Page 293 of 328 FirstFirst ... 193243283291292293294295303 ... LastLast
Results 4,381 to 4,395 of 4918

Thread: Общи приказки 166

  1. #4381
    Болен алфист Tasho's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Plovdiv
    Posts
    1,035

    Default

    Колеги, дали ще има промяна във возията ако сложа полиуретанови тампони на предните горни носачи?
    Алфа...всичко друго е компромис!
    http://www.youtube.com/watch?v=Pb1bhrof2PQ
    Алфа Ромео 166 2.0 T.S. -99 - бившата
    Алфа Ромео 166 2.4 JTD face - 2004 - настояща

  2. #4382
    Запален алфист plamenp59's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Пловдив
    Age
    64
    Posts
    146

    Default

    Не.Остава си същата.Слагай.
    До тук, два фиата,алфа жулиета,алфа 164 2.0 ТС,две капи 2.0.5.20V.Сега отново на старата любов алфа-този път 166 2.5 v6

  3. #4383
    Запален алфист mitkomeg's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Dobrich
    Posts
    330

    Default

    Дайте акъл как да монтирам обтегача на пистовия ремък. След смяна на лагера на ролката и след като му се разбиха втулките на пружината вчера ми направиха нови от някаква пластмаса много здрава и понеже вече няма луфт и е стегната при монтажа понеже не ме слушат да не напъват и да бързат преди да преценим как да я свием и монтираме иии се счупи едното ушенце където е втулката. Днес се е намерила нова пружина но нз как е по-безопасно да се монтира. Първо долния болт ли или шестограма за да не се счупи и новата...тя старата така както я направиха най-вероятно ще е по-здрава от нова но късмет.
    Досега съм я свалял няколко пъти и сравнително лесно влиза но все пак имаше луфтове във втулките и носеше на някакво усукване...сега явно не понася.

  4. #4384
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    На старата алфа това слагане на тази пружина ми беше голям проблем Уши не съм чупил но доста резби развалих На новата (втората) алфа този механизъм го слагам без напрежения Мерих двете пружини и едната е по дълга от другата с повече от сант По мое тълкуване впоследствие си мисля че на старата е сменена тази пружина и тя не е правилната Незнам да има разлика в годините на колата но до това заключение достигнах аз
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  5. #4385
    Запален алфист mitkomeg's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Dobrich
    Posts
    330

    Default

    Така, оказа се, че наистина новата е с почти сантиметър по-къса и нещата станаха лесно и успях да се справя и сам. Имам въпрос относно натягането на ремъка. Доколкото разбрах има две дупки на обтяжката с пружината която е и на блока и трябва да съвпаднат една срещу друга. За сега съм го натегнал и на ръка като го пробвам е даже много опънат, а за да дойдат дупките една срещу друга трябва даже още да го натегна което малко ме притеснява да не разбия лагери тук там. Сега като я запаля пак почва да прескърцва за около половин-една минута и после е тишина и за сега се кефя чак на звука(да не чуе дявола). Не мога да преценя това прескърцване дали е от ремък но ако е ремък той скърца като е хлабав а както казах ми се струва даже много опънат. Та да го натягам ли да си дойдат отворите един срещу друг и да се кръстя да не разбия всичко що е лагер по веригата или нз какво да правя...
    Каква грес препоръчвате за тая втулка на обтяжката? Мислих медна да сложа, че е по-гъста за да се задържи там но не намерих и сложих някаква литиева която е по-рядка и като се загрее предполагам става като олио и евентуално изтича малко по малко.Че май всяка година трябва да я свалям и винаги е почти суха.

  6. #4386
    Болен алфист Tasho's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Plovdiv
    Posts
    1,035

    Default

    Колеги, днес смених двата горни тампона на двигателя. Гадната вибрация изчезна при рязко подаване на газта и при потегляне, обаче се появи един шум като от ролка...Странното е обаче, че като отворя капака не го чувам, а се чува осезателно вътре в купето. Не вие, но едно като жулене е...
    Алфа...всичко друго е компромис!
    http://www.youtube.com/watch?v=Pb1bhrof2PQ
    Алфа Ромео 166 2.0 T.S. -99 - бившата
    Алфа Ромео 166 2.4 JTD face - 2004 - настояща

  7. #4387
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    67

    Default

    Моята е TI и е с много твърдо окачване. Проверено е и няма нищо разбито... за сега. На хубав път е като залепена. Минавайки през дупки и бабуни е нещо ужасно. Има ли алтернативи?
    Last edited by anttonev; 14-05-2017 at 17:23.
    3.2 V6

  8. #4388
    Старши алфист 156's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    692

    Default

    Да нямаш запекли амортисьори? Също така можеш да провериш за счупена пружина, не е съвсем изключено. Чупела се последната(първата) витка и на пръв поглед не се забелязва.
    ПП: Моята не е Ti, но също е доста стегната за такъв кораб, но все пак е в рамките на нормалното.
    '05 166 V6
    '98 156 2.0 TS ex ...

  9. #4389
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    67

    Default

    Амортисьорите са наред, а пружините съм ги гледал и няма нищо. Като казвам ужасно, имам предвид че по разни квартални улички е тегаво да се мине през дупките без да те заболи сърцето че ще се счупи нещо, защото така го усещам.

    Имал съм счупена пружина и си се усещаше като въртях волана, препукваше и скърцаше.

    П.С. С 18" съм 235/40, та и от тука малко...
    Last edited by anttonev; 14-05-2017 at 18:34.
    3.2 V6

  10. #4390
    Старши алфист 156's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    692

    Default

    А, от 18ките ще да е значи, още повече, ако са с усилен борд Мини на 17ки с малко по-голям размер на гумите (например 215/50 Р17 или 235/45 Р17 или дори 225/50 Р17 вместо стандартния 225/45 Р17) и ще се родиш
    Освен това според мен това, че отпред е с двойни носачи (double wishbone) също указва влияние за по-твърдото возене. Сравнявам го с БМВ е60 525Д, което е с прост Макферсън и там предницата е доста по-мека, но е и по-нестабилно. Интересното е че задницата, обратно е доста по-твърда при бмв-то, отколкото при алфата.
    '05 166 V6
    '98 156 2.0 TS ex ...

  11. #4391
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    67

    Default

    https://drive.google.com/open?id=13u...-05itA2zUbpPYw
    Така изглеждат моите гуми.
    Last edited by anttonev; 15-05-2017 at 13:32.
    3.2 V6

  12. #4392
    Болен алфист Tasho's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Plovdiv
    Posts
    1,035

    Default

    Колеги, свършили са ми лагерите на динамото. Заслужава ли си да се пробвам да ги сменям или да търся читаво втора ръка? Имах горчив опит с едно динамо на фиат темпра за това питам...
    Алфа...всичко друго е компромис!
    http://www.youtube.com/watch?v=Pb1bhrof2PQ
    Алфа Ромео 166 2.0 T.S. -99 - бившата
    Алфа Ромео 166 2.4 JTD face - 2004 - настояща

  13. #4393
    Запален алфист tweety's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Sofia
    Age
    35
    Posts
    206

    Default

    Моето като замина си спомням че беше голяма цифра за ремонтиране и не се знаеше крайният резултат. Взех втора ръка с 6 месеца гаранция за малко повече пари и за сега нямам проблем. Някъде по постовете ми има и цената.

  14. #4394
    Болен алфист Tasho's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Plovdiv
    Posts
    1,035

    Default

    Quote Originally Posted by tweety View Post
    Моето като замина си спомням че беше голяма цифра за ремонтиране и не се знаеше крайният резултат. Взех втора ръка с 6 месеца гаранция за малко повече пари и за сега нямам проблем. Някъде по постовете ми има и цената.
    Лагерите ли бяха заминали, колега, или нещо друго?
    Алфа...всичко друго е компромис!
    http://www.youtube.com/watch?v=Pb1bhrof2PQ
    Алфа Ромео 166 2.0 T.S. -99 - бившата
    Алфа Ромео 166 2.4 JTD face - 2004 - настояща

  15. #4395
    Запален алфист tweety's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Sofia
    Age
    35
    Posts
    206

    Default

    Не си спомням много добре, но целият алтернатор спря да работи. Спомням си че беше превъртял (можеше да се върти в двете посоки). Тогава ми казаха, че за да разберат дали е здрав трябва да се подменят определените части които бяха около 150-200 лв и не се знаеше дали и намотките не са за минали. Затова за около 250-300 взех направо втора ръка с гаранция

Page 293 of 328 FirstFirst ... 193243283291292293294295303 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •