Page 161 of 328 FirstFirst ... 61111151159160161162163171211261 ... LastLast
Results 2,401 to 2,415 of 4918

Thread: Общи приказки 166

  1. #2401

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Ако направиш това, от електрическа гледна точка ще е равносилно на ситуацията при която има датчик, който мери много ниска температура.
    И понеже има други датчици, който мерят температурата на изходите на климатика, сигурно на дисплея ще се появи надпис, който указва да си затвориш прозорците или да бягаш в сервиза
    Обаче след като натиснеш ОК ще може да я настроиш ръчно и ще работи както и кажеш
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  2. #2402
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Мисля си да сложа огледало за задно виждане с автоматично затъмняване, защото сегашното не е, а нямам и щора и вечер е неприятно. Знаете ли дали има изведена инсталация над тапицерията на тавана и около плафона или ще трябва да пускам кабели?
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  3. #2403

    Default

    Според мен е почти 80% възможно да имаш буксата под плафона.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  4. #2404
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Няма букса. Сега го свалих, но няма нищо. Има една по-голяма в която е включен кабела за сензора на чистачките.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  5. #2405
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default неприятна история

    Тази вечер в BTV новините:



    Бъдете внимателни, колеги, че неприятностите идват изневвиделица.

    А човекът сък 166-цата най-вероятно не е имал никаква вина освен, че е бил по това време там.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #2406

    Default

    кога се е случило това, снощи минах покрай друга катастрофа с няколко коли, имах добра видимост и от далече видях бурканите на полицейските коли, помислих, че пак ще ме проверяват, беше доста тъмно, асфалта беше залят с течности от колите, вероятно се бяха ударили минути преди да мина.
    Last edited by lordliness; 22-12-2013 at 21:02.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  7. #2407
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    В Сърбия се е случило днес.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #2408

    Default

    Стабилни са тези 166-ци, за разлика от по-малките Алфи от тези години...

  9. #2409
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Ударът е бил сериозен, щото преди години едно Клио се размаза в мен и на 166-цата само бронята и беше за боя, дори не беше счупена.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  10. #2410
    Запален алфист Dob4i's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Varna
    Posts
    248

    Default

    Quote Originally Posted by Dob4i View Post
    Една бърза питанка: Вакуума на турбото на 140/150кс в коя посока "дърпа" към ограничителя или от него.
    Колеги аз пак да попитам, че ми е спешно.
    Alfa Romeo 166 2.4jtd

  11. #2411
    започва да се зарибява Murderer's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Varna
    Posts
    147

    Default

    ..хм то не е смешно,ама май жертвите са се возили в бмв-тата като ги гледам на какво приличат..
    THERE IS NO EASY WAY OUT.SLY IS AWESOME GUY-
    http://www.youtube.com/watch?v=MwPb7...eature=related

  12. #2412

    Default

    Пичове,искам да споделя нещо за да събера малко мнения.
    Въпроса ми не е свързан с 166,а с друг автомобил.
    Говорим за Pоntiac firebird Trans am 5.7 V8.Та тоз хамериканец снощи ми направи един странен проблем,в движение....пуснах си парното,че нещо ми бяха измръзнали крайниците,и таз кола полудя...почна да придърпва,да са клати,да мени оборотите,да пука,да тряска.....давам и газ до ламарината,нищо ....не върви.Доста се стреснах щото тва до сега не ми се беше случвало,и аз не знам що изключих парното.....тая кола се оправи....заработи си нормално.Стори ми се доста странно....и реших пак да пробвам....тоя път в спряло положение,на работещ двигател.Оп...всичко е ок....парно духа....кола работи перфекно....до момента в който не тръгнах....след 100 метра пак се почна...тряс,прас,глъхне,не върви......пак спрях парното....колата върви перфектно.... и след което ми светна чека,че е записало някаква грешка,която трябва да прочета.....нормално да запише,при тва тряскане,и не вървене.
    Опитвайки се да мисля......и да направя няква връзка между парното и НЕ вървенето на колата.....стигам до там,че......в момента в който пусна парното,не зависимо дали ще е на стъдено,или на топло...заедно с него тръгва и компресора на климатика...."на 166 и там е по същия начин нали??"" ..... има ли някаква вероятност компресора да прай някви мизерий...и от там да спъва колата???......защото тя е със един голям пистов ремък ..който минава през всичко...през водна помпа,алтернатор,компресор....всичко се задвижва от един ремък....А самия двигател е с верига.

  13. #2413
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Възможно е компресорът да работи и при режим отопление на тая кола. Или поне, когато моторът не е достигнал работната си температура. При 166-цата това не е така.
    Това дали компресорът изобщо работи и поради това товари мотора следва да се докаже.
    Аз лично се съмнявам в това да е причината.

    Най-добре е да се направи диагностика. Иначе може много да се гадае по въпроса.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  14. #2414
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    ПО-скоро не трябва да тръгва компресора при минусови температури. Съмнява ме да е толкова модерен, че да топли с климатика, а и компресорите на тези климатици до колкото помня бяха инвертори(т.е. няма как да го усетиш ако включи освен ако не меля нещо вътре) и работят с друго масло и друг фреон не Р134 така, че ако има някъде табелка по колата можеш да се ориентираш.
    По-добре откачи буксата на компресора или извади бушона.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  15. #2415

    Default

    Компресора е нов,който работи с некъв нов фреон,или както му се казва.
    Диагностиката показа следното:

    MAT (Manifold Air Temperature)
    sensor fault – low temperature OR TPS error.

    MAP (Manifold Air Pressure) sensor
    circuit open OR EGR fault OR Barometric pressure circuit shorted.

    ЕГР клапана съм го шутирал....
    Но както казах,по интересното е че колата се оправя когато спра парното....

Page 161 of 328 FirstFirst ... 61111151159160161162163171211261 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •