Page 78 of 328 FirstFirst ... 2868767778798088128178 ... LastLast
Results 1,156 to 1,170 of 4918

Thread: Общи приказки 166

  1. #1156

    Default

    Развих гайките, махнах шайбите отдолу, но не искат да излязат току така. Рамото е хванато на още едно място, има някаква пластмасова капачка там. Целта е да сваля кората пред предното стъкло, но всички болтове са със скъсани глави, уплътненията са отлепени и е кошмар...

    п.п. Прочетох, че са на шлиц, но явно е спекло там и не иска да се вади.
    Last edited by Doomguy; 23-02-2013 at 18:23.

  2. #1157

    Default

    Quote Originally Posted by Doomguy View Post
    Развих гайките, махнах шайбите отдолу, но не искат да излязат току така. Рамото е хванато на още едно място, има някаква пластмасова капачка там. Целта е да сваля кората пред предното стъкло, но всички болтове са със скъсани глави, уплътненията са отлепени и е кошмар...
    Разбрах искаш да свалиш цялото рамо, завий гайката да се изравни с края на болта, отлепи рамото от стъклото и с леко почукване по гайката и дърпане, трудно се сваля, гледай да не повредиш шлиците. Допълнителното рамо на лявата чистачка мисля че се вадеше само с дърпане от ябълката.

    Гледай да не спукаш стъклото!
    Last edited by lordliness; 23-02-2013 at 18:36.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  3. #1158

    Default

    Нещо не разбрах, ако завия гайката обратно, как ще изкарам рамото въобще?

  4. #1159

    Default

    завиваш гайката без да я стягаш, за да не повредиш резбата, когато чукаш върху нея, когато рамото се освободи я развиваш на ръка и вадиш рамото
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  5. #1160
    пристрастен алфист trop4i's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Strajica
    Posts
    171

    Default

    Ще оставиш малко растояние между гайката и рамото.
    166 2.4JTD-00г.

  6. #1161
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Аз ги свалям със скоба и излизат като коркови тапи Иначе както казаха колегите бой с чука, предварително може да ги пръснеш Същия проблем го има на волана и той е на шлици, там обаче, ако е запецнал без скоба просто забравяш.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  7. #1162

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Аз ги свалям със скоба и излизат като коркови тапи Иначе както казаха колегите бой с чука, предварително може да ги пръснеш Същия проблем го има на волана и той е на шлици, там обаче, ако е запецнал без скоба просто забравяш.
    Това е правилния начин ,скоба за лагери става за чистачките, ама като няма с чука и парче месинг за волана
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  8. #1163

    Default

    Свалих ги сравнително лесно. Полях малко спирачна течност, изчаках, дръпнах рамото от джама за да не съзнава напрежение и излязоха на ръка. Май шлица на рамото на шофьорската чистачка замина, и то без да съм напъвал. Цялата тая простотия беше за да изкарам тройника на пръскалките, който е запушен. Ясно, че гадината се сменя, но има ли някакъв начин да се отпуши, за да не седя утре без кола?

  9. #1164
    пристрастен алфист trop4i's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Strajica
    Posts
    171

    Default

    Търсих в темите но не можах да намеря подобен проблем като моя. Вчера ми направи впечатление че има някакво петно под колата и днес видях че от помпата капе нафта. На нея има два нещо като капаци с по четири болта. От единия някъде отдолу пропуска не е много засега но все пак си капе иначе колата си върви и няма разлика сега и преди. Ако някой му се е случвало или има някаква идея ще ми е от полза.
    166 2.4JTD-00г.

  10. #1165

    Default

    Оправих си моето, гумичката на клапата се е разложила и запушила дупките. Изрязах си от гумени ръкавици една и сега пръска като лудо. Смятам да сложа по-дълъг шлаух до пръскалките и да изкарам пластмасовата гадина извън мястото, на която е навряна.

  11. #1166
    Запален алфист tweety's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Sofia
    Age
    35
    Posts
    206

    Default

    Quote Originally Posted by trop4i View Post
    Търсих в темите но не можах да намеря подобен проблем като моя. Вчера ми направи впечатление че има някакво петно под колата и днес видях че от помпата капе нафта. На нея има два нещо като капаци с по четири болта. От единия някъде отдолу пропуска не е много засега но все пак си капе иначе колата си върви и няма разлика сега и преди. Ако някой му се е случвало или има някаква идея ще ми е от полза.
    Аз имах подобен проблем на 2-пъти. Капеше нафта под колата. Карах я при Румен и двата пъти се оказа, че някакви щуцери изпускали. Той каза, че само се свалят и почистват и проблема се оправи. 2 пъти беше в рамките на 1 месец от различни щуцери. От тогава нямам никакви проблеми - вече 1 година.

  12. #1167
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Doomguy View Post
    Оправих си моето, гумичката на клапата се е разложила и запушила дупките. Изрязах си от гумени ръкавици една и сега пръска като лудо. Смятам да сложа по-дълъг шлаух до пръскалките и да изкарам пластмасовата гадина извън мястото, на която е навряна.
    Чакай бре на 166 клапана се сваля и без да сваляш чистачките и кората,оригиналното му място е отстрани на капака за бушоните и поленовия филтър,демек махаш капака и с леко повдигане на кората стигаш до клапана
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  13. #1168

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Чакай бре на 166 клапана се сваля и без да сваляш чистачките и кората,оригиналното му място е отстрани на капака за бушоните и поленовия филтър,демек махаш капака и с леко повдигане на кората стигаш до клапана
    Ако си акушер-гинеколог, може. Не виждам как в това малко пространство ще го хванеш и ще го откачиш от маркучите. Не, че не съм го опитвал и варианта с кората.

    Ето и снимка къде се намира приблизително.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 11351348421239859_14.jpg  

  14. #1169
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Немога да си видя пластинката затваряща мястото за пъхане на ключа на шофьорската врата Незнам дали е останала отворена или е паднала Дали може да се отремонтира или трябва смяна Предполагам че някоя пружинка е паднала и капачето е останало отворено
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  15. #1170

    Default

    Моля колеги да ме насочите към човек който разбира от Ел. по алфата.

    ---------- Post added at 20:34 ---------- Previous post was at 20:31 ----------

    Имам проблем с музиката, прекъсва (губи сигнал на радио и на флашка) Моля за съдействие и помош

Page 78 of 328 FirstFirst ... 2868767778798088128178 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •