Page 47 of 328 FirstFirst ... 3745464748495797147 ... LastLast
Results 691 to 705 of 4918

Thread: Общи приказки 166

  1. #691
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Аз пък си мисля, че много помага този спойлер. На 164-та ми на бронята го нямаше това нещо и след слизане от по-висок бордюр разцепих бронята под халогена. Сложих и после втора употреба оригинален спойлер и сега няма проблем по бордюрите. Спойлера е гумен, но вътре има метална шина и при удар на бронята я държи да не се огъва и чупи.
    Преди 2 месеца ударих язовец с 166-та и освен, че ми отнесе халогена гадината ми разцепи и бронята около и под халогена, а ако го имаше това нещо пораженията щяха да са по-малки по бронята.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  2. #692

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Зад ICS - а откъм пасажерското място има едно до друго 3 модула (зелено, жълто и сиво) Свали зеленото и го отвори. Най вероятно се е наквасила платката с антифриз от радиаторчето. Почисти и възстанови ако има прекъснали пътечки и ще се оправи индикацията.
    При абсолютно същите симптоми като на колегата вече съм с трето зелено реле, като и трите нямат прекъснали пътечки, а стрелките така и не мигат...

  3. #693
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by endeavour View Post
    При абсолютно същите симптоми като на колегата вече съм с трето зелено реле, като и трите нямат прекъснали пътечки, а стрелките така и не мигат...
    Значи и трите са тоталки.................
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  4. #694

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Значи и трите са тоталки.................
    Явно, добър е процентът на скапаните, при положение че в Пловдив имаше само едно, другото е от Пазарджик. Може би трябва да продължа да сменям, докато тръгне индикацията, или докато тръгне колата към Белканто ООД...

  5. #695
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by endeavour View Post
    Явно, добър е процентът на скапаните, при положение че в Пловдив имаше само едно, другото е от Пазарджик. Може би трябва да продължа да сменям, докато тръгне индикацията, или докато тръгне колата към Белканто ООД...
    Или да си караш колата без индикация за мигачите
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  6. #696
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by endeavour View Post
    При абсолютно същите симптоми като на колегата вече съм с трето зелено реле, като и трите нямат прекъснали пътечки, а стрелките така и не мигат...

    Проблем в този модул е просто една от вероятните причини за да не работят индикациите за мигачите на таблото, защото двете крушки в таблото получават +12V за да светят директно от въпросния модул.
    Щом си сменял модула и не се оправя, вероятно има друга причина. Ще ти дам инфо затова кои пинаве да провериш, в момента в който се добера до схемите.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #697
    Старши алфист qpwo's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    912

    Default

    Quote Originally Posted by endeavour View Post
    При абсолютно същите симптоми като на колегата вече съм с трето зелено реле, като и трите нямат прекъснали пътечки, а стрелките така и не мигат...
    Колко струва едно такова зелено реле - за да не се злоупотребява
    А иначе релетата бяха омазани в мазно и сладко нещо... Ще трябва да сменям радиаторчето ако достигна до него в колата....
    Зеленото реле - вътре е сухо , но за всеки случай тази вечер ще се вее пред климатика и утре ще пиша за резултата..
    166 TS 2.0 1999 ГИ

  8. #698
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by qpwo View Post
    Колко струва едно такова зелено реле - за да не се злоупотребява
    А иначе релетата бяха омазани в мазно и сладко нещо... Ще трябва да сменям радиаторчето ако достигна до него в колата....
    Зеленото реле - вътре е сухо , но за всеки случай тази вечер ще се вее пред климатика и утре ще пиша за резултата..

    Има начин индикациите да се подкарат и без този модул. И това не внася никакви странични ефекти в схемите.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #699
    Запален алфист nvladev's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    201

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Аз не съм виждал тук да продават с "чекмеджето" , то не е ли към оборудването на колата
    След малко повече търсене го намерих с "чекмеджето", точно като този който ми беше на колата. Филтър с активен въглен 36 лв.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD /99/

  10. #700

    Default

    Quote Originally Posted by nvladev View Post
    След малко повече търсене го намерих с "чекмеджето", точно като този който ми беше на колата. Филтър с активен въглен 36 лв.
    Кажи къде? Искам и аз.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  11. #701
    Запален алфист nvladev's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    201

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Кажи къде? Искам и аз.
    телефона на магазина е 02/9294611. Собственика е голям пич кажи му само че скоро негов клиент му е поръчал този филтър за алфата.
    Той ми каза, че ще поръча още тъй като си говорихме с него и му споделих, че съм търсил и само пити ми предлагат. За моят ми каза, че го има в гр. Варна и ще го доставят до края на деня ако съм на зор.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD /99/

  12. #702
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Ето това трябва да се преправи за да работят индикациите и без зеления модул (M-83):



    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #703

    Default

    Благодаря! Щеше ми се да го направя вътре в кутията на резервен модул, ама като гледам означенията на изводите нямат нищо общо с тези от схемата, вместо цифри или поне единица за начало, се мъдрят букви... Май ще трябва да се сгъвам да меря и да окъсявам проводниците от кабелния сноп

  14. #704
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    В описанието бегло се споменава за функциите на въпросния модул. Като разглеждам схемата, би могло да има следното обяснение на предназначението му:

    M83 получава входни импулси (+12V) от релето за мигачите на пинове 6 и 7.
    На пинове 8 и 9 са закачени датчици от задните LED мигачи (вероятно фото-съпротивления). - оградените в червено на схемата:



    Вероятно модулът формира нива +12V на изходите си (пинове 5 и 4) когато са налице 2 условия:

    1 - +12V на някой от пинове 7 или 6
    2 - измерено определено съпротивление на фотоелементите (съответстващо на светещ мигач)

    По този начин индикаторите на таблото ще светят само ако задните мигачи реално светят.

    Което означава, че друга причина затова да не работят индикациите на таблото, може да е прекъснати връзки към задните мигачи и по-конкретно към датчиците, или дефектирали или замърсени датчици.
    Last edited by ecotronic; 24-11-2012 at 14:00.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #705

    Default

    Почти гениално като замисъл, и също толкова ненужно практически е това творение на инж. Тоци Бегали, ако се вземе предвид надеждността на ел.оборудването на 166 след 5-6 годишна възраст ... Значи не е лошо да се отворят задните мигачи, ама това ще стане някой ден... друг път

Page 47 of 328 FirstFirst ... 3745464748495797147 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •