Page 201 of 328 FirstFirst ... 101151191199200201202203211251301 ... LastLast
Results 3,001 to 3,015 of 4918

Thread: Общи приказки 166

  1. #3001
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Днес за пръв път видях учебна 166-ца.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  2. #3002
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Quote Originally Posted by kabamitov View Post
    как да пробвам дали я има и моята 166 че не разбрах колегата по горе
    След като изгасиш, дръпни лостчето като за присветване на дълги. Ако имаш, ще ти светнат фаровете за около половин минута.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  3. #3003

    Default

    Как скърцат полиритеновите тампони,като пресъхнат,звукът наподобява ли метал в метал?...Питам щото от предна дясна страна ми пробива мозака точно този звук.Днес цял ден съм си играл разглобявал...сглобявал,и не мога да хвана от къде идва звука.Всичко е здраво.Като вдигам колата на крика...пак скърца баси.Мърдам колата на пред на зад...скръц,скръц...пръц...луда работа.

  4. #3004

    Default

    Ако не си ги смазвал скоро те скърцат.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  5. #3005
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by CHEFO666 View Post
    Как скърцат полиритеновите тампони,като пресъхнат,звукът наподобява ли метал в метал?...Питам щото от предна дясна страна ми пробива мозака точно този звук.Днес цял ден съм си играл разглобявал...сглобявал,и не мога да хвана от къде идва звука.Всичко е здраво.Като вдигам колата на крика...пак скърца баси.Мърдам колата на пред на зад...скръц,скръц...пръц...луда работа.
    Такива ги слушам с една докторска слушалка, докато 2-ма клатят иначе няма откриване Ако са ти рециклирани шарнирите и те скърцат, пукат и т.н. може и да е от тях.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  6. #3006
    Запален алфист mitkomeg's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Dobrich
    Posts
    330

    Default

    Quote Originally Posted by CHEFO666 View Post
    Как скърцат полиритеновите тампони,като пресъхнат,звукът наподобява ли метал в метал?...Питам щото от предна дясна страна ми пробива мозака точно този звук.Днес цял ден съм си играл разглобявал...сглобявал,и не мога да хвана от къде идва звука.Всичко е здраво.Като вдигам колата на крика...пак скърца баси.Мърдам колата на пред на зад...скръц,скръц...пръц...луда работа.
    Измих си колата в една автомивка ония ден и това скърцане и при мен дойде само, че е в ляво отпред...ужасно е.Чак хората се оглеждат.Мина ли през неравност дори и малка или да въртя волата(не винаги) и прескърцва.Не съм с полиуретанови или поне аз не съм слагал такива. Тая вечер баща ми клати колата пък аз се ослушвах ама не можах да разбера от къде идва

  7. #3007

    Default

    Мне...не съм смазвал нищо.Имах някакво съмнение за шарнир...но му изцвръках малко масло с една спринцовка....че ако е от него щеше да спре ...ама уви...скърца си...

  8. #3008
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    Точно защото полиуретана почва да скърца по гадно и от оригиналните тампони аз се насочих към пауарфлекс благодарение на колега от форума и забравих за скърцането(поне за сега).

  9. #3009
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    Най вероятно след някой ден ще сваля обявите за двуглавата ламя и ще и се радвам аз,но ми е влезнала муха за Q2 Diff,та съм се насочи към този от линка,май трябваше да го направя когато скоростите бяха свалени за смяната на съединителя,но нищо.Някой правил ли е такова нещо,само диференциала ли се сменя,общо взето всякакво инфо ще ми е от полза.
    http://www.ebay.co.uk/itm/Alfa-Quaif...item35d3bbe4b2

  10. #3010

    Default

    Само дифа да
    Знам две 166-ци с такъв дифт и мнението на собствениците са повече от добри.
    Едно е да въртят двете гуми,друго едната когато си иска
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  11. #3011
    Старши алфист Vesko84's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    София, Пазарджик
    Age
    40
    Posts
    535

    Default

    И аз си мечтая за такъв диференциал, но като ми излезе половината стойност от колата някак ме отказва. Би било хубаво да се намират и на старо
    2003 166 3.0 V6 Distinctive, 2016 Skoda Fabia 1.2TSI DSG
    ex 33 1.5 Boxer, 155 1.8 T.S., 156 2.0 T.S., 166 2.5 V6, 159 2.4 JTDm Q-Tronic

  12. #3012
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Smile

    Айде на промоцията: http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...s&slink=62k4gx
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  13. #3013
    Slower
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    1,370

    Default

    Quote Originally Posted by didod View Post
    Айде на промоцията: http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...s&slink=62k4gx
    Страхотно изглежда, но на тази цена няма да се продаде скоро, въпреки че колата на пръв поглед си заслужава тези пари.
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Alfa Romeo GTV 2.0TS - няма я вече.

  14. #3014
    Запален алфист mitkomeg's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Dobrich
    Posts
    330

    Default

    Момчета май ще ми се налага смяна на долни носачи заради шарнир-1 със сигурност и май и от другата страна ще е тръгнал ми се струва но ще се гледа допълнително.
    Та до колкото разбирам тези точно не се рециклират или има някъде някой който да ги прави, че са си цифра все пак по 200 минимум на бройка
    Или ако някой продава здрави втора ръка нещо ...
    Разскърца се предницата и се оказа шарнира на преден ляв долен носач.

  15. #3015

    Default

    Quote Originally Posted by mitkomeg View Post
    Момчета май ще ми се налага смяна на долни носачи заради шарнир-1 със сигурност и май и от другата страна ще е тръгнал ми се струва но ще се гледа допълнително.
    Та до колкото разбирам тези точно не се рециклират или има някъде някой който да ги прави, че са си цифра все пак по 200 минимум на бройка
    Или ако някой продава здрави втора ръка нещо ...
    Разскърца се предницата и се оказа шарнира на преден ляв долен носач.
    Точно долния е по-добре да се рециклира от горния.Някой те е подвел!
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

Page 201 of 328 FirstFirst ... 101151191199200201202203211251301 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •