Page 98 of 328 FirstFirst ... 488896979899100108148198 ... LastLast
Results 1,456 to 1,470 of 4918

Thread: Общи приказки 166

  1. #1456
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by iveli View Post
    Виждам че се насочихте към първият модул но за него пише че не е подходящ за ксенонови светлини Това не е ли проблем ако имате естествено
    Той и вторият не е подходящ за ксенон. Изобщо този принцип на който работят повечето такива модули (ШИМ) ги прави неприложими за ксенони.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  2. #1457
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Да разбирам че на ксенона неможе да се слага модул или ако сложим няма да е ефективен или ще има последици след време
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  3. #1458
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Ако трябва да се регулира силата на светене на ксеноновата крушка, това трябва да го прави самия баласт. Може и да има такива баласти, но аз не знам за тях.
    Масово DRL модулите, които работят с крушки с нажежаема жичка обуслявят по-ниско от 12V напрежение и поради това крушката свети по-слабо.
    Ако се подаде такова ниско напрежение на баласта, крушката няма да свети, дори може баластът да дефектира.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #1459
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Значи засега модула отпада Един въпрос към модула за вдигане на стъклата Зимата бях изключил функцията прибиране на огледалата с цел предпазване от замръзване в прибрано положение Помня че когато го монтирах при отключване огледалата понякога се отваряха а понякога нещяха Сега когато пак включих системата прибиране на огледала при заключване то при отключване вече никога не се отварят Отварям ги ръчно с копчето от вратата Мога да ги отворя с модула ако отключа да се активира заключа и веднага отключа Ще се реши ли проблема с кабела който не съм прекарал до модула на климата или проблема е другаде Иначе с климата нямам проблеми
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  5. #1460
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by iveli View Post
    Значи засега модула отпада Един въпрос към модула за вдигане на стъклата Зимата бях изключил функцията прибиране на огледалата с цел предпазване от замръзване в прибрано положение Помня че когато го монтирах при отключване огледалата понякога се отваряха а понякога нещяха Сега когато пак включих системата прибиране на огледала при заключване то при отключване вече никога не се отварят Отварям ги ръчно с копчето от вратата Мога да ги отворя с модула ако отключа да се активира заключа и веднага отключа Ще се реши ли проблема с кабела който не съм прекарал до модула на климата или проблема е другаде Иначе с климата нямам проблеми
    Моля да уточним това с огледалата:

    Ако правилно съм разбрал, настоящата ситуация е:

    1 - При заключване огледалата се прибират нормално.
    2 - При отключване не се отварят.

    Правилно ли съм разбрал?

    Ако направиш следното:

    1 - Заключиш (огледалата се прибират)
    2 - Изчакваш 30 секунди
    3 - Отключиш

    В този случай (при 3) огледалата отварят ли се?


    PS:

    Свързването на въпросния кабел към управлението на климатика касае само работата на климатика и не влияе върху работата на огледалата.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #1461
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    В този случай (при 3) огледалата отварят ли се?

    Не
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  7. #1462
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by iveli View Post
    В този случай (при 3) огледалата отварят ли се?

    Не
    Провери двата кабела, които си пуснал между конзолата с бутоните и кабелите за мотора на бравата (връзките, които минават през диоди)


    Единият от двата е прекъснал или диодът му е дефектирал (прекъснал).
    Когато оправиш това, отварянето на огледалата ще работи както, когато си монтирал модула.


    А относно това, че при отключване (след повече от 5 минути след заключването) не са се отваряли огледалата, искам да направиш следния експеримент когато огледалата са отворени:

    1 - Изчакваш 10 минути след изключване от контакт.
    2 - Заключваш колата

    В момента на заключването огледалата прибират ли се?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #1463
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Значи сега е така След двайсет тридесет секунди след като угася колата се чува едно цикане което според мен е край на действието на модула Ако заключа след това време след като е цикнало нито се прибират огледалата нито се затварят стъклата Трябва да използвам времето преди да се изключи модула да заключа колата При отключване си мисля че модула не е активиран и затова не отваря огледалата
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  9. #1464
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by iveli View Post
    Значи сега е така След двайсет тридесет секунди след като угася колата се чува едно цикане което според мен е край на действието на модула Ако заключа след това време след като е цикнало нито се прибират огледалата нито се затварят стъклата Трябва да използвам времето преди да се изключи модула да заключа колата При отключване си мисля че модула не е активиран и затова не отваря огледалата
    И задните стъкла ли не се затварят след като изтече това време? Ако да, то означава, че вероятно нещо при свързването на модула е сгрешено.
    Отделно тези 20 - 30 секунди са много малко. Това време трябва да е около 5 минути.

    Провери на схемата дали са верни стойностите на елементите C1, R1 и R2.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #1465
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Ще проверя за задните стъкла Ще поогледам и другите обстоятелства и ще пиша Помня че човекът който запои частите към платката направи някакви проби и каза че едно от времената е малко но добави нещо за да коригира Отделно имам бутон ако се наложи сваляне на модула или дефектиране на същият да превключвам старото управление на стъклата без да местя кабели защото бях го свалил за нещо миналото лято и ни стъкла ни клима Имам и бутон за изключване действието на модула на огледалата Не вярвам да е от бутоните Ще поогледам работите че съм позабравил и ще пиша
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  11. #1466
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by iveli View Post
    Ще проверя за задните стъкла Ще поогледам и другите обстоятелства и ще пиша Помня че човекът който запои частите към платката направи някакви проби и каза че едно от времената е малко но добави нещо за да коригира Отделно имам бутон ако се наложи сваляне на модула или дефектиране на същият да превключвам старото управление на стъклата без да местя кабели защото бях го свалил за нещо миналото лято и ни стъкла ни клима Имам и бутон за изключване действието на модула на огледалата Не вярвам да е от бутоните Ще поогледам работите че съм позабравил и ще пиша
    Ако са спазени стойностите от схемата и по-конкретно тези на C1, R1 и R2 и ако интегралната схема 555 е изправна, времето на задръжка не трябва да е по-малко от 4 минути.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #1467
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Проверено Времето на задръжка ми е 40сек Ако в този период заключа колата всичко се затваря и прибира Ако го пропусна нищо не мърда При отключване също нищо не мърда Ако отключа веднага заключа и пак отключа тогава ще ми отвори огледалата При отключването активира модула и той е активен 40 сек Затова при следващо заключване и веднага отключване огледалата се отварят Да кажем че с малкото време на задръжка свикнах Немога да разбера - за да се отворят огледалата трябва да е активен модула Там някъде е проблема Модула се активира и огледалата са готови за действие но не се отварят с активирането на модула тоест при отключването
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  13. #1468
    пристрастен алфист trop4i's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Strajica
    Posts
    171

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    когато изгася двигателя се чува едно метално притракване- някакви идеи?
    Опита ли с натиснат и отпуснат съединител дали има разлика в шума
    166 2.4JTD-00г.

  14. #1469

    Default

    Quote Originally Posted by trop4i View Post
    Опита ли с натиснат и отпуснат съединител дали има разлика в шума
    Май пробвах, ама нещо ми се размиха спомените. Утре ще опитам пак, даже не помня как я гася обикновено сигурно я гася с натиснат съединител, защото спирам и гася без да пипам лоста, после я палих и гасих на място била е изключена от скорост и не съм натискал съединителя . Големи спомени извадих
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  15. #1470
    Болен алфист Tasho's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Plovdiv
    Posts
    1,035

    Default

    Колеги, колко са нашите джанти за 166 - 5х98 или нещо друго?
    Алфа...всичко друго е компромис!
    http://www.youtube.com/watch?v=Pb1bhrof2PQ
    Алфа Ромео 166 2.0 T.S. -99 - бившата
    Алфа Ромео 166 2.4 JTD face - 2004 - настояща

Page 98 of 328 FirstFirst ... 488896979899100108148198 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •