Page 305 of 328 FirstFirst ... 205255295303304305306307315 ... LastLast
Results 4,561 to 4,575 of 4918

Thread: Общи приказки 166

  1. #4561
    ретро маниак
    Join Date
    Jun 2016
    Location
    Сопот
    Posts
    110

    Default

    Градушката е причината,иначе никога нямаше да замениш comon rail с tdi!Предполагам си наясно защо?

  2. #4562
    Запален алфист plamenp59's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Пловдив
    Age
    64
    Posts
    146

    Default

    Quote Originally Posted by dragonman View Post
    Градушката е причината,иначе никога нямаше да замениш comon rail с tdi!Предполагам си наясно защо?

    Става дума за кола от по-висок клас.Това е причината да купувам.Вече съм на години на които не ми се кара на педал или поне по рядко ме сърбят ръцете.колкото до комън райла ,то си го пише.

    Разположение на двигателя Отпред, надлъжно
    Обем на двигателя 3936 см3
    Максимална мощност при 3750 rpm
    Въртящ момент 650/1800-2500 Nm
    Горивна система Дизел Комънрейл
    Турбина Турбокомпресор
    Разположение на цилиндрите V-образен
    Брой цилиндри 8
    Задвижване Пълно постоянно (4x4)

    Други са ми притесненията ,да попадна на без проблемна кола. А колите от този клас често са с огромен пробег и си показват рогата .
    До тук, два фиата,алфа жулиета,алфа 164 2.0 ТС,две капи 2.0.5.20V.Сега отново на старата любов алфа-този път 166 2.5 v6

  3. #4563
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    Мерцедес!Не се вкарвай във филми с фв!Тва,ако те влече немска кола от този клас,и внимавай с автомата,иначе Еклас,може и на ръчка да случиш.

    ---------- Post added at 19:38 ---------- Previous post was at 19:37 ----------

    Quote Originally Posted by plamenp59 View Post
    Става дума за кола от по-висок клас.Това е причината да купувам.Вече съм на години на които не ми се кара на педал или поне по рядко ме сърбят ръцете.колкото до комън райла ,то си го пише.

    Разположение на двигателя Отпред, надлъжно
    Обем на двигателя 3936 см3
    Максимална мощност при 3750 rpm
    Въртящ момент 650/1800-2500 Nm
    Горивна система Дизел Комънрейл
    Турбина Турбокомпресор
    Разположение на цилиндрите V-образен
    Брой цилиндри 8
    Задвижване Пълно постоянно (4x4)

    Други са ми притесненията ,да попадна на без проблемна кола. А колите от този клас често са с огромен пробег и си показват рогата .
    Малко спам...Колега,кажи,дали Капата е по лимузина от 166?

  4. #4564
    ретро маниак
    Join Date
    Jun 2016
    Location
    Сопот
    Posts
    110

    Default

    Колега,и аз съм на 43г.,но когато си доволен от алфа 166 и я поддържаш като принцеса не се отказваш от нея!Това което си харесал далеч не е за спокойно каране,а и шанса да случиш на читав екземпляр е нищожен!

  5. #4565
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    Quote Originally Posted by dragonman View Post
    Колега,и аз съм на 43г.,но когато си доволен от алфа 166 и я поддържаш като принцеса не се отказваш от нея!Това което си харесал далеч не е за спокойно каране,а и шанса да случиш на читав екземпляр е нищожен!
    Правилно и точно казано.Много познати имам,които ги е боляла доста главата от тия фв измишльотини,а и доста хора,имали проблеми с италянки си мислят,че като фанат немеца за ку.о,че забравят сервизи и прочие...но,секи зи знае

  6. #4566
    Запален алфист plamenp59's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Пловдив
    Age
    64
    Posts
    146

    Default

    Quote Originally Posted by ivopifeca View Post

    Малко спам...Колега,кажи,дали Капата е по лимузина от 166?
    Капата е много добър автомобил.Евтина поддръжка и перфектен мотор.Просто вече си е съвсем демоде.Но 330 хиляди пробег и никакъв разход на масло е нещо недостижимо за алфа.И двете капи които съм имал бяха по сервизите само за смяна на масло и за смяна на амортисьори.Смяна на ремъци и една биалетка .Доволен бях от към возия и скорост.И макар и окачването да не е като на 166 си вървяха много стабилно и устойчиви на пътя.
    До тук, два фиата,алфа жулиета,алфа 164 2.0 ТС,две капи 2.0.5.20V.Сега отново на старата любов алфа-този път 166 2.5 v6

  7. #4567
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Тия коли се купуват нови.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  8. #4568

    Default

    Колеги, имам си една 147ца, обаче съм решил че ми трябва още една беля на главата. Та искам 166, но фейслифт и задължително ръчка. Тая работа с автомата не ме кефи.
    ОБАЧЕ, в мобилето има само 5 коли и нито една не ми хваща окото. Предпочитам дизел ама и бензинова ще върши работа. Дайте ми идея какво да правя.

  9. #4569
    Slower
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    1,370

    Default

    Освен да търсиш в чужбина, където ще има повече избор, за друго не се сещам, честно казано.
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Alfa Romeo GTV 2.0TS - няма я вече.

  10. #4570
    ретро маниак
    Join Date
    Jun 2016
    Location
    Сопот
    Posts
    110

    Default

    В момента в нета се предлагат две lancia kappa от един и същи собственик, и то точно ръчки купета!В България такава alfa 166 можеш да намериш само от собственик,но едва ли ще се продава!

  11. #4571
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Quote Originally Posted by plamenp59 View Post
    Вече съм на години на които не ми се кара на педал или поне по рядко ме сърбят ръцете.колкото до комън райла ,то си го пи
    Това не може да е истина.
    Само да можеше Алфата ти да говори...друго щеше да каже!
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  12. #4572
    Запален алфист plamenp59's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Пловдив
    Age
    64
    Posts
    146

    Default

    Няма развитие.Днес пътувах и разгледах две А8-ци.Скръб.В мобилето лачени а на живо, нищо.Не бих ги заменил за алфата ми дори,макар ,че висок клас и цени обявени по 11-12 хиляди.По телефона говорят ,че са перфектни , а истината е съвсем друга.Никакви гуми.Боядисани детайли а казват че няма никакви интервенции.Износени и захабени салони.И още куп дефекти.
    Last edited by plamenp59; 03-02-2018 at 18:21.
    До тук, два фиата,алфа жулиета,алфа 164 2.0 ТС,две капи 2.0.5.20V.Сега отново на старата любов алфа-този път 166 2.5 v6

  13. #4573
    Запален алфист plamenp59's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Пловдив
    Age
    64
    Posts
    146

    Default

    Quote Originally Posted by plamenp59 View Post
    Няма развитие.Днес пътувах и разгледах две А8-ци.Скръб.В мобилето лачени а на живо, нищо.Не бих ги заменил за алфата ми дори,макар ,че висок клас и цени обявени по 11-12 хиляди.По телефона говорят ,че са перфектни , а истината е съвсем друга.Никакви гуми.Боядисани детайли а казват че няма никакви интервенции.Износени и захабени салони.И още куп дефекти.
    Днес имах повече късмет.Намерих това което търся и в понеделник отиваме да го прехвърлям.Първите ми впечатления са добри.Относно возията категорично превъзхожда нашите коли, а скорост и пъргавина е несравнимо с модела ни. Тези дни ще направя един списък с частите които съм купувал за резерва и ще ги публикувам в раздел продава.След това като съм готов с обслужването на аудито ще решавам съдбата на една от 166 -ците. Благодаря на отзовалите се колеги и се надявам и бъдеще да сме полезни един на друг защото любовта си е любов ,а нашата любов е Алфа Ромео.
    __________________
    До тук, два фиата,алфа жулиета,алфа 164 2.0 ТС,две капи 2.0.5.20V.Сега отново на старата любов алфа-този път 166 2.5 v6

  14. #4574
    Запален алфист plamenp59's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Пловдив
    Age
    64
    Posts
    146

    Default

    Quote Originally Posted by plamenp59 View Post
    Днес имах повече късмет.Намерих това което търся и в понеделник отиваме да го прехвърлям.Първите ми впечатления са добри.Относно возията категорично превъзхожда нашите коли, а скорост и пъргавина е несравнимо с модела ни. Тези дни ще направя един списък с частите които съм купувал за резерва и ще ги публикувам в раздел продава.След това като съм готов с обслужването на аудито ще решавам съдбата на една от 166 -ците. Благодаря на отзовалите се колеги и се надявам и бъдеще да сме полезни един на друг защото любовта си е любов ,а нашата любов е Алфа Ромео.
    __________________
    Ето снимки.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Заснемане1.JPG   Заснемане3.JPG  
    До тук, два фиата,алфа жулиета,алфа 164 2.0 ТС,две капи 2.0.5.20V.Сега отново на старата любов алфа-този път 166 2.5 v6

  15. #4575
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Хубава е.

    Със здраве да си я караш.

    Повече удоволствие и по-малко ядове с нея.

    Това е важното. Марката не е толкова важна


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 305 of 328 FirstFirst ... 205255295303304305306307315 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •