Page 60 of 328 FirstFirst ... 1050585960616270110160 ... LastLast
Results 886 to 900 of 4918

Thread: Общи приказки 166

  1. #886
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Quote Originally Posted by NoFeArr View Post
    Здравейте, колеги!

    Тъй като ми се налага да купувам семеен автомобил (Сега имам Ланчиа Либра 1,8 16в. 131кс., но имаше не приятна случка в снега и колата сега е ударена) , и за сега съм се насочил към Алфа Ромео 166 (или 156) имам няколко въпроса към вас.

    1-во Интересува ме двигателя, кои от вариантите е най-удачен и здрав (до сега съм имал само бензинови автомобили, но може и дизел да склоня да взема, ако е запазен). Доста варианти на двигатели има ... ако е бензин, то задължително ще го газифицирам (ако си няма ГИ), кой от бензиновите двигатели е най-подходящ за газ, видях някой 2000 куб ТС как се държат тези двигатели ? За В6 не мисля ... че май разхода му няма да е нисък. От към обслужване как са цените на бензиновите двигатели ?
    За дизела ... според вас кое ще ми е по икономичко дизел или бензин с газ ? Така по мой сметки (както се казва без кръчмар ) като си сложа обслужване и поддръжка излиза горе долу еднакво, така ли е ?

    2-ро Обмислям тази седмица да огледам някоя Алфа.. за какво да оглеждам кой са им "детските болести"?
    (Имам лаптоп и кабел за връзка с еку)

    3-то Цената ... обявите в интернет варират от 2500 до 5000 -6000 (преди фейслифта говорим), та намират ли се в прилично състояние 166-ци в диапазона на 2900-3500 (за тази цена съм далеч от мисълта,че ще се кача и ще карам 20000км без дертове.. но поне де не е нещо фрапиращо и скъпо за отстраняване)? Видях няколко автомбила в интернет за около 3000 който на пръв поглед (по снимки) ми излгеждат запазени, но око да види ръка да пипне, лошото е, че са ми на далеч.

    Поздрави, и благодаря на отзовалите се!
    Добре си се насочил, но най-добре да си внесеш кола от Германия или Швейцария. По автокъщите да намериш свястна кола е като да удариш 5-ца от тотото. Случва се, ама рядко.До максимум 2700-3000 евро ще намериш в Германия отлична 166 от последните преди фейслифта. Гледай да е с редовни сервизни документи и скоро минат преглед (т.нар. TUV).
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  2. #887
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Чирпан
    Posts
    221

    Default

    Quote Originally Posted by koolio View Post
    Добре си се насочил, но най-добре да си внесеш кола от Германия или Швейцария. По автокъщите да намериш свястна кола е като да удариш 5-ца от тотото. Случва се, ама рядко.До максимум 2700-3000 евро ще намериш в Германия отлична 166 от последните преди фейслифта. Гледай да е с редовни сервизни документи и скоро минат преглед (т.нар. TUV).
    Едва ли ще имам възможността да си внеса кола, нямам нужното време, а и разходите не са малко, ако тръгна само за 1 кола.

  3. #888
    Запален алфист pitbull's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Костинброд , София-Надежда
    Age
    41
    Posts
    304

    Default

    Здравей колега, дали да е бензин или дизел е въпрос на личен избор, дизеловият двигател може би е по безпроблемен от бензиновият 2.0 ТС, но ако попаднеш на читав ТС според мен няма да имаш проблеми, попаднеш ли на читава 166 взимай независимо дали е бензин или дизел.

    2.0 ТС на газ идва малко по икономична от дизела, ето ти разхода на моята 2.0 ТС с ГИ Симгаз
    -градско София среден трафик-13.5-14 л. газ
    -смесено 11-13л. газ
    -извънградско-9л. газ
    Това е разход като колата съм я карал нормално не е настъпвана, извън градско с 80-90км в града 50-60, на магистрала 130-140, на всякъде в ограниченията, почнали да я юркам разхода ще скочи.

    За цените на частите виж тази тема http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=12108

    Окачването е скъпо особено задното, протича радиаторчето на парното и то върху едни релета и прави беля, да не се чудиш защо няма индикация на мигачите.
    Прегаря покритието на рефлекторите на късите фарове и светят слабо, при 2.0 ТС дебитомера си е консуматив, но за всичко това има изписани тонове в раздела.

    Нека колегите ме допълнят , споделят своя разход на бензин или дизел и моля нека, какво винаги да се се развие вечният спор бензин срещу дизел срещу газ и да започне едно мерене на п*шки.
    EX' Alfa Romeo 33 1.7 16v / EX' Alfa Romeo 164 super 2.0 T.S / EX' Alfa Romeo 166 2.0 T.S / EX' Alfa Romeo 146 TI
    Peugeot 406 Coupe 2.2HDI
    Peugeot 106 1.4 Sport-на жената мачето

  4. #889
    пристрастен алфист trop4i's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Strajica
    Posts
    171

    Default

    По-високия клас по-удобно, но по-скъпо, а за бензина и дизела това са лични предпочитания.
    166 2.4JTD-00г.

  5. #890
    Старши алфист qpwo's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    912

    Default

    Абе , колеги , напоследък взех нещо много трудно да паля като е студена колата... Пали и започва да претрися, държи между 300 и 500 оборота.По някое време се изфорсира и пак намаля оборотите- аха да огасне.... Ако подам газ да ги увелича , в повечето случаи гасне... Дали не си е заминал дебитомера пак... Като загрее малко няма никакви проблеми...
    166 TS 2.0 1999 ГИ

  6. #891

    Default

    Quote Originally Posted by qpwo View Post
    Абе , колеги , напоследък взех нещо много трудно да паля като е студена колата... Пали и започва да претрися, държи между 300 и 500 оборота.По някое време се изфорсира и пак намаля оборотите- аха да огасне.... Ако подам газ да ги увелича , в повечето случаи гасне... Дали не си е заминал дебитомера пак... Като загрее малко няма никакви проблеми...

    Газ имаш ли? Някакви грешки записани?

  7. #892
    Старши алфист qpwo's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    912

    Default

    Quote Originally Posted by Doomguy View Post
    Газ имаш ли? Някакви грешки записани?
    Газ имам. Като мине на газ проблема го няма, но предполагам вече защото има 30 градуса при преминаването...За грешки - незнам още...
    166 TS 2.0 1999 ГИ

  8. #893

    Default

    Възможно е да е дебитомер, при мен го правеше същото, а на газ беше наред. До колкото знам, газта не го ползва. Все пак трябва диагностика, иначе е хвърляне на боб.

    П.П. Днес пак участвах в леко ПТП, бях на заледен и заснежен път и карах с около 30км/ч. Зад един завой изскочи едно Волво застанало напреки на целия път. Натиснах спирачката, която тотално отказа, навих волана и се забих в една преспа, натискайки бронята на Волвото. За мен поражения няма, за него счупена под фара броня. Пича доста се сдуха, с гаджето му дойдоха да се разправят чак. Ако карах по-бързо го отнасях челно, за първи ми се случва спирачките изобщо да не действат...
    Ето и видео от случката: http://www.youtube.com/watch?v=g8UCN...ature=youtu.be

  9. #894

    Default

    Значи в такава ситуация като гледам е спрял..слизам и му чупя тиквата без значение какво е искал да прави или е правил.

    п.п.
    колкото и да гледам клипа..спрял е!
    Направо го смазвам и кифлата заедно с него

  10. #895

    Default

    Спрял беше. Била му изгаснала колата, как и защо не става ясно...

  11. #896

    Default

    Пепелника нещо се скапа и стои постоянно отворен, някой да се е справял с това?
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  12. #897

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Пепелника нещо се скапа и стои постоянно отворен, някой да се е справял с това?
    Пъпките са се счупили.Аз съм си купил два

    Quote Originally Posted by Doomguy View Post
    Спрял беше. Била му изгаснала колата, как и защо не става ясно...
    Като е спрял на завой,има триъгълник или кифлата излиза преди завоя...олигофрени..

  13. #898
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Пълен олигофрен е тоя сега да не кажеш, че и пари си му дал

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  14. #899

    Default

    Иначе или си много зле с гумите или АБС-а ти го няма хич

  15. #900
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Само дето май си с бая повече от 30 км/ч.
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

Page 60 of 328 FirstFirst ... 1050585960616270110160 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •