Page 225 of 328 FirstFirst ... 125175215223224225226227235275325 ... LastLast
Results 3,361 to 3,375 of 4918

Thread: Общи приказки 166

  1. #3361
    Мечка, ама стръМница Alfaro76's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    448

    Default

    Привет момчета,
    заканил съм се да си сложа темпомат, но дочух, че не става на всички модели.
    иамте ли мнение или инфо по този въпрос!?

    Alfa Romeo 145 1.9 JTD, 105Hp. - до 2012г.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD, 136Hp. - до 2016г.
    Subaru Outback 2.5i 165Hp automatic - сега

  2. #3362
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    От няколко дни много слабо ми пръскат пръскалките на предното стъкло,а помпата работи,та най вероятно имам запушване някъде,имали ли сте подобен проблем?Иначе налягане предполагам че самата помпа си прави,защото на фаровета пръска много силно,а на стъклото е много слабо,а си беше екстра и там.

  3. #3363

    Default

    Quote Originally Posted by Bobiuzunov View Post
    От няколко дни много слабо ми пръскат пръскалките на предното стъкло,а помпата работи,та най вероятно имам запушване някъде,имали ли сте подобен проблем?Иначе налягане предполагам че самата помпа си прави,защото на фаровета пръска много силно,а на стъклото е много слабо,а си беше екстра и там.
    Може и пробив на някой маркуч.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  4. #3364

    Default

    Или маркуча е пречупен някъде, или мембраната на тройника е започнала да се разлага и е частично запушена. Ремонта е лесен, но досаден. Трябва да махаш кората под предното стъкло, както и чистачките.

    п.п. Моите проблеми със запалителната система се оказаха всъщност от газовия инжекцион. Уж смесите са наред, не записва грешки, а колата започна да не пали като хората и да гасне на свободна. Сутрин искаше да я загася и запаля на ново, иначе прекъсваше и понякога даже гаснеше. На бензин беше същото, след палене като подам газ и оборотите падат. Проблема се реши с ресет на адаптивните параметри и каране известно време само на бензин. Сложих си и старите свещи, уж профилактично сменени. С тях вече почти няма искрене от лулите. Малките са шампион, но реших да ги оставя. Въобще това, което може да ви причини още една горивна система въобще не е за подценяване...
    Last edited by Doomguy; 31-07-2014 at 21:21.

  5. #3365
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    Да и това го има и не се бях сетил,май си е приключение да ги проследя от казанчето до пръскалките,иначе и на двете пръска слабо,но предполагам че маркуча който ги захранва е един?

  6. #3366
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Quote Originally Posted by Bobiuzunov View Post
    Да и това го има и не се бях сетил,май си е приключение да ги проследя от казанчето до пръскалките,иначе и на двете пръска слабо,но предполагам че маркуча който ги захранва е един?
    От моторчето до тройника е един, там се раздвоява за двете пръскалки. Това, че на фаровете пръска добре не е критерий - те са с отделна помпа.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  7. #3367
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    Значи събота ще трябва да запретна ръкави и да сваля пластмасите под чистачките както и самите рамене,ще намеря тройника и ще видя какво налягане идва до него,ако е слабо ще се опитам да го продухам към казанчето,съмнява ме да е от помпичката,тя или бачка или не?

  8. #3368
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    plovdiv
    Posts
    284

    Default

    Quote Originally Posted by Bobiuzunov View Post
    Значи събота ще трябва да запретна ръкави и да сваля пластмасите под чистачките както и самите рамене,ще намеря тройника и ще видя какво налягане идва до него,ако е слабо ще се опитам да го продухам към казанчето,съмнява ме да е от помпичката,тя или бачка или не?
    запушени са ти пръскалките и аз минах през това но ти препоръчвам да не бъркаш в дупчиците от опит ти го казвам :Д
    Историята започва с това че Хенри Форд свалял шапката си когато виждал да минава Alfa Romeo

  9. #3369
    Старши алфист 164 td's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Popovo-Zemst
    Age
    49
    Posts
    748

    Default

    Quote Originally Posted by Bobiuzunov View Post
    От няколко дни много слабо ми пръскат пръскалките на предното стъкло,а помпата работи,та най вероятно имам запушване някъде,имали ли сте подобен проблем?Иначе налягане предполагам че самата помпа си прави,защото на фаровета пръска много силно,а на стъклото е много слабо,а си беше екстра и там.
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=81123
    164 td-1989,164 td-1993,166 2.4 jtd 20V-2004,ibiza 1.0i-2000,F30 320d-2013.

  10. #3370
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    Оправих пролема с пръскалките,продухах със сгъстен въздух и всичко се отпуши и заработи нормално.

  11. #3371

    Default

    Знаете ли дали кожения салон на 156 съвпада за 166 ?

  12. #3372
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    Кратко и ясно НЕ.

    ---------- Post added at 21:00 ---------- Previous post was at 20:50 ----------

    Айде сега ново двайсет,днес при вдигнат преден капак се чуваше едно леко пукане при работещ мотор,слуша се от задният ред цилиндри и е най вероятно от прескачане на искра на някоя от бобините,как да локализирам коя е,тук варианта със свален капак отпада,че да стигнеш до тях се свалят и смукателните тръби.Освен да им разменя местото 3-те отзад да дойдат отпред и тогава вечер да гледам за искрене и цветомузика.Колата скоро и сменяваха свещи и една от въпросните бобини на задният ред цилиндри при газаджията,но почвам да си мисля че са ме метнали,но това е друга бира вече.

  13. #3373
    Slower
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    1,370

    Default

    Много съм смотан!
    Счупих си бутончето за сваляне на прозореца.
    Прегледах ТЕМАТА с решението на проблема, но в нея не видях нещо, което ме интересува - на какво се държи самата конзола.
    Под гумичката на дръжката има два болта, само те ли трябва да се развият, за да се свали конзолата?

    Мерси предварително!
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Alfa Romeo GTV 2.0TS - няма я вече.

  14. #3374

    Default

    Quote Originally Posted by Fear View Post
    Много съм смотан!
    Счупих си бутончето за сваляне на прозореца.
    Прегледах ТЕМАТА с решението на проблема, но в нея не видях нещо, което ме интересува - на какво се държи самата конзола.
    Под гумичката на дръжката има два болта, само те ли трябва да се развият, за да се свали конзолата?

    Мерси предварително!
    да, два винта и нагоре
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  15. #3375
    Slower
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    1,370

    Default

    Много благодаря!
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Alfa Romeo GTV 2.0TS - няма я вече.

Page 225 of 328 FirstFirst ... 125175215223224225226227235275325 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •