4JTD-00г.

  15. #510
    влюбен в алфа leketo84's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    996

    Default

    Quote Originally Posted by trop4i View Post
    Карай смело.
    И аз съм така свиркай си
    Alfa Romeo is a wonderful way of life!

Page 34 of 328 FirstFirst ... 2432333435364484134 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •